W pustyni i w puszczy

W pustyni i w puszczy
3.43
Ocena 3.43 na 5 możliwych
Na podstawie 306 ocen kanapowiczów
W pustyni i w puszczy to książka, która umożliwi nam podróż w głąb Afryki, wy...
W pustyni i w puszczy to książka, która umożliwi nam podróż w głąb Afryki, wyprawę przez niebezpieczną pustynię, odkrywanie dzikich i tajemniczych miejsc, a także poznawanie obcych kultur i historii narodów. Młodzi bohaterowie ? Polak Staś Tarkowski i Angielka Nel Rawlison ? którzy wraz z ojcami ...
Pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 9788374151382
Wydawnictwo: PIĄTEK TRZYNASTEGO
Napisz swoją opinię

Opinie

@atrammarta
@atrammarta 2010-05-09
Przeczytane (2007-07-28)
O zgrozo. Jedyna książka, z którą prowadziłam zażartą bitwę. Rozum mówił: "Przeczytaj, będziesz miała problemy w szkole.", serce: "Czy naprawdę Cię, do jasnej cholery, interesuje gaj akcji albo to, że Nel była tak cudowna, że nikt do niej się nie umywa?!". Rozumiem, że Sienkiewicz był swego rodzaju odpowiednikiem telewizji - to, co zobaczył mógł przekazać normalnym ludziom jedynie na papierze. Ale, no kurczę, ile można czytać o krajobrazie?! Najgorsza lektura szkolna, najgorsza! Nel była więcej niż drażniąca. Mogłam znieść nawet ciągnące się w nieskończoność opisy, ale tej dziewuchy - nie.
@Darcia
@Darcia 2011-03-16
Przeczytane (2011-03-13)
Jedna z tych lektur przeznaczonych dla podstawówki, którą możemy obarczać chociaż częścią winy za to, że teraz tak mały procent młodzieży w ogóle po książki sięga - okej, ja rozumiem, lektury nie muszą być fajne, ale to na dalszym poziomie kształcenia, w gimnazjum, liceum. W podstawówce powinny być stosunkowo lekkie dzieła, które pokażą dzieciom, że czytanie książek nie musi być przykrym zajęciem, a nie książki, które mają tak długie opisy, że aż się przysypia...
@karolina336
@karolina336 2012-04-03
Przeczytałam w podstawówce jako lekturę... Nie wiem jakim cudem dotrwałam do końca. Nie chcę podważać umiejętności Sienkiewicza. W końcu to jeden z największych polskich pisarzy, ale ja po prostu nie cierpię jego książek i stylu. Ciężki moim zdanie jest też język, no w końcu Sienkiewicz pisał lata lata temu. Choć z tego co pamiętam język był trudniejszy do ogarnięcia w "Krzyżakach". Tak czy siak dla mnie potworna nuda.
JU
@julia_maria95 2010-03-06
Przeczytane (2007-07-28)
Moja lektura w klasie czwartej. Tak, w czwartej. Nie wiem w jaki sposób napisałam z niej sprawdzian na 4+. Przeczytałam połowę książki, bo nie zdążyłam przebrnąć przez całą przez dwa miesiące, a uwierzcie - książki czytać kocham. Nienawidzę tej książki z całego serca, nie lubię się z książką nudzić. A z tą niestety nudziłam się nieziemsko. Zaczynając rozdział nie pamiętałam poprzedniego. Chaos w głowie.
@vladkru
@vladkru 2011-01-25
Przeczytane (2011-01-25)
"W pustyni i w puszczy" przeczytałem po raz pierwszy jako uczeń piątej klasy (wtedy książka była lektura dla klas siódmych) i od tego czasu sięgałem po nią wielokrotnie. Czytałem ją głośno pierwszemu synowi, potem drugiemu, a tego roku przeczytam wnukowi. To piękna, mądra i wciągająca opowieść, to część naszej literackiej i kulturowej tradycji.
@Fonin
@Fonin 2011-03-16
Przyznam się, że dalej niż za pierwszą stronę nie wyszłam. Czytałam ją może z dziesięć razy i nie mogłam pójść dalej. Co nie znaczy, że z omówienia nie dostałam piątki, ale nie czytałam i chyba nigdy tego nie zrobię. Ale to chyba zależny od tego co kto lubi. Ja wielka fanka książek nie przeczytałam, a klasowy matołek zrobił to trzy razy :D.
@Anusiekkk
@Anusiekkk 2008-07-23
Przeczytane (2008-07-23)
Jak na Sienkiewicza to ciekawa książka. Jak na mnie to kompletna nuda. Piąta klasa podstawówki była, ferie zimowe, kiedy to czytałam. Myślałam, że umrę. Te 'jakże ciekawe' opisy przyrody i rozterki Stasia i Nel doprowadzały mnie do białej gorączki. Najgorszy 'odpoczynek', jaki mogła mi zafundować szkoła, a właściwie nauczycielka polskiego.
@czpiotka
@czpiotka 2009-09-27
Przeczytane (2007-07-28)
Nigdy nie lubiłam czytać lektur, to jak czytanie na przymus. Czy coś Ci się podoba czy nie musisz przeczytać i szczerze mówiąc nie czytałam lektur. Ale "W pustyni i w puszczy" to taki wyjątek, wciągnęła mnie i nie żałuję bo warto było przeczytać. Myślałam że będzie okropnie nudna a tutaj proszę niespodzianka. Jednym słowem - polecam.
@Avenix
@Avenix 2012-05-06
Przeczytane (2012-05-06)
Do książki przede wszystkim zbliżył mnie film, bodajże z 2005 roku. Bardzo mi się spodobał, dlatego, gdy mieliśmy to jako lekturę w podstawówce zabrałem się do czytania. Książka bardzo mi się spodobała i polubiłem głównych bohaterów. Zastanawiam się czasem, czemu wiele ludzi ocenia książkę negatywnie.
@Eleazar
@Eleazar 2010-11-02
Przeczytane (2010-10-30)
Wspaniała książka. Żeby dobrze napisać z niej test w podstawówce nie poszedłem do szkoły, żeby skończyć czytać, bo nie wyrobiłem się przed czasem :D Staś trochę mnie denerwował. Nie pamiętam już czym, ale to pierwsze wspomnienie o tej książce - że nie lubiłem Stasia :P
Autorzy
Henryk Sienkiewicz
Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz, herbu Oszyk, pseudonim Litwos (ur. 5 maja 1846 w Woli Okrzejskiej, zm. 15 listopada 1916 w Vevey) – polski nowelista, powieściopisarz i publicysta; laureat ...
Inne książki:
Książka W pustyni i w puszczy
Książka W pustyni i w puszczy
Książka W pustyni i w puszczy
Książka Nowele wybrane
Książka Nowele wybrane
Współtworzący tą stronę
puchar @Inqba @Inqba pierwsza opinia