Mroczny sekret Bray Libba

Okładka Mroczny sekret
autor:
Bray Libba
wydawnictwo:
Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania:
2010
ISBN:
9788324588190

Opis

Gemma Doyle to osóbka uparta i przekorna. Ma 16 lat, kiedy trafia do londyńskiej Akademii Spence po tragedii, która spotyka jej rodzinę w Indiach. Jest samotna, dręczy ją poczucie winy i nękają ponure wizje przyszłości. W nowej szkole Gemma zawiera przyjaźń z najbardziej wpływowymi dziewczętami, odkrywa w sobie nadprzyrodzone zdolności, a także dowiaduje się o dawnych powiązaniach swojej matki z mrocznym stowarzyszeniem nazywanym Zakonem.

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Sensacja Thriller
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt zagraniczna
  Tajemnicza i urzekająca. Jak zaczęłam czytać tę książkę to wręcz nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam za jednym razem. I w ogóle nie spodziewałam się, że tak mnie zaczaruje. Co prawda książka bardzo przypominała mi pewien film, którego tytułu oczywiście nie pamiętam, ale który bardzo mi s... więcej »
  W poniedziałkowe popołudnie wybrałam się do mało zagospodarowanej, jednej z niewielu księgarni w moim mieście. Byłam niemal pewna, że wyjdę z kolejną częścią "Darów Anioła", ale niestety ostatni egzemplarz został wykupiony (więc jak to w efekcie zazwyczaj bywa, muszę kupić ją prze intranet). Pior... więcej »
  Koleżanki z klasy bardzo zachwycały się tą książką, więc równie urzeczona po nią sięgałam. Moje urzeczenie wraz ze stronicami malało lub rosło. Bywało dość różnie i nie przewidywalnie, bo raz mocno wciągała i chciało się wiedzieć, co będzie dalej, a raz troszeczkę nużyła i miało się jej dość. Po... więcej »
  Z czym kojarzy ci się epoka wiktoriańska? Dłudie suknie, kultura w pełmej krasie, nienaganne zachowanie i jak by można było zapomnieć o słynnej królowej Wiktorii. To pierwsze skojarzenia, które przychodzą mi do głowy. To samo pytanie możemy zadać, tylko troche je zmieniając. Co powinna zawiera... więcej »
  Mroczny sekret to pierwsza część trylogii Magiczny Krąg autorstwa Libby Bray, najlepszy debiut roku 2003. Absolutnie nie spodziewałam się, że ta książka powie mnie tak, iż będę ją czytać do 2 w nocy. Trudno było mi się oderwać od lektury. Akcja powieści rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie, g... więcej »
  Książka opowiada o szesnastoletniej Gemmie Doyle. Na samym początku pragnie ona pójść do Londyńskiej Akademii Spence, jej matka jednak nie zgadza się na to i dochodzi pomiędzy nimi do kłótni. Po pewnym czasie matka bohaterki umiera, każdy myśli że to przez cholerę, ale dziewczyna wie że tak na... więcej »
  Coraz więcej zostaje wydawanych pozycji toczących się w czasach epoki wiktoriańskiej, często z fantastycznymi i nadnaturalnymi elementami. Taką właśnie książką jest „Mroczny sekret” autorstwa Libby Bray, który zyskał niemałe grono czytelników. Otwierająca trylogię „Magiczny krąg” powieść przenies... więcej »
  Mając serdecznie dość przesłodzonych powieści z idealnymi wampirami w tle postanowiłam wybrać się na poszukiwanie czegoś odmiennego niż powieści pisane w stylu „Zmierzchu”. Przemierzając magiczną krainę literatury zwaną potocznie Empikiem przystanęłam przy półce z fantastyką i przeglądając brzegi... więcej »
  Libba Bray urodziła się w Teksasie i na tamtejszym uniwersytecie ukończyła teatrologię. Obecnie razem z mężem i synem mieszka oraz pracuje w Nowym Jorku. Światowy rozgłos przyniosła jej trylogia „Magiczny krąg”, którego pierwszą częścią jest „Mroczny sekret”. Książka „Mroczny sekret” to wspani... więcej »
  Po „Mroczny sekret” sięgnęłam ze względu na okładkę. Mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale w tym przypadku właśnie to zwróciło moją uwagę. Po przeczytaniu fragmentu książki pomyślałam, że jest inna, niż te które do tej pory wpadły mi w ręce. Nie myliłam się. Akcja rozg... więcej »
  No moich półkach zalegają różnego rodzaju książkowe serie, cykle i trylogie. Niekiedy na nowy tom danej serii czytelnicy muszą czekać rok a nawet dłużej. Na ten stan rzeczy składają się przeróżne czynniki: tempo tłumaczenia, popularność danego cyklu, bądź też tempo pisania nowego tomu przez autor... więcej »
  Muszę przyznać, że początek książki mocno mnie wciągnął. Tym bardziej, że cała akcja dzieje się w epoce wiktoriańskiej: szeleszczące suknie, gorsety i… parszywe traktowanie kobiet! Niestety akcja szybko robi się chaotyczna, a wizje Gemmy są nieskładne. Czasami trudno odróżnić co jest wizją, a co ... więcej »
  "Mroczny sekret" autorstwa Libby Bray to książka której akcja osadzona jest w wiktoriańskim Londynie, a po "Dziwnej i pięknej opowieści o Percy Parker" oraz "Mechanicznym aniele", książki osadzone właśnie w tych, nie innych czasach zyskały moją niewątpliwą sympatię, dlatego za pierwszą część "Mag... więcej »
  Przed świętami uważnie przyglądałam się liście swoich wymarzonych książek. Znajduje się tam prawie trzydzieści pozycji, ale większość, to dłuższe serie, które liczyłam razem. Jak można się domyślić, ciężko było wybrać te, które chcę dostać na święta od rodziny. W końcu zdecydowałam się na trylogi... więcej »
  „Rzeczy nie są dobre ani złe same z siebie. Stają się takie przez to, co z nimi robimy.” W dzisiejszych czasach wiele osób z wypiekami na twarzy sięga po powieści, w których fabuła rozgrywa się w dawnych czasach, ponieważ dzięki temu możemy poznać i nauczyć się wielu rzeczy w bardzo przyjemny... więcej »
  Szesnastoletnia Gemma Doyle to Brytyjka mieszkająca z rodzicami w Indiach. Jest trochę rozkapryszona, marzy o tym, aby pojechać do Anglii. Niestety, matka nie chce jej tam puścić. Pewnego dnia po ostrej kłótni dziewczyna życzy jej śmierci i ucieka. Oczywiście jako młoda dama nie może chodzić sama... więcej »
  Szesnastoletnia Gemma Doyle pragnie wyjechać do Londynu. Przytłacza ją palące słońce Indii i to wszystko, co ją otacza. Właśnie to jest powodem nienawiści do swojej matki. To, że za wszelką cenę matka chce ją zatrzymać w Indiach, obrzydzić jej wspaniały Londyn, z którego pochodzi, ale którego nie... więcej »
  Od dawna miałam w planach zapoznanie się z trylogią „Magiczny krąg” autorstwa Libby Bray. Interesujący opis, delikatna okładka, zachęcające opinie wśród polskich i zagranicznych czytelników były niemałą zachętą. Gdy tylko pierwsza część, czyli „Mroczny sekret” trafiła w moje łapki, od razu zabra... więcej »
  Dodali do kolekcji
  jotgol
  Betsy93
  klaudiam
  FreeSoul
  Makusia
  Cumberdale
  cassandra9891
  el_Mago
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!