Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii

Mark Galeotti
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która w państwie Putina wzbudza strach. Poznaj elitę rosyjskiej mafii, która brutalnością przewyższa japońską yakuzę czy narkotykowe kartele Pabla Escobara.

Ich charakter kształtowały sowieckie łagry i obozy karne. Gdy z nich wyszli, stali się najbardziej przerażającą rosyjską klasą przestępczą. Przetrwali stalinizm, zimną wojnę, Afganistan i upadek ZSRR. Świetnie się odnaleźli w nowej rosyjskiej rzeczywistości.
Przestrzegają surowego kodeksu. Tylko im wolno nosić charakterystyczne tatuaże. Tylko dla nich zarezerwowana jest nazwa wor w zakonie, która może i brzmi egzotycznie, ale w państwie Putina wzbudza strach i szacunek.
Poznaj elitę rosyjskiej mafii, która brutalnością przewyższa japońską yakuzę, włoską camorrę czy narkotykowe kartele Pabla Escobara. W świat mafiosów ze Wschodu wprowadzi cię Mark Galeotti, specjalista do spraw przestępczości zorganizowanej w Rosji, który temu tematowi poświęcił dwadzieścia lat. Z jego wiedzy korzystają rządy i policja na całym świecie. 
Data wydania: 2020-02-03
ISBN: 978-83-240-5779-5, 9788324057795
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Stron: 352
dodana przez: Chassefierre

Autor

Mark Galeotti Mark Galeotti
Urodzony w 1965 roku
Mark Galeotti jest londyńskim wykładowcą i autorem zajmującym się przestępczością międzynarodową i sprawami bezpieczeństwa Rosji oraz dyrektorem firmy konsultingowej Mayak Intelligence.

Pozostałe książki:

Afghanistan. The Soviet Union's Last War Współczesne rosyjskie wojska lądowe 1992-2016
Wszystkie książki Mark Galeotti

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia rosyjskiej mafii

27.12.2020

Tytuł książki sugeruje rozprawę o elicie rosyjskich kryminalistów, tytułowych worach, którzy w czasach stalinowskich stworzyli dosyć szczegółowy kodeks postępowania na wolności i za kratami. Elitą elit byli tak zwani 'wory w zakonie', w luźnym tłumaczeniu: 'złodzieje w prawie', którzy nigdy nie zhańbili się współpracą z władzami więziennymi oraz u... Recenzja książki Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii

@almos@almos × 11

Raz w górę, raz w dół

18.01.2021

Rosyjska mafia to temat rzeka. Sporo już zostało powiedziane, ale w dalszym ciągu są pewne aspekty do zbadania. Nie wszyscy o wszystkim wiedzą. Bardzo często, aby dowiedzieć się czegoś niezwykłego, należałoby przeniknąć do ich struktur. Jednak powrót do normalnego życia to jak bilet w jedną stronę. Mark Galeott podjął się tego wyzwania i wcale nie... Recenzja książki Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2021-01-27
Przeczytane

Książka popularno-naukowa o przemianach ustrojowych w ZSRR i później w putinowskiej Rosji oraz nieustannie dostosowujących się do tych przekształceń struktur przestępczych. Zdecydowanie bardziej socjologiczna niż sensacyjna. W sumie lektura dość ciężkawa.

× 4 | link |
@almos
2020-12-27
8 /10
Przeczytane ebook Rosja/ZSRR
@Zaczytane_koty
2021-01-16
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl