Zagadki z historii sztuki

Małgorzata Omilanowska
Zagadki z historii sztuki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książeczka ta została napisana z myślą o ciekawskich z poczuciem humoru. Mam nadzieję, że czytelnikami "Zagadek" zostaną zarówno ludzie młodzi, dopiero stawiający pierwsze kroki w świecie sztuki, jak i Ci którzy już od lat interesują się tą dyscypliną. Stopień trudności poszczególnych zagadek jest bardzo zróżnicowany. Znalazły się tu pytania zarówno banalnie łatwe, na które odpowie niemal każdy, kto choć trochę wie na temat historii sztuki, jak i zagadki piekielnie trudne, z którymi może sobie nie poradzić nawet zawodowiec, jeśli akurat nie jest specjalistą od danej epoki czy zagadnienia artystycznego. Mam jednak nadzieję, że owe trudne pytania nie zrażą czytelników i nie każą im zwątpić w swoją wiedzę, lecz pobudzą ciekawość i zachęcą do dalszych lektur. Pytania dotyczą praktycznie wszystkiego, a więc zarówno malarstwa, rzeźby i architektury, jak i rozmaitych dziedzin rzemiosł artystycznych, od starożytnego Egiptu po czasy współczesne. Niektóre zagadki wymagają znajomości terminologii sztuk plastycznych, inne opatrzenia w arcydziełach wielkich mistrzów, znajomości biografii twórców i losów ich dzieł, a także uważnej lektury działów kulturalnych w prasie codziennej. Większość pytań oparta została na informacjach zawartych w najpopularniejszych książkach o historii sztuki, takich jak "Sztuka cenniejsza niż złoto" Jana Białostockiego czy "Sztuka świata", a w odniesieniu do terminologii na "Słowniku terminologicznym sztuk pięknych".
Data wydania: 2001
ISBN: 83-01-13463-1, 8301134631
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategoria: Sztuka
Stron: 143

Autor

Małgorzata Omilanowska Małgorzata Omilanowska
Urodzona 10 kwietnia 1960 roku w Polsce (Warszawa)
Polska historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych, od 2012 podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a od 2014 do 2015 minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Pozostałe książki:

Berlin Atrakcje Turystyczne Polski od A do Ż Budowanie nad Bałtykiem Budowanie na obcej ziemi Dlaczego Polska. Kalejdoskop
Wszystkie książki Małgorzata Omilanowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zagadki z historii sztuki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zagadki z historii sztuki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl