Avatar @Klementynka

@Klementynka

26 obserwujących. 69 obserwowanych.
Kanapowicz od 6 miesięcy. Ostatnio tutaj 1 minuta temu.
{} Napisz wiadomość
26 obserwujących.
69 obserwowanych.
Kanapowicz od 6 miesięcy. Ostatnio tutaj 1 minuta temu.

Ulubione cytaty

I kto wie, mój synu: może i ty będziesz kiedyś wygnany ze swego ojczystego Jolkos, może i ty będziesz się tułał po obcych miastach z żoną, z dziećmi? Jakież będą wówczas twe uczucia, jeżeli sumienie ci powie, że sam byłeś nieuprzejmy dla gości, cudzoziemców, wygnańców ?
Szanuj gości i cudzoziemców! Tak jak ten, co przestrzega drugiego przykazania, przedłuża swe życie poza granice czasu, tak ten, co przestrzega trzeciego, przedłuża je poza granice miejsca. Pomyśl, jak ciasne byłoby to życie, gdyby na świecie nie istniała gościnność!
Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
E=Mc2. Osobiście mialem zastrzeżenia co do tego równania. Powinno być w nim gdzieś miejsce na Ś jak Świadomość, bez której ani E, ani M, ani c oznaczające stałą matematyczną, nie mogłyby istnieć. (s.209)
Symbole mogą być piękne. Czasami. (s. 175)
Wdzięk to coś takiego, co budzi u obcych ludzi natychmiastową sympatię i zaufanie, niezależnie od od tego, co ten roztaczający wdzięk człowiek knuje. s.31.
człowiek może uwierzyć we wszystko i powodowany swoją wiarą zachowywać się fanatycznie, obojętnie czego ta wiara dotyczy (s.35)
Wiesz, jak to bywa - odparł Samuel. - Kiedy się ma świadomość, że przyjaciel jest pod ręką, to się go nie szuka. A potem raptem odejdzie i człowieka gryzie sumienie, że się z nim nie zobaczył.
Czas zrobi to, czego nie ruszy dynamit.
Rose jest jak piasek na grzbiecie wielbłąda.Czasami drapie w dupę, a czasami nie. Chodzi tylko o to, jak jest się gruboskórnym.
Ludzie zawsze potrafili traktować cierpienia swoich bliźnich jak rozrywkę. Każdy etap w historii ludzkości tworzył nieskończenie grubą warstwę braku współczucia. A osady tworzące kolejną warstwę cały czas się odkładały...
Jussi Adler-Olsen z książki Kobieta w klatce
#cierpienie#rozrywka#czlowiek#historia#przemoc
{}× 2 Link
...obietnice oparte na niewiedzy zawsze zawodzą.
Niech diabli wezmą pieszczoty, pochlebstwa i deszcz prezentów, skoro jedyną rzeczą, jakiej ludzie rzeczywiście pragną, jest szacunek. Okaż bliźnim szacunek, a zatańczą, jak im zagrasz.
Jak chcesz wiedzieć, co wielbłąd wczoraj ukradł ci z kuchni, to zamiast go rozcinać, lepiej gapić mu się w tyłek.
Lepsza twarda kulka w łeb niż dwie sflaczałe w gaciach.
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe