Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Neil de Grasse Tyson, Michael A. Strauss, John Richard Gott
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Trzej czołowi współcześni astrofizycy proponują fascynującą wyprawę w kosmos - od planet, gwiazd i galaktyk, po czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne i podróże w czasie.

Opisując najnowsze odkrycia astrofizyki, książka przenosi czytelnika z naszego własnego układu słonecznego do najdalszych granic przestrzeni.
Jak żyją gwiazdy i jak giną? Dlaczego Pluton stracił status planety? Jakie są widoki na inteligentne życie gdzie indziej we Wszechświecie? Jak zaczął się Wszechświat? Dlaczego Wszechświat się rozszerza i dlaczego robi to coraz szybciej? Czy nasz Wszechświat jest jedyny, czy jest tylko elementem nieskończonego multiświata?
Odpowiadając na te i wiele innych pytań, autorzy pomagają nam otworzyć oczy na pełen cudów kosmos, dzieląc się wiedzą o tym, jak funkcjonuje Wszechświat.

Imponująca pod względem zakresu materiału, pełna wspaniałych ilustracji, napisana przez światowej klasy astrofizyków książka Witamy we Wszechświecie daje czytelnikowi pełen wgląd w obraz naszego ewoluującego Wszechświata.

Jedna z 10 najlepszych popularnonaukowych książek według magazynu „Forbes”

„Jako obywatele kosmosu, mamy obowiązek go badać. Tak uważają astrofizycy Neil deGrasse Tyson, Michael Strauss i Richard Gott, przewodnicy w tej orzeźwiającej i pouczającej wyprawie przez pełne pyłu galaktyki oraz przez rozległe konsekwencje teorii odkrytych przez Alberta Einsteina”.
„Nature”

„Wszyscy trzej autorzy piszą w lekkim, nieformalnym, konwersacyjnym stylu, a w tekst są wplecione autentycznie zabawne anegdoty, takie jak krótka dygresja o krasnoludkach oraz komentarz na temat anglojęzycznych kosmitów w Star Treku. . . . Książka doskonale prezentuje nie tylko to, co wiemy o Wszechświecie, ale także jak go poznajemy”.
„Science”
Tytuł oryginalny: Welcome to the Universe. An Astrophysical Tour
Data wydania: 2021-09-21
ISBN: 978-83-8202-322-0, 9788382023220
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 500
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Neil de Grasse Tyson Neil de Grasse Tyson
Urodzony 5 października 1958 roku w USA (Nowy Jork)
Neil deGrasse Tyson to astrofizyk i autor kilkunastu książek popularnonaukowych, w których tłumaczy m.in. zagadki kosmosu i odpowiada na często zadawane pytania z zakresu fizyki oraz astronomii. Prowadził programy popularnonaukowe w telewizji oraz r...

Pozostałe książki:

Astrofizyka dla zabieganych Kosmiczne zachwyty Kosmiczne rozterki Listy od astrofizyka Pytania z Kosmosu. Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy
Wszystkie książki Neil de Grasse Tyson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Astronomia_1 Posiadam

Będzie dłuższa opinia, bo miałem nadzieję na lekturę wypełniającą pewną lukę edukacyjną istniejącą współcześnie w naszym kraju, ale wyszło niestety nierówno. Zabieganym polecam na początek wstęp i podsumowanie, bez części bardziej technicznej, gdzie umieściłem swoje żale.

Trzydzieści lat temu z polskich LO usunięto astronomię, jako osobny przedmiot nauczany w ostatnim roku przed maturą. Nigdy tego błędu nie wybaczę ministerstwu. Był nawet przygotowany piękny podręcznik "Astronomia" profesora Rudnickiego (WSziP 1988), który miał zastąpić wysłużony tekst profesora Rybki (napisany jeszcze dla klas XI-tych). Mam te książki i czasem czytając nowe publikacje, wracam do nich z sentymentem - wciąż zdumiewają wysokim poziomem dydaktyzmu.

Właśnie ukazało się tłumaczenie pracy trójki astrofizyków "Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna". N. de Grasse Tyson, M.A. Strauss i J.R. Gott napisali po 8 rozdziałów. Książka mogłaby być świetnym podręcznikiem popularyzującym istotę astronomii, jako nauki o kosmosie. Czy mogłaby się stać podręcznikiem do szkół?

WRAŻENIA OGÓLNE

Książka stanowi rozszerzoną wersję zajęć przeprowadzonych przez autorów dla studentów Princeton, jako wykład pozakierunkowy. Z założenia ma więc być dostępna dla ludzi, którzy styczność z przedmiotami ścisłymi kończyli w szkołach średnich. Tematyka obejmuje wszystkie współcześnie eksploatowane zagadnienia stanowiące rdzeń astronomii, czyli astrofizykę. Autorzy słusznie uniknęli błęd...

{} | link |
@Eksi
2021-09-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Bardzo dobra książka rozszerzająca wyobraźnię.
Czytałem z dużym zachwytem, ale ostatni rozdział trochę mnie zawiódł.
Jeżeli zaczynasz poznawać książki na tematy astronomiczne/fizyczne, gorąco polecam, ale jak ktoś już wszedł głębiej w temat to książka będzie fajną przypominajką.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl