Zrównoważony rozwój dziecka w świetle nowych wyzwań

Ewa Danuta Białek
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Zrównoważony rozwój dziecka w świetle nowych wyzwań
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka podejmuję tematykę wychowania i edukacji, patrząc na dziecko całościowo, na jego rozwój w różnych wymiarach. Używa do tego narzędzia, jakim jest psychosynteza - psychologię całego człowieka, jednocześnie udowadniając, że jej podstawowa zasada - ?gdy coś przychodzi na czas ? jest to edukacja; gdy za późno to terapia?, podobnie jak zasada Hipokratesa ? przede wszystkim nie szkodzić? - powinny być fundamentem współczesnego przygotowania rodziców i nauczycieli. Poprzez kartki książki Autorka prezentuje przestrzenie wychowania niezbędne do wsparcia w rozwoju dziecka, podejmując trudny temat duchowego wychowania człowieka i różnych podejść do niego, a jednocześnie pokazując jak całościowe wspieranie dziecka przyczynić się może do zrównoważonego rozwoju.
Książka pokazuje podejście medyczne, psychologiczne, filozoficzne do poruszanej tematyki, także wkracza głęboko w sferę duchowości z punktu widzenia nauki.
Książka jest oparta na osobistym doświadczeniu Autorki, stąd jest unikalna. Niemniej porusza tematy ogólne, wkraczając w różne dziedziny życia społecznego i nauki.
Narastające społeczne patologie, kryzys sytemu edukacyjnego, objawiające się agresywnymi zachowaniami na ulicach i w szkole, podobnie jak wzrastająca ilość samobójstw wśród dzieci i młodzieży wymusza na dorosłych spojrzenie głębiej w przyczyny procesu jak i powrotu do początku ? do jakości sprawowanego wychowania i wczesnej edukacji szkolnej, mający wpływ na obraz siebie i świata, budowanie zdrowej osobowości i zachowania, obecna rzeczywistość polityczna i ekonomiczna oraz procesy globalizacyjne wymagają także spojrzenia na edukację w kontekście całościowego obrazu świata, jak i człowieka. Naukowe odkrycia i udokumentowanie holistycznego podejścia wymuszają zmiany całego systemu kształcenia, w tym wychowania, rozpoczynając od przygotowania rodziców, kształcenia przedszkolnego, poprzez cały system szkolny, na przygotowaniu nauczycieli kończąc.
Data wydania: 2009-03-01
ISBN: 978-83-7587-067-1, 9788375870671
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 262

Autor

Ewa Danuta Białek Ewa Danuta Białek
Urodzona 8 listopada 1946 roku w Polsce (Warszawa)
Ewa Danuta Białek – doktor nauk farmaceutycznych, propagatorka „edukacji zdrowotnej” i „edukacji o sobie” oraz zintegrowanego podejścia do zdrowia i rozwoju człowieka, pionierka psychosyntezy w Polsce, twórczyni programów autorskich wychowania do zd...

Pozostałe książki:

Być w zgodzie z sobą, innymi i światem Szkoła emocji Być kobietą czyli instrukcja obsługi siebie Bajki dla mojej wnuczki Choroba zwyrodnieniowa stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgia
Wszystkie książki Ewa Danuta Białek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Zrównoważony rozwój dziecka w świetle nowych wyzwań aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@kasandra
2011-05-19
10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Zrównoważony rozwój dziecka w świetle nowych wyzwań. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl