Gra o Ferrin Katarzyna Michalak

Okładka Gra o Ferrin
autor:
Katarzyna Michalak
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788373599673

Opis

SPRZEDAŻ OD 08-05-2010! Po śmierci siostry bliźniaczki, Karolina, pełna oddania lekarka pogotowia ratunkowego, postanawia odejść do Ferrinu - świata, o którym marzyła od najmłodszych lat. Rytuał przejście otwiera przed nią drzwi do wymarzonej krainy, okazuje się jednak, że w Ferrinie trwa okrutna wojna. Karolina, tu zwana Anaelą dell'Iderei, Gwiazdą Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się przedmiotem walki między siłami dobra i zła. Eleuzis dell'Soll, władca Świata Elfów, Sellinaris WeddSa'ar..d - władca Darakii, Świata Duszobójcóe oraz Berenika de Sanctis mająca we władaniu Krainę Czarodziejek chcą wykorzystać Karolinę do własnych celów. Żadne nie ma czystych intencji - każde z nich chce wygrać wojnę... Na szczęście nawet w czasach konfliktu znajdują się tacy, którzy potrafią zrezygnować z prywatnych korzyści. Wraz z oficerem Darrkii, następcą ferrińskieg tronu oraz wygadanym jednorożcem imieniem Saris, Anaela dell'Iderei staje do samobójczej misji, której celem jest ocalenie świata, o którym zawsze marzyła. Kto stoi za Wielką Wojną? Dziewczyna powoli odkrywa prawdę, która mrozi jej krew w żyłach... Czy można obdarzyć miłością kogoś, kto jest największym wrogiem wszystkiego, co najdroższe? Przepowiednie nie kłamią, ale ich dopełnienie będzie się wiązało z nadludzkim wysiłkiem. A gdy przyjdzie do ostatecznej rozgrywki, Anaela będzie musiała wybrać między serdeczną przyjaźnią, a zapiekłą wrogością...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura piękna
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Motyw zakładu Boga z szatanem jest chyba znany każdemu m.in. z „Fausta”, „Przypowieści o Hiobie” itp., jednak nie spotkałam się jeszcze z pozycją, gdzie Zdrada grałaby ze Złem. W „Grze o Ferrin” jest to możliwe, ponieważ właśnie o tę tytułową krainę postanowiły zagrać te dwie istoty, wykorzystują... więcej »
  Kasia Michalak to jedna z moich ulubionych pisarek. Każda jej książka, po którą sięgam dostarcza mi wiele emocji i wzruszeń. Po "Grę o Ferrin" sięgnęłam jak po pewniaka świetnej książki .... i "coś" mi w niej zabrakło, mało "michalak w michalak". Mam nadzieję, że "Gra..." jest wstępem, a w kolejn... więcej »
  Katarzyna Michalak to polska pisarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, która specjalizuje się w szeroko pojętej literaturze kobiecej. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią z gatunku fantasy "Gra o Ferrin", książka nie zyskała jednak na początku pokaźnego grona czytelników - została wydana w mały... więcej »
  Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje. "Dużo osób zachwyca się tą książką, ubóstwia ją, czyta parę razy... O tym dowiedziałam się na różnych forach - po przeczytaniu książki. A wiecie gdzie zdobyłam tą książkę? Na wyprzedaży w sklepie z czerwonym zwierzakiem w czarne kropk... więcej »
  Ferrin
  Recenzent: Loli14
  Każdy z nas codziennie rano wstaje, by wieczorem móc ponownie się położyć. Każdy zajmuje się czymś innym - jedni chodzą do szkoły i łakną wiedzy, drudzy chodzą do pracy, by zarobić na rodzinę... Wychodzą z przyjaciółmi, kłócą się z rodzeństwem, przeżywają rozterki miłosne... Taką osobą była Karol... więcej »
  Ferrin ..
  Recenzent: Aga25
  Gra o Ferrin jest bardzo nietypową książką, każdy czytelnik, który zapoznał z twórczościom Katarzyny Michalak nie zaczynając od tej pozycji może być zaskoczony tematyką. Osobiście nie przepadam za fantasy jednak w tym wydaniu po prostu zostałam porwana w Krainę równoległego świata z dwoma s... więcej »
  Dodali do kolekcji
  bruxa
  asymaka
  Roselle
  markietanka
  tala86
  iziu08
  mirenimaza
  nes
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!