Widzialne i niewidzialne

Edward Frederic Benson
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Widzialne i niewidzialne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

13 OPOWIEŚCI GROZY Z NAJWYŻSZYM ZNAKIEM JAKOŚCI Edward Frederic Benson (1867-1940) jest autorem kilkudziesięciu opowiadań niesamowitych i w literaturze grozy jego twórczość oceniano bardzo wysoko. Czytelnikowi polskiemu jego teksty znane były dotąd z różnych antologii opowieści z dreszczykiem - łącznie z najsłynniejszym „Pokojem na wieży”. Niniejsza edycja to wybór trzynastu opowieści grozy Bensona - tłumaczonych po raz pierwszy na język polski. A za motto do tych historii niech posłużą słowa wyjęte z jednej z nich: „W naszych czasach tak trudno się przestraszyć. Prawie wszystko można wyjaśnić i obliczyć. Obawiamy się głównie nieznanego. Nikt nie wie, czym są duchy, dlaczego się pojawiają i komu...”  
Data wydania: 2015-12-11
ISBN: 978-83-7470-325-3, 9788374703253
Wydawnictwo: C&T
Seria: Biblioteka Grozy
Kategorie: Fantastyka, Horror
Stron: 184
dodana przez: bookkeeper
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Widzialne i niewidzialne aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Groza w wersji light (nie tu litry krwi i tony flaków) Opowieści, które mają to coś - starocie, groza i nie tylko Mam w domu 📚

"- Doświadczyłem wówczas duchowej grozy - podjął - od której, w co zaiste wierzę, nigdy nie wyzwoliłem się do końca. Ujrzałem, jak potworna może być żywa istota, a co za tym idzie, jak potworne jest samo życie".

Zaczynam się już powtarzać, ale kolejny chciałabym podziękować za powstanie biblioteki grozy, dzięki której miałam wielką przyjemność zapoznać się z opowiadaniami Edwarda Frederica Bensona. Gdyby ktoś kiedyś mnie zapytał, jakie powinny być historie z dreszczykiem - mogłabym z czystym sumieniem polecić ten zbiór. Trzynaście opowieści grozy, każda warta uwagi. Znajdziecie tu bardzo klasyczne atrybuty do straszenia - kota, karawan, nawiedzony dom, wampira czy porcelanową miseczkę (no dobra, miseczki do klasyki zaliczyć nie można, ale jakież to było dobre opowiadanie!). I muszę z pewną satysfakcją przyznać, że wcale aż tak delikatnie nie było, momentami krew lała się fontannami, cudownie!

{}× 7 | link |
@fresh_brain
2021-09-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@Christina
2020-03-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Widzialne i niewidzialne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl