W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej.

Gabriel García Márquez, Jorge Luis Borges, José Donoso, Salvador Elizondo ...
Książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej.
Książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"W zaczarowanym zwierciadle" - wybór opowiadań fantastycznych Ameryki Łacińskiej, który proponujemy Czytelnikom - jest właśnie przykładem tak szerokiego potraktowania pojęcia fantastyki. W opowiadaniach wybitnych mistrzów pióra, jak: G. García Márquez, J.L. Borges, R. Dario, A. Bioy Casares, N. Piñon, J.J. Arreola, S. Elizondo, i autorów mniej znanych splatają się wszystkie gatunki fantastyki, od niesamowitych historii "z dreszczykiem", legend i baśni ludowych po opowiadania pisane jakby dla intelektualnej zabawy czy filozoficznej zadumy nad sensem życia, przeznaczeniem, miejscem człowieka w czasie i przestrzeni. [Wydawnictwo Literackie]
Data wydania: 1977
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Seria: Fantastyka i Groza
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 353

Autor

Gabriel José de la Concordia García Márquez (ur. 6 marca 1927 w Aracataca, zm. 17 kwietnia 2014 w Meksyku) Kolumbijski powieściopisarz, dziennikarz i działacz społeczny, jeden z najwybitniejszych twórców tzw. realizmu magicznego, laureat Nagrody Nobl...

Książki Gabriel García Márquez

Wszystkie książki Gabriel García Márquez

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka W zaczarowanym zwierciadle. Opowiadania fantastyczne Ameryki Łacińskiej.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}