Nie chcesz wiedzieć recenzja

Wróżka prawdę ci powie, choć o sobie samej nie wie nic.

Autor: @_zaczytana_marge_ ·4 minuty
2023-03-12
Korzystaliście kiedyś z usług wróżki?
Kiedyś myślałam o tym, ale z czasem wyparował mi ten pomysł z głowy.
Prawdopodobnie należą do tej grupy osób, które nie chcą znać swej przyszłości, by nie zatracić obecnej jakości życia i móc ze spokojem cieszyć się każdą chwilą bez ,,noża na gardle".

Są też osoby, które chcą znać swe przeznaczenie. Potrzebują ,, znaków", by odpowiednio pokierować swym życiem. Uniknąć złych decyzji i być przygotowanym na najgorsze.
To właśnie taki osoby gościła w swej samotni Agata, bohaterka powieści
,, Nie chcesz wiedzieć ".

Kobieta zawodowo Korzystaliście kiedyś z usług wróżki?
Kiedyś myślałam o tym, ale z czasem wyparował mi ten pomysł z głowy.

To właśnie taki osoby gościła w swej samotni Agata, bohaterka powieści
,, Nie chcesz wiedzieć ".

Kobieta zawodowo zajmowała się wróżbiarstwem, czego nauczyła ją zmarła matka.
Stroniła od ludzi i wielkich aglomeracji.
Jej dom był wszystkimi czego potrzebowała. To w nim urządzała seanse, podczas których przepowiadała przyszłość z kart tarota.
Wiodła spokojne życie nie wadząc przy tym nikomu, aż do momentu, gdy na jej drodze stanął mężczyzna, który zapoczątkował, to co później miało ją spotkać.

Agata, by chronić życie musiała opuścić dom.
Stała się zwierzyną i zarazem osobą podejrzaną o podżeganie do samobójstwa.
Wspólnie z Wiktorią, nową znajomą, spróbuje ustalić, dlaczego ów mężczyzna poderżnął sobie gardło w jej gabinecie, i co ona ma z tym wspólnego.
Wróżkę czeka wiele niemiłych niespodzianek. Niewygodnych prawd i niebezpieczeństwo, które nieustannie depcze jej po piętach.

W MOIM odczuciu jest to dobry thriller.
Nie REWELACYJNY.
DOBRY.

Miałam momenty, że gdzieś tam fabuła mi się ,, rozjeżdżała". Mieszała. Ciężko, to było skleić w całość.
Świeżo po przeczytaniu niewiele z tej książki rozumiałam. Dopiero z czasem, to wszystko nabierało kształtu i sensu.
Mogę przypuszczać, że autor celowo chciał namieszać czytelnikowi w głowie.
Jeśli tak, to zrobił to na 100%.
Mój mózg zwyczajnie przy tej książce
,, odleciał ". Straciłam z nim łączność.

Czytając powieść nie czułam tego charakterystycznego napięcia.
Moje mięśnie nie były napięte do granic możliwości, a oczy ,, nie wisiały" nad książką, co jest u mnie oznaką osłupienie.

Za to autor ciekawie przedstawił, jak wygląda wróżbiarstwo ,,od kuchni".
Dał czytelnikowi dwie godne uwagi postacie, Agatę i Wiktorię. Tak różne od siebie osoby. Sprzeczne swym charakterem, który poznajemy na poszczególnych etapach powieści.
Jestem pewna, że ta nieszablonowa fabuła thrillera wielu czytelnikom przypadnie do gustu.

Co prawda mym ,,czytelniczym światem" nie zawładnęła ale nie powiem też, bym żałowała spędzonego z nią czasu.
To DOBRY THRILLER, a ja zachęcam do przeczytania i wyrobienia WŁASNEJ opinii. się wróżbiarstwem, czego nauczyła ją zmarła matka.
Stroniła od ludzi i wielkich aglomeracji.

Agata, by chronić życie musiała opuścić dom.
Stała się zwierzyną i zarazem osobą podejrzaną o podżeganie do samobójstwa.

W MOIM odczuciu jest to dobry thriller.
Nie REWELACYJNY.
DOBRY.

Mogę przypuszczać, że autor celowo chciał namieszać czytelnikowi w głowie.
Jeśli tak, to zrobił to na 100%.
Mój mózg zwyczajnie przy tej książce
,, odleciał ". Straciłam z nim łączność.

Czytając powieść nie czułam tego charakterystycznego napięcia.

Za to autor ciekawie przedstawił, jak wygląda wróżbiarstwo ,,od kuchni".

To DOBRY THRILLER, a ja zachęcam do przeczytania i wyrobienia WŁASNEJ opinii.

Data przeczytania: 2023-03-07

Bartosz Szczygielski
7.7/10

Śmierć zwykle oznacza koniec. Nie tym razem. Dla Agaty przeszłość nie istnieje. Za to przyszłość nie ma przed nią tajemnic. Spogląda na karty i widzi w nich to, co może się wydarzyć. Każdą drogę, ...

Bartosz Szczygielski
7.7/10

Korzystaliście z usług wróżki? Wierzycie w magię kart, że są w stanie one przewidzieć Waszą przyszłość? . 🌿 Agata Nowak jest niespełna czterdziestoletnią wróżką, zamieszkującą na uboczu wsi w lesie. ...

@ksiazka_ukryta_w_puszczy @ksiazka_ukryta_w_puszczy

Dzięki temu, że wzięłam udział w kolejnym booktourze, miałam okazję przeczytać książkę Bartosza Szczygielskiego „Nie chcesz wiedzieć” i uważam, że było to spotkanie bardzo udane. Książka Pana Szcz...

@canis.luna @canis.luna

Pozostałe recenzje @_zaczytana_marge_

Blizny
Są blizn, które nigdy się nie zagoją.

Niedawno miałam możliwość przeczytać kryminał Marka Stelara,, Blizny ". Ze względu na brak czasu czytałam ją prawie miesiąc NA RATY. To sprawiło, że w żaden sposób nie p...

Recenzja książki Blizny
Ta, która zawiniła
Ile jest w stanie znieść jeden człowiek

Muszę, to powiedzieć, ,, Ta, która zawiniła" jest obecnie najlepszą książką, jaką miałam okazję przeczytać w tym roku. Cóż za fabuła. Na samą myśl o NIEJ, aż ściska mi s...

Recenzja książki Ta, która zawiniła

Przybądź wraz z północą
Przybądź
@guzemilia2:

Q: jaka książka przeczytana przez ciebie ostatnio sprawił, a że cały czas o niej myślałeś/myślałaś? U mnie taką jedną ...

Recenzja książki Przybądź wraz z północą
Kruchy lód
Misja
@gala26:

𝐴 𝑐𝑜 𝑡𝑜 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑠𝑧𝑐𝑧ęś𝑐𝑖𝑒? 𝑁𝑖𝑘𝑡 𝑔𝑜 𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑝𝑜𝑡𝑘𝑎ł 𝑛𝑎 𝑑𝑟𝑜𝑑𝑧𝑒 𝑖 𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑜𝑡𝑘𝑛ął, 𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑖𝑎𝑑𝑜𝑚𝑜 𝑗𝑎𝑘 𝑤𝑦𝑔𝑙ą𝑑𝑎. 𝐿𝑢𝑑𝑧𝑖𝑒 𝑔𝑜 𝑐𝑎ł𝑒 ż𝑦𝑐𝑖𝑒 𝑠𝑧𝑢𝑘...

Recenzja książki Kruchy lód
Krótka historia prawie wszystkiego
Poniekąd wspaniała opowieść o nauce
@Carmel-by-t...:

Kultowa w kręgach popularnonaukowych książka, która doczekała się świetnych ocen mnóstwa czytelników, to ciekawe wyzwan...

Recenzja książki Krótka historia prawie wszystkiego