Nacja Terry Pratchett

Okładka Nacja
autor:
Terry Pratchett
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2009
ISBN:
9788375103670

Opis

W świecie przypominającym nasz, lecz będącym jego alternatywną wersją, wybucha epidemia, a wielka fala powoduje ogromne zniszczenia. Większość ludzi ginie, cywilizacja się chwieje. Tymczasem na małej, zagubionej pośrodku oceanu wyspie o nazwie Nacja przy życiu pozostaje jako jedyny nastoletni Mau. Nie jest już chłopcem, ale też nie stał się jeszcze mężczyzną ? kataklizm przerwał obrzęd inicjacji. Musi się zmierzyć z utratą najbliższych, wyrzutami Praojców i złością na bogów oraz rozpocząć życie n..a nowo w samotności. Tylko że Mau nie jest na wyspie sam ? przebywa na niej dziewczynka z rozbitego statku, a wkrótce zaczną pojawiać się ocaleli ludzie. Nie wszyscy jednak mają pokojowe zamiary, zwłaszcza plemię ludożerców...Nacja to pełna przewrotnego humoru i niesamowitych przygód opowieść z gatunku, ?co by było, gdyby...?, w której dochodzi do spotkania dwóch cywilizacji, odkrycia tajemnicy sprzed wieków, a świat zmierza w nieco innym kierunku, niż potoczył się nasz. ?Błyskotliwa, zabawna opowieść ? Pratchett wspiął się na szczyty wyobraźni?. ?The Times? Terry Pratchett (ur. 1948) to popularny, ceniony za specyficzny humor, wielokrotnie nagradzany autor fantasy, science fiction i literatury młodzieżowej. Najbardziej znane są jego cykl ?Świat Dysku? oraz ? wydane przez REBIS ? trylogia o nomach i trylogia o Johnnym Maxwellu. Nacja to jego pierwsza od powieści Johnny i bomba książka spoza cyklu ?Świat Dysku? przeznaczona dla młodszych czytelników.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kiedyś chciałam książkę pt. "Nacja" kupić w Empiku. Pamiętam, że trzymałam ją w prawej ręce, a inną pozycję w lewej. Wpatrywałam się w obydwie intensywnie myśląc, że może dzięki temu, łatwiej przyjdzie mi dokonać wyboru, z którym od zawsze miałam problem. Tak też się stało i z bólem serca odłożył... więcej »
Czasami autorzy celowo zamieszczają w swoich powieściach słowa, które mogłyby ułatwić pracę recenzentom i wszystkim innym, którzy lubią wypowiadać się o książkach, ale z niewyjaśnionych przyczyn boją się nadawać sobie fajnych nazw. Recenzent to bardzo fajna nazwa. Jaki inny rzeczownik może wzbud... więcej »
Nacja
Recenzent: zksiazkawreku
To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i niestety ostatnie. Przeczytałam tą książkę z polecenia chłopaka, który jest zafascynowany twórczością Terry'ego Pratchett'a. Mi niestety nie przypadł do gustu. Zupełnie nie moje klimaty. Choć obiektywnie mówiąc, książka jest naprawdę dobra. Bohateram... więcej »
Dodali do kolekcji
EmiliaPee
Ania.Kitty
Cropka
fabde
steff
CupOfLove
Tsumetai
masloprojekt
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!