W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej

praca zbiorowa ...
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Data wydania: 1977
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 353
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-07-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane Literatura obca Fantastyka

Moje wrażenia z tej lektury były mocno zróżnicowane. Kilka opowiadań mnie zaciekawiło, ale większość wynudziło. Ze 3 dni to czytałam, bo tak mi się dłużyło. Ale chciałam poznać klimat opowiadań pisarzy z Ameryki Łacińskiej i tych kilka znakomitych tekstów wynagrodziło mi nudy na tekstach nudnych. Trzeba przyznać, że tomik został przygotowany solidnie, z przypisami, z opowieścią na koniec książki o fantastyce w literaturze Ameryki Łacińskiej, o pochodzeniu terminu 'realizm magiczny' itd.
W antologii znaleźli się prawie wszyscy ważni pisarze tego kontynentu. A wśród nich jak gwiazda lśni Gabriel Garcia Marquez, którego pierwsze opowiadanie znalazło się tak w środku tomu, gdy to byłam już tak znudzona, że zamierzałam odpuścić.... Jest to opowiadanie pt. 'Bardzo stary pan z ogromnymi skrzydłami'. Opowiadanie to wyróżnia się znacząco z całego tomu i pokazuje rangę i klasę tego pisarza noblisty. Opowiada ono o człowieku ze skrzydłami, którego trzymano z kurami. Przesłanie tego opowiadania to rola magii i niezwykłości w świecie, tego, że nie zauważamy rzeczy niezwykłych. W opowiadaniu tym zwraca rolę puenta, która została zbudowana poprawnie chyba jako jedyna w całym zbiorku. Moim zdaniem, tylko ten pisarz sobie z poradził z konstrukcją małej formy i wiedział co pisze i po co. W zasadzie dla tego przepięknego opowiadania warto jest czytać cały tom.
Drugie jego opowiadanie traktuje o statku widmie. Trochę go przegapiłam, to opowiadanie, bo było pod koniec i poprzeplatane...

{}× 10 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe