Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu

Krzysztof Fedorowicz
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wielu jest winiarzy na świecie, lecz tylko niektórzy wytwarzają naprawdę dobre wina. Wielu ludzi pisze książki, lecz niewiele z nich zasługuje na przeczytanie. Krzysztof Fedorowicz od lat wytwarza świetne wina, a teraz napisał wybitną książkę. Takie rzeczy się niemal nie zdarzają (Robert Makłowicz). Makłowicz ma rację. Tylko wrażliwy poeta, pisarz i winiarz mógł napisać wybitną książkę o świecie wina, który komunistycznym barbarzyńcom niemal udało się wyrzucić na śmietnik. W swej konstrukcji Zaświaty przypominają Biegunów Olgi Tokarczuk. Książka składa się z opowieści na pozór nie związanych ze sobą, których akcja dzieje się na przestrzeni kilkuset lat, między wojną trzydziestoletnią, a współczesną pandemią. Tak jak motywem przewodnim u Tokarczuk jest ruch, tak tutaj – korzenie. Nawet, gdy czytamy o podróży do Australii – żeglujemy w głąb czasu, bohaterów i przyszłości, bo korzenie dają moc nieprzemijania. Nie bez znaczenie jest miejsce akcji. „Ten kawałek ziemi - gdzie Odra płynąc na północ zwraca się na zachód - jest w nieco innym czasie niż pozostała część globu” – pisze Fedorowicz.
Data wydania: 2020-12-01
ISBN: 978-83-960107-0-4, 9788396010704
Wydawnictwo: Wysoki Zamek
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 178
dodana przez: kazal_ka

Autor

Krzysztof Fedorowicz Krzysztof Fedorowicz
Urodzony w 1970 roku w Polsce (Zielona Góra)
Krzysztof Fedorowicz – poeta, prozaik, felietonista. Wydał tomy: “Apokryfy i argumenty” (1994), “Martwa natura” (1998), powieści „Grünberg” (Wydawnictwo Libron, Kraków, 2012) oraz “Zaświaty” (2020). Publikuje w „Twórczości” i „Odrze”. Prowadzi winni...

Pozostałe książki:

Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu Apokryfy i fragmenty Grünberg Imiona własne Martwa natura
Wszystkie książki Krzysztof Fedorowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@oliwa
2023-09-11
6 /10
Przeczytane Polska
@witwona
2021-10-05
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl