Żołnierz mafii

Julita Sarnecka
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów
Żołnierz mafii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 17 ocen kanapowiczów

Opis

Misha zawsze był odmieńcem, ale to nie przeszkodziło mu w tym, aby zostać najwierniejszym żołnierzem mafijnej rodziny Santini. Stał się również oddanym przyjacielem i powiernikiem Vincenta. Mężczyźni poznali się, kiedy byli jeszcze dziećmi. Wtedy Misha uratował Vincenta przed porwaniem. Nie ma drugiej osoby, której capo ufałby bardziej niż jemu.

W życiu Mishy pojawia się Eilis – przyjaciółka Klary. Jednak mężczyzna, wiedząc, jak brutalnie wygląda jego życie, i chcąc ją chronić, zrywa tę znajomość. Jest przekonany, że postępuje właściwie. Gdy w klubie spotyka Eilis w towarzystwie tajemniczego mężczyzny, tylko utwierdza się w słuszności swojej decyzji.

Jednak okazuje się, że nieznajomy nie jest nikim obcym dla Mishy. Wkrótce żołnierz będzie musiał dokonać wyboru i odpowiedzieć sobie, na czym najbardziej mu zależy.

Data wydania: 2021-06-09
ISBN: 978-83-8178-576-1, 9788381785761
Wydawnictwo: NieZwykłe
Cykl: Sekrety mafii, tom 2
Kategoria: Romans kryminalny
Stron: 263
dodana przez: Vernau

Autor

Julita Sarnecka Julita Sarnecka Urodziła się w Toruniu, ale od lat wraz z mężem i dwiema córeczkami mieszka w Wiedniu. Tam zdobyła wykształcenie specjalisty ds. kadr i płac. W tym zawodzie pracuje do dziś. Kocha czytać książki. Tę pasję odziedziczyła po mamie. Najbardziej uwielbi...

Pozostałe książki:

Capo
Wszystkie książki Julita Sarnecka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Żołnierz mafii"

17.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Istniała jedna prosta zasada w świecie mafii – nie ufaj nikomu.” Misha to bardzo skomplikowany i niebezpieczny mężczyzna. Wyróżnia się od innych, jest albinosem. Jest najbardziej zaufanym żołnierzem mafijnej rodziny Santini. Dawno temu uratował życie Vincentowi, połączyła ich przyjaźń, która z upływem lat stała się jeszcze silniejsza. Capo b... {} Recenzja książki Żołnierz mafii

Kontynuacja lepsza niż pierwsza część!

6.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Debiut Julity Sarneckiej „Capo” był dla mnie sporym zaskoczeniem. Pamiętam jak dziś, jak wiele emocji przysporzyła mi relacja Vincenta i Klary. I jak to wszystko było genialnie opisane. Dlatego też z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji Sekretów mafii. Nie ukrywam, że miałam też lekkie obawy, czy Żołnierz mafii utrzyma poziom Capo. I wiecie c... {} Recenzja książki Żołnierz mafii

Żołnierz mafii

8.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„To, czego pragniemy, nie zawsze pokrywa się z tym, co musimy”. „Wiesz, co najbardziej zbliża ludzi do siebie? Nie te dobre chwile, w których wszystko układa się po twojej myśli, tylko te najbardziej okropne i ohydne. Kiedy choć raz wejdziesz do mroku, trudno będzie ci się z niego wydostać”. Julita Sarnecka kilka miesięcy temu zadebiutowała bard... {} Recenzja książki Żołnierz mafii

Walka o przetrwanie

23.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Misha zawsze był odmieńcem, ale to nie przeszkodziło mu w tym, aby zostać najwierniejszym żołnierzem mafijnej rodziny Santini. Stał się również oddanym przyjacielem i powiernikiem Vincenta. Mężczyźni poznali się, kiedy byli jeszcze dziećmi. Wtedy Misha uratował Vincenta przed porwaniem. Nie ma drugiej osoby, której capo ufałby bardziej niż jemu. W... {} Recenzja książki Żołnierz mafii

Moja opinia o książce

Opinie

@Lalka1
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Czytałam tom pierwszy Capo i muszę przyznać, że książka była ciekawa i zupełnie inna ni tego typu. Jednak to, co autorka nam zaserwował w części drugiej ...oj działa się tu działo. Matko jedyna autorka do samego końca tak trzymała w napięciu tak motał ta historia ze zakończenie mnie wmurowało w fotel. Wmurowało i nie tylko zaskoczyło ale ja do końca myślałam, że Misha... Ech nie będę wam zdradzać co sobie pomyślałam, sami przeczytacie i się przekonacie.


Misha i Eilis to dwójka ludzi, którą ciągnie do siebie. Mimo tego Misha ciągle odtrąca dziewczynę. Kiedy w życie Eilis pojawia się inny mężczyzna w Mishy budzi się wojownik. W książce poznajemy życie Mishy zanim poznał Vincenta. Autorka świetnie wykreował bohaterów. Misha to bardzo skomplikowana postać. Jego dzieciństwo to piekło. Dom dziecka, w jakim przebywał był czymś zupełnie innym niż myśleliśmy? Kim są jego rodzice? Kim jest tajemniczy Maxim?


W książce aż kipi od emocji. Czuć je z każdą stroną. W dodatku zmiany, jakie zachodzą i relacja głównych bohaterów to jedna wielka walka. Raz się kochają, by za chwile nienawidzić. Autorka tak mami sprytnie manipuluje, że czasem się pogubiłam w tym wszystkim. I co najważniejsze to zaleta tej książki. Cała fabuła to jedna wielka niewiadoma. I są takie momenty, że zwątpiłam w Mishę i jego lojalność wobec Vince...

{} | link |
@bookaholic.in.me
2021-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Misha to najlepszy przyjaciel Vincenta z poprzedniego tomu, a także jego prawa ręka w mafii. Ufają sobie i są dla siebie rodziną. Eilis, przyjaciółka Klary, od razu zwróciła jego uwagę. Jednak im więcej spędza z nią czasu tym bardziej utwierdza się w przekonaniu, że nie może wciągnąć tej dziewczyny do przestępczego świata. Jednak czy rozum wygra z sercem?
Powiem Wam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona tą historią. Oceniam ją przez pryzmat pierwszej części i wypada ona w tym porównaniu znakomicie. Ciekawy pomysł na poprowadzenie fabuły, kilka zaskoczeń, na które nie można było się przygotować. I choć największy plot twist rozgryzłam to jednak został tak ciekawie przedstawiony, że nie mam się czego czepić . brawa dla Autorki zarówno za pomysł jaj i realizację, bo wszystko się świetnie skleiło, miało sens i obyło się bez absurdów. Ogromna różnica w odbiorze, przynajmniej dla mnie, w porównaniu do "Capo".
Misha to postać interesująca, ciekawa, która z pewnością nieraz Was zaskoczy. Jego wspomnienia z dzieciństwa były wstrząsające, jednak z drugiej strony dobrze motywowały jego obecne podejście do życia. Nie sposób nie darzyć go sympatią. Lojalny aż do bólu, inteligentny, tajemniczy. Ideał!
Eilis to dziewczyna, którą Autorka wystawiła na wiele prób, można by rzec, że była dla niej bezlitosna Pomimo wielu niepowodzeń i kłód rzucanych pod nogi przez los ona nie przestaje wierzyć w miłość. Jej determinacja i zaciętość w walce o swoje są godne ...

{} | link |
@lukaszgrudzinski21
2021-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Misha prawa ręka capo.
Ale również przyjaciel.
Mogliśmy go już poznać w pierwszym tomie. Ten mężczyzna ma za sobą przerażająca przeszłość.

Eliss przyjaciółka Klary.
Ciągnie ją do Mishy i pragnie tego uczucia.

Ale on się oddala, zamyka się na uczucia bo pragnie ją chronić. Ale już jest za późno. A świat mafii nią się zainteresował.

Bohaterowie super wykreowani. Każda z nich miała swój charakter i twardo się jego trzymał.
Oboje polubiłam bardzo.

Macie tak że specjalnie czytacie wolno książkę żeby nie skończyć jej za szybko? Ja tak właśnie przy tej książce miałam, specjalnie przedłużałam z rozdziału na rozdział. Autorka stworzyła takie napięcie ze do ostatniego momentu nie wiedziałam jak to się potoczy. Misha musi wybrać swoją stronę i nie wiadomo jak ona się potoczy. Oraz nie wiadomo co z jego uczuciami w jakim kierunku pójdą. W tej książce polała się krew i nie było to nieuniknione.
Cała książka to jedne wielkie emocje.
Ani przez chwili nie czułam nudy a z rozdziału na rozdział coraz bardziej rozpływałam się. Postacie drugo planowe Vincent i Klara również się często pojawiają co mnie bardzo cieszy bo ich uwielbiam. Ale pojawia się również Maksim ❤️ On porwał moje serce ❤️ Już teraz dostał miano mojego książkowego męża ❤️ Co to za mężczyzna ajjjj... Już teraz z niecierpliwością będę czekała na kolejny tom.

Można stwierdzić że kolejna książka mafijna, ale nie. Ta książka wyróżnia się wśród wszystkich. To j...

{} | link |
@beattee007
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

"Żołnierz mafii"
Historia Mishy, żołnierza jak również przyjaciela capo, Vincenta. Ich znajomość zaczęła się już w dzieciństwie, gdy nawzajem sobie pomogli, gdy byli jeszcze dziećmi a tamto wydarzenie sprawiło, że Vincent zyskał nie tylko przyjaciela ale również brata, bo Misja dołączył do rodziny Santini. Gdy w życiu Mishy pojawia się kobieta, Eilis. Za wszelką cenę stara się odrzucić to uczucie które rodzi się między mini. Czy dane im będzie zaznacz szczęścia? Czy przeszłość Mishy sprawi, że jego na pozor ułożone życie zostanie zburzone?
Ahh uwielbiam tę część 🤭 chyba jeszcze bardziej niz poprzednią. A Misha jest moim ulubieńcem, nie tylko z racji swojej oryginalnej urody ale również z jego stylu bycia i zachowania. Tak, ten człowiek łamie nie tylko kości ale również serca.
Autorka tutaj mocno zaszalała, co tutaj się działo 😳 mimo że byłam pewna Mishy i jego wierności do swojego capo. W pewnym momencie zaczęłam wątpić, aby później doznać szoku jak potoczyła się akcja. Mimo że początkowo wiele się nie działo, a tajemnica goniła tajemnice to końcówka to istny rollercoaster. O tak, to lubię w książkach mafijnych najbardziej, tajemnice, intrygi i wojna, która naniesie nowy ład.
Ahh i to zakończenie. Hmmm, skoro Misha jest już zajęty, to czas bliżej poznać Maxima ❤️
Styl pisania autorki jest bardzo poprawny, przez co przez książkę się mknie,szybko i z pełnym zaangażowaniem. Tu nic nie dzieje się bez podstawie, każdy wątek, każda wzmianka ma jakiś cel. A ...

{} | link |
JU
2021-09-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@nikolajablonska37
2021-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Smallbookworld
2021-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@anka19850701
2021-07-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
JA
2021-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@tatiaszaaleksiej
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@paulaczyta
2021-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
AG
2021-06-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Zakochana_w_Romansach
2021-06-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@renatawawrzyczek
2021-06-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@agnieszka.filon
2021-06-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Żołnierz mafii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Capo
Capo
Julita Sarnecka
{}7.3/10
Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl