Recenzja książki Ten dzień

"Ten dzień"- Blanka Lipińska

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-01-30 17:35:08
 "Ten dzień" to przede wszystkim wspólne życie z ukochanym przy boku. Mafijny świat, w jakim obraca się teraz Laura, to jej codzienność. Codzienność, która podoba się również jej przyjaciółce. Laura i Olga starają się cieszyć tym, co mają- piękna rezydencją, wolnym czasem, pieniędzmi i niespodziankami, jakie szykuje im Massimo. I co najważniejsze, kobieta pogodziła się już ze swoją ciążą, która coraz częściej wywołuje u niej radość. Jej ukochany zapewnia jej ogromne luksusy, ochronę i ogrom pożądania wraz z ostrym seksem. A już niebawem Laura ma zostać jego żoną. Niestety od tego momentu kobieta już nie będzie mogła czuć się bezpiecznie. Nerwy, zazdrość, a w konsekwencji ucieczka i zagrożona ciąża- to właśnie czeka na nią tuż za rogiem. Ale jedno jest pewne, Massimo ją kocha i zrobi wszystko, by ocalić żonę i dziecko oraz dać im tyle szczęścia, na ile zasługują. Tymczasem w otoczeniu kobiety pojawia się coraz więcej osób, które chcą jej zaszkodzić, porwać i zniszczyć najsilniejszego mafiosa. Nie pierwszy i nie ostatni raz, Laura przekona się, że stojąc u boku Massimo, to ona stanie się obiektem pożądania jego przeciwników. Przeciwników, którzy zdolni są do bardzo brutalnych zachowań także w stosunku do kobiet. I to ona będzie musiała ponieść wszelkie konsekwencje swojego związku z Massimem.

      Po pierwszej części "365 dni", która jak już wspomniałam, przypadła mi do gustu i wzbudziła ogromną ciekawość, co do dalszych losów głównych bohaterów, z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy. No i się doczekałam.
      Powieść rozpoczyna się interesująco, zawierając w sobie kilka elementów z poprzedniej części, tak dla przypomnienia. Z każdym jej rozdziałem akcja nabierała tempa i robiła się coraz bardziej niebezpieczna. Dookoła niej panuje napięta atmosfera, przepełniona pożądaniem, ostrym seksem i chęcią zemsty. Niestety, pomimo to, wszystko wydawało mi się w niej zbyt przewidywalne . Znając charaktery naszych bohaterów i świat, w jakim się kręcili, wiedziałam czego mogę się po nich spodziewać. Wieczny bunt Laury, ucieczki, porwania, rozczarowania i ponowne powroty. Nawet zakończenie mnie nie zaskoczyło, bo taki właśnie obraz stworzyłam sobie w głowie już po pierwszych rozdziałach.
        Ta przewidywalność wydarzeń powodowała, że owa lektura nie wydawała mi się już, aż tak pociągająca jak wcześniej myślałam. I choć czytało się ją szybko, to coraz częściej odczuwałam znużenie tą fabułą. Bohaterowie nadal bardzo charyzmatyczni i "w gorącej wodzie kąpani", ale jednak zbyt dobrze już mi znani, a przez to zbyt mało atrakcyjni.

          Podsumowując, "Ten dzień" Blanki Lipińskiej, pomimo moich szczerych chęci, okazał się znacznie słabszy niż pierwsza część tej serii. Niby nieco inne niebezpieczeństwa, nowi bohaterowi, to nadal te same szablonowe zachowania i wydarzenia, czyli nic nowego, czego w "365 dniach" by nie było. Niestety, ta książka bardzo mnie rozczarowała i teraz już tylko z czystej ciekawości sięgnę po kolejną część przygód Laury i Massima, by zobaczyć czy autorka ponownie powieli, już utarty przez siebie samą, schemat owych wydarzeń. 
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Ten dzień
Ten dzień 6.2 /10 Dalsza część opowieści o relacji Laury i Massimo. Czy Ojciec Chrzestny mafii będzie potrafił być czu...
Komentarze

Pozostałe recenzje

"365dni" Blanka Lipińska czytałam już dawno. I ta się zastanawiałam czy przypomnieć sobie bohaterów czy brać się za "Ten dzień". Po przeczytaniu kilku stron przypomniałam sobie szybko, co było w pier...

XM
@Xmartus1607

Z ciekawości i za namową koleżanki (podobnie jak w przypadku "365 dni") sięgnęłam po kontynuację losów Laury Biel. Trzeba przyznać, że w książce dużo się dzieje, główni bohaterowie ciągle się przemie...

UW
@uwielbiam_ksiazki

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Zła córka

W dzisiejszych czasach prawie wszyscy kłamią. Początkowo może być to jedno, niewinne, maleńkie kłamstwo, ...

Książka Chodzi Lisek kolo Drogi

Kolejna część cyklu "Śmiertelne wyliczanki" Hanny Greń znalazła się w moim posiadaniu, po którą wybrałam s...

Nowe recenzje

Książka Punk 57

Jeśli mam być szczera to powiem Wam, że ta książka jest boska, cudna. Zgadzam się ze wsztystkimi achami i ochami na jej...

@Monika_Bocwinska @Monika_Bocwinska
Książka Inna

OBOWIĄZKOWA POZYCJA 2019 ROKU!!! MUST -HAVE!!! MUST-READ!!! Czy wiesz kim jesteś naprawdę? A może pod maską no...

IN
@InezStanley
Książka Komisarz

"Poczułem alarmowy hejnał w głowie, ale nie chciało mi się myśleć ani ruszać. Zwłaszcza że leżała na mnie ruda czarowni...

@tea_book_coffee @tea_book_coffee

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"