Wstega pawilonu

Zofia Chądzyńska
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Wstega pawilonu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Główna bohaterka, Anna Terlecka, ze swojej wady jąkania stwarza kompleks i temat tabu, który nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Kiedy Kluczyk wybiera ją do odegrania głównej roli w "Balladynie", przypadkowo w łazience słyszy komentarz rówieśników i wyśmiewanie się z jej jąkania. Ania postanawia już nigdy więcej nie wrócić do szkoły. Ukrywa przed rodzicami i siostrą swoje wagary. O wszystkim wie jedynie doktorzyca. Czy jej pomoże? Jak zareagują rówieśnicy na nieobecność koleżanki? Czy Ani wystarczy motywacji, by wyleczyć się z kompleksów?
„Wstęga pawilonu” to książka o poszukiwaniu przez główną bohaterkę akceptacji wśród rówieśników, rodziny i szukania dla samego siebie rozwiązania problemu. Udowadnia też, jak pod wpływem uczucia można zmienić swoje postępowanie i podejście do wielu spraw, gdy zrozumie się, że nasze problemy są niczym w porównywaniu z tym, co przeżywają inni.

Książka wpisana na Honorowę Listę IBBY.
Data wydania: 2000
ISBN: 83-10-08250-9, 8310082509
Wydawnictwo: Siedmioróg
Serie: Lista Honorowa Hansa Christiana Andersena, Tylko dla młodzieży
Stron: 198
dodana przez: 8dzientygodnia
Mamy 4 inne wydania tej książki

Autor

Zofia Chądzyńska Zofia Chądzyńska
Urodzona 24 lutego 1912 roku w Polsce (Warszawa)
Polska pisarka, tłumaczka, popularyzatorka literatury iberoamerykańskiej. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. W latach 1930-1934 była urzędniczką w Ministerstwie Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. ...

Pozostałe książki:

Gra w klasy Wielkie wygrane Opowieści o kronopiach i famach Statki, które mijają się nocą Księga piasku Opowiadania Prawda o sprawie Savolty Książka dla Manuela Wstega pawilonu Dorosnąć Julio Cortazar. Człowiek i twórca. Niewpory Przez ciebie, Drabie! W osiemdziesiąt światów dookoła dnia Nie wszystko o moim życiu Opowiadania t.1 Opowiadania zebrane Śpiew muszli Księga istot zmyślonych Opowiadania Piętnaście opowiadań iberoamerykańskich Przeklęte tango Wakacje z Zygą Bardzo stary pan z olbrzymimi skrzydłami Chemia Co mi zostało z tych lat... Dla wszystkich ten sam ogień Egzamin Opowiadania Osobny Popołudnie dinozaura Rekma, czyli życie za życie Ryby na piasku Skrzydło sowy Za tobą na koniec świata Ślepi bez lasek Życie za życie
Wszystkie książki Zofia Chądzyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wstega pawilonu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Galene
2023-02-06
7 /10
Przeczytane Dla dzieci i młodzieży
@Konpopoz
@Konpopoz
2013-01-13
8 /10
Przeczytane
@halloinka
@halloinka
2008-12-13
5 /10
Przeczytane
@dasti03
@dasti03
2008-11-30
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Wstega pawilonu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl