Wierna

Veronica Roth
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów
Wierna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 44 ocen kanapowiczów

Opis

Jeden wybór może cię zmienić. Jeden wybór może cię zniszczyć. Jeden wybór pokaże, kim jesteś... "Wierna" to trzecia część trylogii "Niezgodna", bijącego rekordy popularności cyklu SF dla młodzieży. Społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago podzielone było na pięć frakcji: Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość). Każdy szesnastolatek musiał przejść test predyspozycji, a potem podczas krwawej ceremonii wybierał swoją frakcję. Ten, kto nie pasował do żadnej, zostawał uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony ze społeczności. Ten, kto łączył cechy charakteru kilku frakcji, był NIEZGODNY - i musiał zostać wyeliminowany... Jednak dawny porządek odszedł w przeszłość. Społeczeństwo frakcyjne, w które Tris mocno wierzyła, legło w gruzach. Rozgorzała bezwzględna walka o władzę, trudno uchronić się przed przemocą i zdradą. Jednego tyrana zastąpił drugi. W mieście niepodzielne rządy sprawują bezfrakcyjni. Tris zdaje sobie sprawę, że pora uciekać. Nie wie jednak, co znajduje się za wytyczającym granice jej świata murem. Czy będzie mogła prowadzić tam z Tobiasem spokojne życie? Zacząć wszystko od nowa, bez skomplikowanych kłamstw, podwójnej lojalności, bolesnych wspomnień. A może miasto jest jedynym światem, jaki istnieje? Nowa rzeczywistość jest zbyt przerażająca. Szokujące odkrycia zmieniają serca tych, których Tris kocha. Dziewczyna musi ponownie dokonać wyboru, który wydaje się niemożliwy. Udowodnić, że liczy się odwaga, wierność, poświęcenie i miłość. I przeszkodzić kolejnemu rozlewowi krwi... Trudno się dziwić sukcesowi trylogii NIEZGODNA. W tej książce jest wszystko, czego nastoletni czytelnik może poszukiwać. Wartka akcja, suspens, czasem brutalne sceny, pierwsze zauroczenia i doznania erotyczne. To wszystko osadzone w precyzyjnie wymyślonym świecie niedookreślonej przyszłości. Ogromna dawka emocji i psychologii ludzi u progu dojrzałości. Polecam! Anna Dereszowska
Tytuł oryginalny: Alliegant
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-241-4960-5, 9788324149605
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Niezgodna, tom 3
Stron: 380
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Veronica Roth Veronica Roth Dwudziestodwuletnia Veronica Roth podbiła w 2011 roku świat powieścią Niezgodna – pierwszą częścią trylogii porównywanej z Igrzyskami śmierci. Prawa do ekranizacji kupiła natychmiast wytwórnia Summit Entertainment (producent Zmierzchu), a do tłumacze...

Pozostałe książki:

Cztery Niezgodna Zbuntowana Naznaczeni śmiercią Wybrańcy
Wszystkie książki Veronica Roth

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wierna swoim przekonaniom

19.01.2015

Tris wraz z grupką przyjaciół ucieka z Chicago. Odkąd rządzą nim bezfrakcyjni z Evelyn na czele, zapanowała tam anarchia, a miasto zaczęło popadać w ruinę. Przyjaciele jadą autem przed siebie, nie do końca wiedząc, gdzie się udać. I kiedy krajobraz za oknem zaczyna się zmieniać, dostrzegają, że ktoś na nich czeka. Zostają zabrani do Agencji, ośrodk... Recenzja książki Wierna

Czasem bycie innym jest najlepsze

30.12.2021

W trzeciej części Niezgodnej, pt. "Wierna" Tris z przyjaciółmi ucieka z Chicago. Od czasu, gdy władzę nad miastem przejęli bezfrakcyjni z matką Cztery - Evelyn jako przywódcą panuje anarchia i wszystko popada w ruinę. Oddalają się samochodem nie wiedząc dokąd zmierzają. Jednak im bardziej oddalają się od miasta zauważają, że ktoś na nich czeka. Os... Recenzja książki Wierna

Moja opinia o książce

Opinie

@twoj.emil
2021-09-01
8 /10
Przeczytane WAKACJE 2021 Zagraniczne WAKACJE Najpierw film, później książka Fantastyka (fantasy/science fiction) E-booki

Na początku czytało się nieco gorzej niż poprzedni tom, ale z czasem robiło się coraz ciekawej. Mam pewne wątpliwości dotyczące niektórych elementów fabuły, np. uważam, że zbyt łatwo udało się załagodzić sytuację w mieście; dziwi mnie też, że Erudyci nie byli ciekawi co znajduje się za miastem. Jednak nie wpływa to bardzo na moją ocenę całości. Według mnie cała trylogia jest bardzo dobra, a najlepsza końcówka ostatniego tomu, która jest naprawdę mocna. To, że widziałam już kiedyś ekranizacje całego cyklu zupełnie nie przeszkadzało mi w czytaniu, zwłaszcza, że filmowa "Wierna" nie okazała się zbyt wierna powieści. Polecam.

× 1 | link |
@19emilka93
2020-01-20
6 /10
Przeczytane

To jest ta książka w której końcówka nadrabia wszystko. Bo choć początek jest ślamazarny i miejscami ciągnie się jak flaki z olejem, końcowe rozdziały wyciskają łzy z oczu.
Veronica Roth bohaterów traktuje bardzo pobieżnie i jedynymi z którymi można się zżyć są Tris i Cztery, ale to też tylko dlatego, że rozdziały są pisane z ich perspektywy.
Wielki plus za takie wytłumaczenie całej sytuacji. Całkowicie nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, świetny pomysł. Po raz kolejny antyutopie poruszają temat "naprawy" świata poprzez modyfikację naszych genów. I po raz kolejny okazuje się, że to nie ma sensu. Bo to co nas tworzy to człowieczeństwo i wolna wola. Pozbawiając ludzi jednego zła tworzy się nowe i to tylko nasza siła świadczy o naszej potędze i nasze decyzje nas tworzą.
Jak dla mnie ta ostatnia część ma w sobie coś co wybija ją ponad drugą część( chyba zakończenie). Mimo wszystko jedynka była najlepsza.

| link |
@alien125
2018-12-05
10 /10
Przeczytane

Super ksiażka

| link |
@Ema17
2022-11-24
7 /10
Przeczytane
NI
2022-07-31
5 /10
Przeczytane
KI
2022-03-02
7 /10
Przeczytane
@myreadingimagination
2021-12-30
10 /10
Przeczytane
@trancedigaeth
2021-12-28
10 /10
Przeczytane
SY
2021-12-08
7 /10
Przeczytane
@marcelina.palasinska
2021-11-28
4 /10
Przeczytane
@Faustyna
2021-11-08
9 /10
Przeczytane
@helena.la
2021-05-02
8 /10
Przeczytane
@monika_13
2021-04-11
8 /10
Przeczytane
S.
2021-03-18
6 /10
Przeczytane
@mhennels
2021-03-12
7 /10
Przeczytane YA fantasy
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Wiedziałem, że życie nas okalecza. Każdego z nas. Nie da się tego uniknąć. Ale powoli zaczynam się przekonywać, że możemy zostać uzdrowieni. Że nawzajem się uzdrawiamy.”
#
“- Czasem życie jest naprawdę do dupy. Ale wiesz czego się trzymam? Chwil, które nie są do dupy. Cała sztuka polega na tym, by umieć je dostrzec.”
#
“Odwaga może się przejawiać na wiele różnych sposobów. Czasem oznacza poświecenie własnego życia dla czegoś ważniejszego, dla drugiego człowieka. Czasem to rezygnacja ze wszystkiego, co znałeś,...”
#
“- Czasem życie jest naprawdę do dupy. Ale wiesz czego się trzymam? Chwil, które nie są do dupy. Cała sztuka polega na tym, by umieć je dostrzec.”
#
“Duma zamyka ludziom oczy na prawdę o nich samych”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cztery
Cztery
Veronica Roth
7.1/10
Zanim Tobias poznał Tris… Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (intelige...
Cykl Niezgodna
Cykl Niezgodna
Veronica Roth ...
7.5/10
Cztery powieści cyklu dla młodzieży zebrane jako całość w jednym tomie. Przyszłość. Społeczeństwo j...
Zbuntowana
Zbuntowana
Veronica Roth
7.8/10
Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdeczność. Na te pięć frakcji podzielone jest społe...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl