Obudzić szczęście tw Susan Wiggs

Okładka Obudzić szczęście tw
autor:
Susan Wiggs
wydawnictwo:
Mira
data wydania:
2011
ISBN:
9788323877790

Opis

Sarah Daly, autorka komiksów, ma dwa oblicza. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, inaczej niż bohaterka jej komiksów Shirl. Shirl, w przeciwieństwie do Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę.Na pierwszy rzut oka Sarah prowadzi bajkowe życie, a w rzeczywistości nie znosi pochmurnego i zimnego Chicago, nie umie porozumieć się z mężem, w dodatku mimo usilnych starań nadal nie może zajść w upragnioną ciążę. Pewne..go deszczowego dnia Sarah dowiaduje się, że mąż ją zdradza. Rozgoryczona i zraniona rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego miasteczka w Kalifornii. Jednak zamiast użalać się nad sobą, powoli nabiera dystansu do swoich problemów. Pragnie rozpocząć wszystko od nowa, poszukać drugiej szansy na szczęście. Powoli odbudowuje więzi z rodziną i dawnymi znajomymi. Kiedy zaczyna wierzyć, że może ułożyć sobie życie na nowo z jednym z nich - Willem Bonnerem, ze zdumieniem odkrywa, że jest w ciąży z byłym mężem...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

pozytywnie
Recenzent: kasiek
Nie spodziewałam się wiele po tej książce. Owszem okładka była taka ciepła, optymistyczna. Pomyślałam, ot zwykły romans nic więcej. Ale tego mi było trzeba, po dniu z carem Mikołaja i z rosnącą gorączką. Jak zaczęłam czytać siłą musiałam się odrywać i logicznie przekonywać, że najlepiej się zdrow... więcej »
Co to jest szczęście? Każdy z nas interpretuje to pojęcie w różnoraki sposób. Dla jednych jest to zadowolenie pracy, spokojne sumienie czy bogactwo, dla drugich zdrowie, cudowne małżeństwo i wspaniałe dzieci. Nie każdy jednak potrafi dostrzec, lub ,,obudzić’’ szczęście. Czasami trzeba doświad... więcej »
"Kiedy znajdziemy sie na zakręcie co z nami będzie, Gdy świat rozpędzi się niebezpiecznie co z nami będzie, nawet jeśli życie dawno zna odpowiedź może lepiej gdy nam teraz nic nie powie... " Tak śpiewał Liber i Sylwia Grzeszczak w piosence "Co z nami będzie". Bohaterka powieści Susan W... więcej »
Susan Wiggs jest pisarką, która posiada na swoim koncie spory dorobek literacki, a także wierne grono fanów. Na co dzień działa w miejscowym kółku literackim i żywo interesuje się problemami lokalnej społeczności. W wolnych chwilach lubi długie spacery, zajmuje się amatorsko fotografią i jeździ n... więcej »
To moje kolejne spotkanie z twórczością Susan Wiggs, laureatką nagrody RITA, która bardzo interesuje się problemami lokalnej społeczności. Jest ona autorką ze sporym dorobkiem literackim, a jej książki są tłumaczone na kilkanaście języków. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku ośmiu lat, stara... więcej »
Już jakiś czas temu pochłonął mnie świat paranormal romance i coraz ciężej było mi czytać książki innego gatunku, także samo powracanie do codzienności bolało. Zastanawiałam się, czy trafię na pozycję, która trafi do mnie niepowtarzalny sposób. W mojej ręce trafiła lektura „Obudzić szczęście” Su... więcej »
Susan Wiggs oczarowała mnie już jakiś czas temu cyklem „Kronik znad jeziora”. Jest to seria obyczajowych opowieści o mieszkańcach pewnego małego miasteczka w stanie Nowy Jork w USA. Książki zachwycają swoją prostotą, są bardzo realne i osładzają czas z nimi spędzony romantycznymi (ale nie tylko) ... więcej »
Czasami w życiu bywa tak, że wszystko się wali. Odnosi się wtedy wrażenie jakby zły los uwziął się na nas okrutnie, a seria nieszczęśliwych wydarzeń nigdy miała się nie skończyć. Człowiek zastanawia się czym sobie zasłużył na takie życie i czy cierpienie kiedykolwiek będzie miało swój kres. Potrz... więcej »
Obudź się!
Recenzent: Pria
"Obudzić szczęście" autorstwa Susan Wiggs jest jedną z niwielu powieści obyczajowych z jakimi kiedykolwiek miałam okazję się zaznajomić. Przeczytałam nie jedną ksiązkę Lauren Weinsberger czy Helen Fielding i nie ukrywam, podobały mi się, jednak "Obudzić szczęście" jest bardziej z gatunku tych mni... więcej »
Podobno to narodziny dzieci dają największe szczęście. W wieku dziewiętnastu lat, jeszcze się nie myśli o tym, a ja nawet nie rozumiem jak płacz i góra pieluch może dać szczęście, ale to już swoją drogą. Książki i filmy o osobach, a szczególnie kobietach, które rozpoczynają nowy tryb życia, lep... więcej »
Każdy z nas poszukuje szczęścia i sposobów, jakimi mógłby je w sobie obudzić. Susan Wiggs pokazuje nam, że czasami trzeba przeżyć trochę mniej zadowalające nas momenty, chwile zwątpienia i bezsilności, aby później docenić to, czego tak nam brakowało. Udowadnia też, że szczęście nie jest dla nas t... więcej »
„Obudzić szczęście” Susan Wiggs wyd. Mira rok: 2011 str. 444 Ocena: 4,5/6 Książka stała na mojej półce już od jakiegoś czasu. Nie mówię, że nie było mi z nią po drodze, ale musiała poczekać na odpowiedni moment w moim życiu. Taki moment nadszedł i z wielką przyjemnością zabrałam się za lek... więcej »
Książka "Obudzić szczęście" jest pierwszą jaka wpadła mi w ręce z serii książek New York Times bestselling authors. Już wcześniej n wielu portalach książkowych a także w księgarniach moją uwagę przykuwały książki tej właśnie serii. ich kolorowe, sielankowe okładki bardzo zachęcają aby je wszystki... więcej »
Wydawać by się mogło, iż znana autorka komiksów Sarah Daly wiedzie szczęśliwe życie. Miała pieniądze, kochającego męża, wspaniałą rodzinę. Jednak jej świat tylko pozornie był idealny. U jej męża Jacka wykryto chorobę nowotworową. Po ciężkiej walce z rakiem, dzięki bezgranicznemu oddaniu Sarah, mą... więcej »
„Obudzić szczęście” Susan Wiggs Sarah i Jack, piękne wręcz książkowe małżeństwo, do szczęścia potrzeba im już tylko dziecka.. Niestety jednak istnieje coś o czym nie do końca Sarah zadaje sobie sprawę.. Opętana macierzyńskim pragnieniem nie zauważa jak ich światy nieoczekiwanie lądują na... więcej »
Główna bohaterka, Sarah Daly jest autorką komiksów. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, inaczej niż bohaterka jej komiksów Shirl. Shirl, w przeciwieństwie do Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Sarah na S... więcej »
Główna bohaterka, Sarah Daly jest autorką komiksów. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, inaczej niż bohaterka jej komiksów Shirl. Shirl, w przeciwieństwie do Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Sarah na S... więcej »
Książka jest równie pogodna jak i jej okładka. Nie powinno to jednak nas zwieść ponieważ porusza problemy typowe dla współczesnych kobiet. Problemy poważne i ciężkie, takie jak: staranie się o dziecko, sztuczne zapłodnienie, kryzys w związku, zdrada, utrata pracy i poszukiwanie nowej. Pogoda w ty... więcej »
Gdy zerknęłam na okładkę powieści Susan Wiggs pt. Obudzić szczęście, od razu wiedziałam, że mi się spodoba. Czy sprawiło to sielskie zdjęcie kobiety na wakacjach, czy tęsknota za ciepłą pogodą - tego nie jestem w stanie odpowiednio oszacować. Przez długi czas zapomniałam o tej książce, aż pa... więcej »
Kto z was został zdradzony? Czy wybaczyliście? A może sami zdradziliście? Jak to przyjął wasz ukochany/ukochana? Czy ktoś kto zdradził ma poczucie winy? Może wtedy czuje się wyzwolony? Sarah Moon szczęśliwa żona, autorka komiksów. Jack Daly, budowlaniec, przeżył okropną chorobę - raka. Małżeńs... więcej »
Dodali do kolekcji
milla
interplaygirl
muriel
toska82
Potania
monidecor
cyrysia
Sil
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!