Ida sierpniowa Małgorzata Musierowicz

Okładka Ida sierpniowa
autor:
Małgorzata Musierowicz
wydawnictwo:
AKAPIT PRESS
data wydania:
2010
ISBN:
9788360773901

Opis

Powieść o brzydkiej, chudej, rudej i nieszczęśliwie zakochanej dziewczynie. Idusia Borejko ucieka z rodzinnych wakacji nad jeziorem i, by nie umrzeć z głodu, zatrudnia się jako dama do towarzystwa u starszego pana, który ma wnuka przecudnej urody. Ida ratuje życie nie tylko wnukowi, ale i małym złośliwcom Lisieckim, którzy wyzywali ją od rudych kościotrupów, zostaje także bohaterką tragiczną: na drodze do jej szczęścia staje piękna blondynka... "Ida sierpniowa" otrzymała Harcerską Nagrodę Literac..ką w konkursie młodych czytelników w 1982 roku.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt polska
  Pani Małgorzaty Musierowicz nie muszę chyba nikomu przedstawiać, gdyż jest to bardzo popularna, polska autorka powieści dla dziewczyn. Szczególnie znany i lubiany jest cykl książek zwany "Jeżycjadą", składający się z ... więcej »
  Mało kto nie czytał ani choćby nie słyszał o znanej i popularnej w Polsce serii Jeżycjady. Wstyd się przyznać, ale jeszcze rok temu ja byłam właśnie tą osobą. Może wtedy zainteresowanie tą serią nie było największe, a... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  gosiaw
  Nocena
  Lilia
  Inqba
  pawelx321
  Fantazja
  katarzynka
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!