Ida sierpniowa Małgorzata Musierowicz

Okładka Ida sierpniowa
autor:
Małgorzata Musierowicz
wydawnictwo:
AKAPIT PRESS
data wydania:
2010
ISBN:
9788360773901

Opis

Powieść o brzydkiej, chudej, rudej i nieszczęśliwie zakochanej dziewczynie. Idusia Borejko ucieka z rodzinnych wakacji nad jeziorem i, by nie umrzeć z głodu, zatrudnia się jako dama do towarzystwa u starszego pana, który ma wnuka przecudnej urody. Ida ratuje życie nie tylko wnukowi, ale i małym złośliwcom Lisieckim, którzy wyzywali ją od rudych kościotrupów, zostaje także bohaterką tragiczną: na drodze do jej szczęścia staje piękna blondynka... "Ida sierpniowa" otrzymała Harcerską Nagrodę Literac..ką w konkursie młodych czytelników w 1982 roku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt polska
  Pani Małgorzaty Musierowicz nie muszę chyba nikomu przedstawiać, gdyż jest to bardzo popularna, polska autorka powieści dla dziewczyn. Szczególnie znany i lubiany jest cykl książek zwany "Jeżycjadą", składający się z obecnie z osiemnastu tomów. Zaczęłam od lektury szkolnej "Opium w rosole" i spod... więcej »
  Mało kto nie czytał ani choćby nie słyszał o znanej i popularnej w Polsce serii Jeżycjady. Wstyd się przyznać, ale jeszcze rok temu ja byłam właśnie tą osobą. Może wtedy zainteresowanie tą serią nie było największe, ale szkolna bibliotekarka długo mnie do niej namawiała. Jakoś nie mogłam się prze... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  gosiaw
  Nocena
  Lilia
  Inqba
  pawelx321
  Fantazja
  katarzynka
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!