Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

Klaudia Wiktoria Streich
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Władcy żywiołów. Woda i Wiatr
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.9 /10
Ocena 7.9 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy czegoś naprawdę pragniesz, nie powstrzyma cię żaden żywioł

Szamańskie legendy o władcach żywiołów, walczących z ludźmi opętanymi przez zło, Raven znała do tej pory jedynie z opowieści ciotki. Gdy na jednej z imprez poznaje bliżej Raphaela, szefa miejscowego gangu i zarazem największego przystojniaka w szkole, jej życie staje się pasmem trudnych do racjonalnego wytłumaczenia zdarzeń. Odkrywa w sobie niesamowitą moc, która ją fascynuje i przeraża jednocześnie. Stając się coraz bardziej świadoma czekającego ją przeznaczenia, porzuca zwyczajne życie, jakie do tej pory prowadziła i uczy się panować nad demonami – tymi na zewnątrz i tymi czającymi się w niej samej… Ale czy dziedzictwo, które nosi w sobie, nie okaże się dla niej pewnego dnia przekleństwem?
Data wydania: 2022-06-28
ISBN: 978-83-8219-900-0, 9788382199000
Wydawnictwo: Novae Res
Kategoria: Fantasy
Stron: 568
dodana przez: NovaeRes

Autor

Klaudia Wiktoria Streich
Urodzona w 1999 roku w Polsce (Mowy Dwór Gdański)
Urodziła się w Nowym Dworze Gdańskim. Dorastała w Krynicy Morskiej. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Aktualnie mieszka w Gdańsku. Przygodę z literaturą rozpoczęła jako uczennica gimnazjum – wtedy pojawił się pomysł stwo...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"- To ona jest kluczem do zwycięstwa." - WŁADCY ŻYWIOŁÓW

28.07.2022

"- Raven, to nie legendy. Należymy do wybranych..." Czy czytając Wasz ulubiony gatunek książek jesteście w stanie wybaczyć autorowi niektóre błędy i nieścisłości? Jeśli chodzi o mnie, to muszę się Wam przyznać, że ostatnio się na tym złapałam. Fantastyka to mój ulubiony rodzaj książek, dlatego też to po niego sięgam najczęściej. Zauważyłam jed... Recenzja książki Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

Władcy Żywiołów. Woda i Wiatr

10.08.2022

Ta książka rozwaliła mnie emocjonalnie. Na początku tak nie było, ale potem... Po książkę sięgnęłam bardzo chętnie. Okładka i opis (no dobra, głównie okładka🤣) bardzo mnie zachęciły, szczególnie, że nie czytałam wcześniej fantastyki opartej na szamańskich legendach. Ta nowość pochłonęła mnie w całość. Fabuła książki jest bardzo lekka, co zdecydo... Recenzja książki Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

Władcy Żywiołów. Woda i wiatr.

6.09.2022

Pięciu bogów, cztery żywioły i stworzenie świata- o tym opowiada stara szamańska legenda. Według niej bogowie nie do końca byli zgodni, jeden z nich zapragnął władzy bezgranicznej, a ludzie mieli być mu podporządkowani. To bardzo nie spodobało się reszcie bogów i zesłali go wraz z jego nieudanym mrocznym tworem do innego świata, dokładnie zapieczę... Recenzja książki Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

W starym stylu

4.09.2022

Raven jest zwyczajną nastolatką. Żyje w myśl uczenia się na własnych błędach, w czym dopinguje ją przyjaciółka Lindsay, będąca dla naszej głównej bohaterki niemal jak siostra. Niczym każda dziewczyna w jej wieku lubi szaleć i rozmyślać o pierwszych miłościach, nie bacząc na konsekwencje. Do czasu, gdy tata Raven trafia do szpitala po wypadku samoc... Recenzja książki Władcy żywiołów. Woda i Wiatr

Moja opinia o książce

Opinie

@pajjka
2022-07-13
5 /10

Czy szamańskie legendy o władcach żywiołów, walczących z ludźmi i opętanymi przez zło, które główna bohaterka znała dotąd jedynie z opowieści ciotki, staną się rzeczywistością?

Niebawem okaże się, że czasem wystarczy jedno spotkanie, by życiestało się pasmem trudnych, wręcz niewytłumaczalnych zdarzeń.

Raphael, jeden w wybranych, uświadamia Raven, że podobnie jak on została obdarzona wyjątkowymiumiejętnościami, otrzymała bowiem dar władania żywiołami.
Nieświadoma dotąd niczego młodziutka dziewczyna,staje się coraz bardziej świadoma czekającego ją przeznaczenia, porzuca zwyczajne życie, jakie do tej pory prowadziła i uczy się panowaćnad własnymi emocjami, gdyż to one budzą żywioły odpowiedzialne za pewne zjawiska i anomalie pogodowe.
Bowiem, kiedy się smuci"leje jak z cebra, chociaż zapowiadali trzydzieści stopni w cieniu", kiedy zaś złości, zaczyna wiatr silny wiatr, a brak kontroli przywołuje huragan.

Jednak szybko okazuje się, że władanie żywiołami to nie jedyny dar, jaki drzemie w głównej bohaterce.
Na kartach powieści obserwujemy jak odkrywa w sobie umiejętność widzenia ludzkich aur,może wejść ludziom w umysł, komunikować się z nimi, w ich głowie, widzieć to co oni, sprawdzać ich wspomnienia.
Ta świadomość jest dla Raven fascynująca i przerażająca jednocześnie.

Już niedługo przyjdzie jej walczyć z demonami, i to nie tylko tymi z zewnątrz, ale przede wszystkim tymi, które skrywa głęboko w sobie...
Czy dziedzictwo,...

| link |
@zksiazkawchmurach
2022-09-03
6 /10
Przeczytane

Autor: Klaudia Wiktoria Streich

Gdy sięgam po fantastykę szukam takich książek, które będą tętnić magią i tym podobnymi rzeczami. Myślałam, że będzie tak w tej książce, że fantastyka będzie się wylewała ze stron. Na nieszczęście tak nie było.

Raven nigdy nie wierzyła w jakieś legendy o władcach żywiołów, którzy walczą ze złymi ludźmi. Słyszała te opowieści tylko od ciotki. Na jednej imprezie poznaje tajemniczego Raphaela i w tym momencie jej życie się zmienia. Niespodziewanie odkrywa w sobie moc, która ją przeraża i fascynuje. Czy zdoła okiełznać moc? Czy będzie ona dla niej bezpieczna?

Było kilka błędów stylistycznych i gramatycznych, które raziły w oczy. Może nie jakoś bardzo, ale brak spacji w kilku miejscach był denerwujący. Luk w fabule nie było żadnych. Wszystko było dla mnie jasne i klarowne. Nie było jakiś wymyślnych nazw, których nie umiałabym wymówić.

Książka niby fantastyczna, a tak naprawdę wszystko kręciło się wokół miłości. Sceny magiczne można by było policzyć na palcach jednej ręki. Bardzo mnie to zawiodło. Wciskanie przekleństw na siłę nie było dobrym pomysłem. Nienaturalnie się o tym czytało.

Duży plus za to, że główna bohaterka nie myślała tylko o sobie. Nieraz wolała poświęcić swoje dobro dla dobra innych. Postacie dużo wnosiły do fabuły, ale też nie były to jakieś znaczące rzeczy dzięki którym zapisałyby się w moje pamięci na dłuższy czas.

Książka zdecydowanie mogłaby się skończyć kilkadziesiąt st...

| link |
@mamazonakobieta
2022-09-25
9 /10
Przeczytane

Życie Raven toczyło się normalnie jak życie wielu innych dziewczynek. Dzięki opowieściom rodziny znała Szamańskie legendy, jednak tak naprawdę w nie nie wierzyła. Szkoła, imprezy, znajomy – tak toczyło się jej życie i nic nie zapowiadało zmian, jakie miały niebawem nadejść. Jednak wokół niej zaczęły dziać się dziwne rzeczy, a ona odkryła, że wcale nie jest taką zwykłą osobą. Otrzymała moce, których tak naprawdę nie chciała, nie potrafi do końca zrozumieć i opanować. Na dodatek do jej życia wkracza Raphael, szef gangu i największy przystojniak w szkole. Jak potoczy się znajomość tej dwójki? Czy Raven zrozumie swoje moce? Jakie czeka ją przeznaczenie?

Zacznę od tego, że książkę czytała nastolatka i to jej oczami jest pisana recenzja. Jej książka zdecydowanie się podobała, czytała ją z ogromnym zainteresowaniem, nie mogąc się od niej oderwać. Historia Raphael wywoływała wiele emocji, akcja była sprawnie poprowadzona, z dość ciekawymi zwrotami. Świat, który wykreowała autorka, okazała się naprawdę ciekawy. Wszystko było tak opisane, że nie było problemu z wyobrażeniem sobie co i gdzie się dzieje.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Raphael na początku jest dość zagubiona, jednak później wszystko się zmienia, ona się zmienia. To bohaterka dająca się lubić, której losy śledzimy z ciekawością.

„Władcy żywiołów. Woda i Wiatr” to naprawdę ciekawa propozycja dla nastolatek. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - ...

| link |
@lunaresleporem
2022-09-06
8 /10
Przeczytane
@skazani_na_czytanie
2022-09-04
9 /10
Przeczytane
@madzix.fantastyx
2022-08-10
10 /10
@read.my.heart
2022-07-27
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Bez tajemnic nie bylibyśmy ludźmi.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl