Recenzja książki Żmijowisko

"Żmijowisko" - Wojciech Chmielarz

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-01-08
Zapewne jestem jedną z nielicznych czytelniczek, która jeszcze nie miała styczności z twórczością Wojciecha Chmielarza. Ostatnio nawet moja siostra przeczytała jedną z jego powieści. Powieść, która była tak zachwalana przez wielu wielbicieli książek jak i przez nią samą już po fakcie. Tak więc przyszedł czas i na mnie, bym bliżej zapoznała się z naszym rodzimym autorem. Przed Wami słynne "Żmijowisko".  
      Jest to dramatyczna historia pewnej rodziny, której zaginęła nastoletnia córka, Ada. Ale od początku. Małżeństwo Kamila i Arek wraz z dziećmi, Adą i Ignasiem, wyjeżdżają na wakacje do wsi Zmijowisko, gdzie w tym roku odbywa się spotkanie znajomych ze szkoły Kamili. Co roku odbywa się ono w innym miejscu, tym razem padło na okolice pełne lasów i jezior. Podczas jednej z hucznych imprez przy ognisku, gdzie alkohol leje się strumieniami, a towarzyszą mu także i inne używki, dochodzi do spięcia pomiędzy mężem Kamili a jej byłym chłopakiem, ktoś kogoś próbował utopić. Ale czy napewno?  Nikt nie zwracał uwagi na Adę. Dopiero rano okazało się, że dziewczyna zaginęła. Poszukiwania nie przynoszą żadnych efektów. Załamanie, smutek i depresja to teraz codzienność tej rodziny. Mija rok i Arek postanawia wrócić do Żmijowiska, bo ponownie szukać córki. Ale nie tylko on tam wraca.

         Początek tej książki to nic innego jak mocne uderzenie, które podnosi adrenalinę i ciekawość u czytelnika. Ta powieść zawiera w sobie rozdziały zatytułowane "Wtedy", " Pomiędzy"  i "Teraz", które wzajemnie się przeplatają. Pobyt nad jeziorem, poszukiwania i teraźniejszość- te wszystkie elementy uzupełniają się, tworząc jedną sensowną całość. Całość, która zaskoczy i zszokuje. Odkryto wtedy uczucia, które obudziły bestię i to właśnie w Żmijowisku.
       Ten thriller psychologiczny to opowieść o ogromnym bólu po stracie ukochanej osoby. To cierpienie jest tak silne, że niszczy wszystko, co stanie na jego drodze. Osacza ono na tyle mocno, że zatraca się całą radość życia i chęci.
        "Żmijowisko" to również historia prawdziwej miłości, która pomimo wielu trudności nigdy nie zniknie, choć można ją chwilowo zastąpić czymś lub kimś innym. Ale prędzej czy później da o sobie ponownie znać. Można udawać, że się kogoś kocha, wybrać łatwiejsze rozwiązanie i żyć z przyzwyczajenia. Ale serca się nie oszuka. Tylko trzeba liczyć się z niewinnymi ofiarami.

         Podsumowując,  ta powieść Wojciecha Chmielarza to bardzo dobry, wciągający i intrygujący thriller psychologiczny, który szczerze polecam. 
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{}× 5
{}
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Książka Żmijowisko
Żmijowisko
Wojciech Chmielarz
{}8.0/10
Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza. Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia. Koniec, od którego nie ma ucieczki. Grupa trzydziestolatków, przyj...
Komentarze
@Czytada
@Czytada · około rok temu
Nie znam jeszcze twórczości Wojciecha Chmielarza, ale spotkałam się z pozytywnym odbiorem książki. Na pewno znajdzie się na mojej liście do przeczytania.
{}× 1
@katapika
@katapika · około rok temu
Też jeszcze nie przeczytałam i jestem bardzo ciekawa tej książki, ponieważ również usłyszałam wiele pozytywnych opinii :)
{}× 1
@Zakreconaa_19
@Zakreconaa_19 · 10 miesięcy temu
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością P. Chmielarzem i zapewne nie ostatnie. Polecam! 
{}× 1
@panzksiazka
@panzksiazka · 2 miesiące temu
Czytałem „Ranę" Chmielarza i chciałbym więcej i więcej... Świetna twórczość ❤️
{}

Zobacz także

Już widzę jak się na mnie rzuca z pięściami tłum wielbicieli tej książki. Wokół same echy i ochy, a ja tu marudzę. Poprzednią powieść Wojciecha Chmielarza „Cienie” ominęłam z premedytacją. Nie ch...

@Rudolfina @Rudolfina

'Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijow...

Pozostałe recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Obsesja zbrodni. Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA

"Prawdziwa historia najbardziej poszukiwanego seryjnego mordercy w USA". Taki opis, widniejący na przedniej ...

Książka Ściema

Nie przepadam za lukrowanymi romansami, w których już od samego początku czytelnik wie, jak potoczą się losy...

Nowe recenzje

Książka Obietnica anioła

Wspaniała katedra św Michała wyrasta ze skalistej wysepki na Mont-Saint-Michel u wybrzeży Francji. W X wieku mieściło s...

Książka Zimna Anna

No właśnie. I nie chodzi tu o kobietę o imieniu Anna, która jest zimna jak lód i nieczuła na wszelkie zaloty i umizgi. ...

Książka Gigi Buffon. Numer 1

Dlaczego Buffon? Ponieważ jestem fanem futbolu i przepadam za Włochami. Poza tym intrygująca okładka z dominującą je...

{}