Złomiarz Paolo Bacigalupi

Okładka Złomiarz
autor:
Paolo Bacigalupi
wydawnictwo:
MAG
data wydania:
2013
ISBN:
9788374802956

Opis

Na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, gdzie cięte są na złom osadzone na piasku wielkie tankowce, nastoletni Nailer pracuje w lekkiej ekipie, wydobywającej z wraków miedziane kable. Codziennie musi wyrobić normę – i liczyć, że przeżyje do następnego dnia. Kiedy jednak, zrządzeniem losu, czy też przypadkiem, odkrywa na skałach rozbity przepiękny kliper, staje przed najważniejszą decyzją w swoim życiu: zrabować ze statku wszystko co cenne czy uratować jedyną ocalałą osobę, piękną i bogatą dziewczynę, k..tóra mogłaby zapewnić mu lepsze życie…
W tej mocnej powieści Paolo Bacigalupi, zdobywca wielu nagród, snuje porywającą i pełną tempa opowieść przygodową, osadzoną w prawdopodobnej, barwnej i niepokojącej przyszłości.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Czytelnicy i czytelniczki, zapraszam was w niezwykłą czytelniczą podróż. Na pokład słownego okrętu należy zabrać trochę czasu oraz wyobraźni, po czym jak najprędzej otworzyć książkę i przepaść, aż do ostatniego zdania... więcej »
Już od jakiegoś czasu nie sięgałam po dobrą, sprawdzoną fantastykę, więc musiałam naprawić to haniebne zaniedbanie;). Z pomocą przyszła mi książka „Złomiarz” Paolo Bacigalupi, którego twórczość miałam okazję poznać p... więcej »
Nailer mieszka na wyspie Bright Sands Beach. Na co dzień pracuje jako złomiarz w lekkiej ekipie dowodzonej przez Pimę. Ich zadaniem jest wyciąganie z wraków statków osiadłych na brzegach wyspy lekkich materiałów, taki... więcej »
Złomiarz
Recenzent: Paula1992
O książce słyszałam już bardzo dużo dobrych opinii. Dlatego też, gdy trafiła mi się okazja jej przeczytania nie wahałam się ani chwili. Sama chciałam sobie wyrobić opinię na temat tej powieści. Zaczęłam ją czytać ... więcej »
Po więcej recenzji zapraszam na: http://ksiazkowo-wg-rafala.blogspot.com/ Wyobrażaliście sobie kiedyś przyszłość? Nie mówię tu płytkich rozmyślaniach typu: co jutro założę? albo o planach dorosłego życia, ale o lud... więcej »
Czy tego chcecie, czy nie, zabieram was właśnie w podróż w bliżej nieokreśloną przyszłość. Spójrzcie na krajobraz, który się przed wami roztacza - przed oczami macie zniszczone miasta, które często nawiedzają potężne ... więcej »
ZŁOMIARZ
Recenzent: tala86
Paolo Bacigalupi urodził się i wychował w hippisowskiej rodzinie w Stanach Zjednoczonych. W czasie studiów rozpoczął naukę języka chińskiego, co następnie skłoniło go do wyjazdu do Chin, aby tam kontynuować rozpoczęte... więcej »
Złomiarz
Recenzent: Angiee
Lubię zaczytywać się w fantastyce, przenosić się do świata, w którym wszystko jest możliwe, a w szczególności poznawać najróżniejsze uniwersa i wizje przyszłości. Jakiś czas temu natknęłam się na termin fantastyka eko... więcej »
Dodali do kolekcji
tala86
kasandra
Amarisa
gudrun
jenah
enga
calamitas
Immora_Fray
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!