Uwieść Francuza

Anna Chaber
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Uwieść Francuza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Wiktoria przybywa do Paryża w jednym celu – ma potajemnie zdobyć informacje, które mogą doprowadzić do zamknięcia francuskiego oddziału firmy, w której pracuje. Na miejscu spotyka się z chłodnym przyjęciem ze strony pracowników, zwłaszcza Pierre’a, dyrektora jednostki. Nie zraża jej to jednak i dziewczyna stawia sobie za cel, aby mimo różnic kulturowych oczarować wszystkich i wypełnić powierzone jej zadanie. Z czasem oziębłość między nią a Pierre’em przeradza się w coś gorącego, co zmusza Wiktorię do zakwestionowania jej dotychczasowych przekonań, a nad korporacyjnymi intrygami górę bierze uczucie.

Czy Miasto Miłości nauczy ją kochać i doceniać życie?

Wydanie 1 - Wyd. Fala
Data wydania: 2024-04-04
ISBN: 978-83-67915-63-2, 9788367915632
Wydawnictwo: Fala
Kategoria: Romans
Stron: 368
dodana przez: Vernau

Autor

Anna Chaber Anna Chaber Pochodzi z Opola, ale od kilkunastu lat mieszka za granicą – aktualnie w Brukseli. Szczęśliwa żona, a od niedawna mama. Z wykształcenia inżynierka chemiczka, na co dzień pracuje jako managerka projektów w dziale badań i rozwoju. W pracy i pry­watnie...

Pozostałe książki:

Zaproś mnie na pumpkin latte Zdążyć do domu na święta To tylko zimowy blues Jesień w kolorze syropu klonowego Do wesela się wyrobię This Summer Uwieść Francuza Miejmy do tego dystans
Wszystkie książki Anna Chaber

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Uwieść Francuza aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulina.orkisz
@paulina.orkisz
2024-04-13
8 /10

Wiktoria wyjeżdża na kilka miesięcy do Paryża w celach służbowych. W tym czasie ma pozyskać informacje niezbędne do zamknięcia paryskiego oddziału firmy. Na co dzień jest kobietą pozbawioną kompleksów, pewną siebie i znającą swoją wartość i atuty swej urody. Nie wierzy w stałe związki z mężczyznami ani w instytucję małżeństwa, zaś jej życie miłosne oparte jest na krótkotrwałych relacjach. Jest typem charakternej kobiety, którą albo się lubi i szanuje, albo się jej unika, a wręcz nienawidzi.

Gdy Wiktoria poznaje tamtejszego dyrektora oddziału, Pierre’a, ten od razu wpada jej w oko. Początkowo wydaje się, iż mężczyzna jest negatywnie nastawiony w stosunku do Wiki i kobieta nie jest przekonana, czy sam jej urok osobisty wystarczy, aby poznać plany Pierre’a związane z przyszłością francuskiego oddziału firmy. Czy ten kilkumiesięczny pobyt w mieście miłości spowoduje, iż serce Wiktorii otworzy się na prawdziwe uczucie?

Pod pozornie lekką, przyjemną fabułą książki kryją się tematy ważniejsze, takie jak wpływ przeszłości oraz wychowywania się w rozbitej rodzinie na naszą przyszłość. „Uwieść Francuza” to opowieść o wyborach, przed jakimi stają bohaterowie, które bywają trudne, gdyż nie zawsze wiadomo, czy kierować się rozumem, a może zaufać sercu. Autorka w swej powieści traktuje również o tym, iż nie samą pracą człowiek żyje, a każdemu z nas potrzebny jest drugi człowiek, który zapewni nam szczęście, wsparcie oraz zrozumienie.

To także opowieść o miło...

| link |
@obsydiian
@obsydiian
2024-04-12

Uwieść Francuza to najnowsza powieść Anny Chaber. Okładka jest niezwykle słoneczna i wskazuje na romans, który rozpali nasze serca tak samo jak opis, który tylko podkręca naszą fantazję. I choć liczyłam na wspaniałą podróż do Paryża, która miała swoje momenty to jednak tym razem okładka nie oddawała treści książki.
Przede wszystkim fabuła w książce nie skupia się w dużej mierze na uczuciach, a na pracy. I jeśli nie pracujecie w dużej fabryce to wszyscy to na co zwracają uwagę bohaterowie może Was bardzo zaciekawić. Przede wszystkim jest to poparte faktami. Skąd wiem? Czytając tę pozycję czułam że w ogóle nie wyszłam z pracy i cały czas trwam na szkoleniu z zasad BHP. Z drugiej strony cieszę się, że praca nie została pominięta w fabule.
"Ja nigdy nie marzę. Ja obieram cele i je realizuje".
Wiktoria jest bohaterką, którą ciężko nam ugryźć i rozgryźć. A przede wszystkim polubić. Mam wrażenie, że autorka zrobiła to specjalnie i pokazała nieco inne oblicze naszego typu bohaterki. Bo wbrew pozorom jej zachowanie momentami mocno raziło, ale i wynikało trochę z przeszłości, a trochę z byciu obok życia a nie przeżywaniu go. I jeśli skupimy się na reakcjach bohaterki po przemyśleniu fabuły dotyka nas myśl, że może teraz tak wygląda rzeczywistość dla niektórych, że naprawdę tacy są a my tego nie dostrzegamy.
W tej historii romans rozgrywa się w tle i nie jest to coś czego się spodziewamy. Jest on bard...

| link |
@angela_czyta_
2024-04-11
7 /10
Przeczytane
@Angel
2024-04-06
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uwieść Francuza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl