Rok we mgle Michelle Richmond

Okładka Rok we mgle
autor:
Michelle Richmond
wydawnictwo:
VIDEOGRAF II
data wydania:
2009
ISBN:
9788371836152

Opis

Znakomicie oceniana przez krytyków pasjonująca powieść amerykańskiej pisarki Michelle Richmond, zdobywczyni prestiżowych nagród literackich. Książka przez kilka miesięcy utrzymywała się na czołowych miejscach listy bestsellerów New York Times?a, zyskała tytuł Najlepszej Książki Roku 2007 nadany przez prestiżowe pismo Library Journal oraz zajęła wysokie pozycje w rankingach Kirkus Reviews, Washington Post i San Francisco Chronicle Została przetłumaczona na osiem języków, a aktualnie trwają prace n..ad jej filmową wersją. Bohaterką powieści jest Abigail - młoda kobieta zajmująca się fotografią i szczęśliwa partnerka Jake?a, z którym zamierzają się pobrać. Pewnego dnia wybiera się plażę z jego córeczką Emmą. Zaczyna robić zdjęcia i na kilkanaście sekund traci Emmę z oczu. Chwilę potem stwierdza, że dziewczynka zniknęła we mgle. Rozpoczynają się poszukiwania dziewczynki, jednak nie udaje się jej odnaleźć.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Rok we mgle
Recenzent: joanita
Czy najgorszym wrogiem rodzica może być wyobraźnia? Michelle Richmont w sposób bardzo obrazowy pokazuje, że to właśnie wyobraźnia staje się katem dręczącym rodziców scenami z życia porwanego dziecka. Im poszukiwania się przedłużają tym projekcje są bardziej drastyczne. Z czasem nawet przechodzi... więcej »
Rok we mgle
Recenzent: dzinx
Słoneczny dzień. Plaża. Kobieta. Dziewczynka. Aparat. Martwa foka.Kilka sekund nieuwagi, dziewczynka znika.Ta książka jest opowieścią o poszukiwaniu. Poszukiwaniu zarówno w sensie fizycznym – Abigail poświęca dnie i noce na przeczesywanie zakamarków w poszukiwaniu córeczki sw... więcej »
„Czym jest poszukiwanie, jeśli nie zmaganie się z nadzieją i beznadziejnością? Nadzieja sprawia, że w ogóle poszukiwanie jest możliwe, beznadziejność, że staje się, niemal w tej samej chwili, absurdalne.”* Życie nie zawsze układa się jak chcemy. Nawet tych spokojnych, dobrych, niczego nie s... więcej »
Bohaterką jest Abigail - młoda kobieta, zawodowo zajmująca się fotografią, a prywatnie szczęśliwie zakochana w Jake’u, który samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę - Emmę. Abby ma świetny kontakt z dziewczynką i jest przekonana, że po ślubie z jej ojcem stworzą szczęśliwą i kochającą się rodzi... więcej »
Dodali do kolekcji
kultur-alnie
monisiunia
olya
madziab86
Liliowa
Lloret
franka_1
josie
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!