Zbrodnie z namiętności

Sławomir Koper
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Zbrodnie z namiętności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Zbrodnia z miłością w tle Uczucia wymagają wyłączności i wzajemności, w innym przypadku każdy związek może zamienić się w piekło. Od miłości jest bowiem całkiem blisko do nienawiści. Wówczas już łatwo o tragedię. Gertruda Komorowska, Maria Wisnowska, Dagny Przybyszewska, Zyta Woronecka, Rita Gorgonowa, Iga Korczyńska, Andrzej Zaucha. Historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle.
Data wydania: 2018-04-18
ISBN: 978-83-280-5352-6, 9788328053526
Wydawnictwo: W.A.B.
Kategorie: Reportaż, Pamiętniki
Stron: 352
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Sławomir Koper Sławomir Koper
Urodzony 21 listopada 1963 roku w Polsce (Warszawa)
Polski pisarz, autor książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny ekspert historyczny.

Pozostałe książki:

Afery i Skandale Życie prywatne elit drugiej Rzeczypospolitej Sekretne życie autorów lektur szkolnych Wielcy zdrajcy. od Piastów do PRL Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej
Wszystkie książki Sławomir Koper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy namiętność popycha do zbrodni?

9.03.2022

Motywy zbrodni bywają różne od takich, które w jakimś stopniu możemy zrozumieć do tak błahych i absurdalnych, że budzą jeszcze większy sprzeciw niż sam czyn. Bywały czasy, że morderstwa dokonywane z pobudek uczuciowych były traktowane znacznie łagodniej, więc niektórzy adwokaci próbowali doszukiwać się na siłę czegoś romantycznego w działaniach sw... Recenzja książki Zbrodnie z namiętności

Moja opinia o książce

Opinie

@zaczytanaangie
2022-03-09
6 /10
Przeczytane

Motywy zbrodni bywają różne od takich, które w jakimś stopniu możemy zrozumieć do tak błahych i absurdalnych, że budzą jeszcze większy sprzeciw niż sam czyn. Bywały czasy, że morderstwa dokonywane z pobudek uczuciowych były traktowane znacznie łagodniej, więc niektórzy adwokaci próbowali doszukiwać się na siłę czegoś romantycznego w działaniach swoich klientów. Do dziś afekt może stać się przyczyną orzeczenia mniejszego wymiaru kary, ale wymaga udowodnienia i przede wszystkim już nie wszystko można pod afekt podciągnąć.
"Zbrodnie z namiętności" to sześć tragicznych historii, w których miłość splotła się ze śmiercią. Część z nich jest powszechnie doskonale znana, ale trafiły się też takie, z którymi wcześniej się nie zetknęłam. Nie jestem tylko pewna czy tytuł jest w pełni adekwatny, bo zbrodnie kojarzą się dość jednoznacznie, a nie wszystkie sprawy były tak oczywiste.
Pierwsza z nich dotyczy tragicznej śmierci aktorki Marii Wisnowskiej. Kobieta wzbudzała zachwyt nie tylko na deskach teatrów, ale i poza nimi. Miała powodzenie u płci przeciwnej i bez oporów z tego korzystała. A przynajmniej taki jej obraz przetrwał do naszych czasów. Znając już trochę zagrywki prasy z tamtych lat, nie jestem pewna, czy powinno się na nich opierać. Nie ulega jednak wątpliwości, że straciła życie z rąk kochanka, a ich historia łudząco przypomina szekspirowski dramat "Romeo i Julia".
Kolejna sprawa nie była mi wcześniej znana i przyznaję, że była wyjątkowo męcząc...

× 1 | link |
@bea-ta
2022-01-23
5 /10
Przeczytane przeczytane 2022
AN
2021-04-23
7 /10
Przeczytane
@ReginaCatta
2020-08-13
7 /10
Przeczytane Mieszka ze mną Półka M Pitaval
KS
2020-12-28
7 /10
Przeczytane
@e-ela55
2019-12-18
7 /10
Przeczytane F/audiobook

Cytaty z książki

O nie! Książka Zbrodnie z namiętności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl