Recenzja książki Hotel 69

"Spojrzała mu w oczy. W przyjemnym, intymnym półmroku hotelowego pokoju wydawały się miodowozłote."

@Zwiazana_z_ksiazkami@Zwiazana_z_ksiazkami · 2020-07-23
"Pijane i rozchichotane druhny, które mocno przeholowały z alkoholem podczas wieczorów panieńskich. Napalone i zaskakująco zadbane czterdziestki, przebywające w Sopocie służbowo. Znudzone menadżerki, szkolące się w ciągu dnia, a nocą szukające okazji do zabawy."


"Hotel 69" wyszedł spod pióra Sonii Rosy, która jest także autorką "Nimfomanki". Polska pisarka, tworząca pod pseudonimem, nie owija tematu seksu w bawełnę a im ostrzej, mocniej i mam wrażenie wulgarniej tym lepiej. Chociaż, wstyd przyznać, początkowo nazwiska nie skojarzyłam to jednak, dotarło do mnie, że kiedyś "Nimfomanka" trafiła w moje ręce. Szczerze? Strasznie się męczyłam czytając i nie umiałabym jej polecić, bo kompletnie jej nie pamiętam.
Tym bardziej "Hotel 69" był dla mnie wyzwaniem.


Wspólnym mianownikiem zameldowanych gości i pracujących tam ludzi jest tytułowy hotel, w którym stykają się ich losy. Właściciel, szwedzki multimilioner przekazuje w prezencie hotel synowi, którego ma za hulakę i utracjusza. Nie mija się tutaj z prawdą, bowiem dla Alexa Carlssona ważniejsza jest zabawa, alkohol, narkotyki, kobiety.


"Ojciec podarował ci hotel, ogarniasz to?! W kraju, w którym ludzie w naszym wieku biorą kredyt na trzydzieści lat, żeby spłacać marne czterdzieści metrów mieszkania w bloku, ty dostałeś hotel w Sopocie, a wyglądasz tak, jakbyś się, kurwa, octu napił!"


"Hotel 69" jest powieścią, którą błędnie sama zaklasyfikowałam do powieści erotycznych i na wstępie ją skreśliłam. Uczucie zniechęcenia towarzyszyło mi przez kilkanaście pierwszych stron książki jednak, ku swojemu zdumieniu, wciągnęłam się, zameldowałam i zamieszkałam w tym hotelu podglądając toczące się tam życie.
Ciekawym zabiegiem było wplatanie w książkę rozdziałów, które sygnowane były numerem pokoju. Poza tak zwanym normalnym życiem, toczyło się to hotelowe, w których to rozdziałach były te pikantniejsze sceny.


"Oddając mu pocałunek, pomyślała, że to kompletny obłęd. Stoi przyparta do ściany, śledzona najprawdopodobniej przez oko monitorującej korytarz kamery i całuje się z facetem, którego zna jakąś godzinę."


Przez hotel przewijają się różni ludzie. Biznesmeni, korpoludki, które przyjechały na szkolenie, samotne kobiety, prostytutki, faceci zapewniający swoje towarzystwo paniom, czy małżeństwa. Dla jednych pobyt w luksusowym hotelu to norma a dla innych wydarzenie, które nieprędko się powtórzy. Początkowo myślałam, że goście hotelowi będą jakoś związani z głównym wątkiem, jednak są oni pokazani tylko przez pryzmat seksu, jego uprawiania bądź też nie. Główny wątek jest jasno określony i nie sposób stracić go z oczu.


Znaczek na okładce głoszący, że powieść jest "tylko dla dorosłych" może sugerować, że jest tylko tylko i wyłącznie erotyk. Faktem jest, że książka powinna trafić do osób pełnoletnich aczkolwiek znajdziemy tu także wątki obyczajowe czy kryminalne.


"Wszyscy nosimy maski [...] Wszyscy udajemy kogoś, kim nie jesteśmy."


Hotel zapewnia anonimowość i właśnie ten fakt powoduje rozluźnienie czy zmianę zachowania. Robimy coś, na co może nie zdobylibyśmy się w naszym codziennym życiu. Przecież nikt nas nie zna, mało kto pozna, a wyjeżdżając zapomną o nas. I właśnie taką postawę możemy zobaczyć w "Hotelu 69". Widzimy ludzi pewnym fragmencie ich życia, które niekoniecznie może takie jest w całości.


Nie jestem fanką erotyków ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dałam się wciągnąć i nie żałuję. Nie jest to, jak mogłoby się wydawać, lekka książka tylko o uprawianiu seksu, a wielowątkowość sprawia, że czytając nie będziemy się nudzić. Jedynie zakończenie wywołało u mnie jakiś rodzaj żalu. Za szybko i za krótko.


Czy polecam? Sama się sobie dziwię ale tak, przeczytajcie. Wiem, że nie każdemu przypadnie ona do gustu ale po pierwszym, może tak jak w moim przypadku złym wrażeniu, okaże się, że dacie się porwać i sami zamieszkacie w hotelu podglądając życie innych.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Hotel 69
Hotel 69
"Sonia Rosa"
{}6.8/10
Alexander Carlsson, syn szwedzkiego multimilionera i polskiej śpiewaczki operowej, dostaje w prezencie od ojca ekskluzywny hotel w Sopocie. Czy Alex znajdzie w Trójmieście szczęście i miłość? Jakie t...
Komentarze
@andzelikajaczynska
@andzelikajaczynska · 6 miesięcy temu
Ciekawa i szczera recenzja. Takie lubię :).
{}× 1
@Zwiazana_z_ksiazkami
@Zwiazana_z_ksiazkami · 6 miesięcy temu
Bardzo dziękuję :)
{}
Książka Hotel 69
Hotel 69
"Sonia Rosa"
{}6.8/10
Alexander Carlsson, syn szwedzkiego multimilionera i polskiej śpiewaczki operowej, dostaje w prezencie od ojca ekskluzywny hotel w Sopocie. Czy Alex znajdzie w Trójmieście szczęście i miłość? Jakie t...

Zobacz inne recenzje

Sonia Rosa zabiera nas znów w świat intymnego tabu. Tym razem bez ogródek przedstawia nam pikantne zaplecze pewnego hotelu oraz jego pracowników i gości. Hotel 69 to pieciogwiazdkowa własność syna ...

@skazani_na_czytanie @skazani_na_czytanie

Miłość bywa pokręcona, szalona, trudna, piękna i niezrozumiała. Czy warto dawać drugą szansę? Kto komu przyprawia rogi, a kto jedynie rozpaczliwie szuka uczucia? Wiele historii rozgrywa się za hotelo...

@dominika.nawidelcu @dominika.nawidelcu

Pozostałe recenzje @Zwiazana_z_ksiaz...

Książka Anioły ciemności
"Choć one są niewidoczne, potrafią zostawić po sobie ślad. Rany na duszy mogą być gorsze niż te na ciele."

"Pierwsze, co pamiętam po otwarciu oczu, to załamaną twarz mojego brata. W jego oczach widziałam, jak mocno wpłynęło na niego to wydarzenie. Blask, który tam był, został...

{} Recenzja książki Anioły ciemności
Książka Nimfa
"Wspomnienia są niczym huragan. Gdy o nich nie myślisz, płyną w twojej pamięci, nie przeszkadzają, nie starają się, abyś o nich wiedziała."

"Wstałam, omijając części maszyny, i nadal nie mogłam uwierzyć, że uczestniczyłam w czymś, co musiało być snem. To na pewno był sen, gdyż innego wyjaśnienia być nie mogł...

{} Recenzja książki Nimfa

Nowe recenzje

Książka Malum Część 1
Kopciuszek i mroczny książę
@SCARY30

,,Elite King’s Club #4 Malum cz. 1’’ to czwarta część serii Elite King’s Club autorstwa Amo Jones. Jest to pierwsza ...

{} Recenzja książki Malum Część 1
Książka Porachunki
Porachunki
@Lalka1

Pierwszy raz nie wiem, od czego zacząć. Czytałam pierwsza część "Kostandin" i była świetna. Zapadła głęboko w pamięć, A...

{} Recenzja książki Porachunki
Książka Ciche dni
Siła milczenia
@karolina5030

"Ciche dni" to debiut autorki Abbie Greaves. Do przeczytania skłoniło mnie krótkie streszczenie budzące moją ciekawość....

{} Recenzja książki Ciche dni
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe