Namiętnik Manuela Gretkowska

Okładka Namiętnik
autor:
Manuela Gretkowska
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2010
ISBN:
9788374143080

Opis

Tom pięciu opowiadań Manueli Gretkowskiej mówi o potrzebie miłości we wszystkich jej odmianach, obrazach, wcieleniach. Znajdziemy tu m.in. Sandrę K. historię anorektyczki, ofiary kultu ciała, infantylnej czytelniczki pism kobiecych. Życie dwudziestoczteroletniej kobiety zatrudnionej w agencji reklamowej wypełnia praca, seks i nieustanna troska o swój wygląd. Wszystko zmienia się, gdy po kolejnej kuracji odchudzającej dziewczyna odkrywa w sobie dar jasnowidzenia. Stając się dla firmy bezcenna, prz..enosi się do biura i to początek jej końca... Zaskakującą historią życia Meksykanina jest Latin Lover. Po ślubie z cyniczną Szwedką bohater przenosi się do Europy, ale wkrótce okazuje się niepotrzebny. W akcie zemsty zostaje utrzymankiem bogatych koleżanek żony, jednak potem wraca do Meksyku. Tam dzięki psychoanalitykom odkrywa swoją prawdziwą przeszłość i sens życia. Namiętnik, mocny erotyczny tekst, którego narratorką jest kobieta, przynosi piękny opis aktu seksualnego. W ostatnich opowiadaniach Gretkowskiej eseistyczny temperament autorki ustępuje miejsca żywiołowi opowieści.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Społeczno-obyczajowa
  Beletrystyka » Psychologiczna
  Tematyka » Literatura piękna
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Opowiadanie polskie
  Namiętnik to w istocie zbiór 5 krótkich opowiadań. Pierwsze z nich, Sandra K., przedstawia życie, a właściwie obsesję, młodej dobrze zarabiającej dziennikarki, anorektyczki. Czytając go, myślałam: „takie sobie”. Niby błyskotliwie napisane, ale tematyka jakby banalna. Poza tym narracja trochę chao... więcej »
  Dodali do kolekcji
  kultur-alnie
  sandra_katarzyna
  katarinalukasiak
  murgrabiazamil
  franka_1
  josie
  dzirbus
  ocelot
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  - Anioły są nosicielami nowin, czy coś ci przekazały? - Wyjawiły, czemu stoją za człowiekiem, a nie przed nim. (...) Bo łatwiej im kopać drania w tyłek niż ciągnąć za sobą przez całe życie.

  Dodane przez dlaczego

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!