Akademia Wampirów. W szponach mrozu

autor: Richelle Mead
Akademia Wampirów. W szponach mrozu
4.49
Ocena 4.49 na 5 możliwych
Na podstawie 57 ocen kanapowiczów
Nazywam się Rose Hathaway. Mam siedemnaście lat i szkolę się w ochronie wampi...
Nazywam się Rose Hathaway. Mam siedemnaście lat i szkolę się w ochronie wampirów i zabijaniu strzyg. Jestem beznadziejnie zakochana w niewłaściwym mężczyźnie, a moja najlepsza przyjaciółka wykazuje zdolności magiczne, które mogą doprowadzić ją do obłędu. Cóż, nikt nie powiedział, że szkoła średni...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788310117373
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

''W szponach mrozu'' Richelle Mead
Pod koniec kwietnia postanowiłam odświeżyć sobie jedną z moich ulubionych serii, czyli Akademię wampirów. Ostatecznie wyszło na to, że przeczytałam tylko pierwszą część [recenzja], a na drugą zabrakło mi i czasu i chęci. Ale pod koniec wakacji zawzięłam się i postanowiłam przeczytać W szponach mr...
W szponach mrozu
Rose wyjeżdża do legendarnego strażnika wampirów, Artura Schoenberga, by pod jego okiem zdawać ważny egzamin. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że do domu, w którym służył egzaminator, ktoś się włamał. Dziewczyna i towarzyszący jej mentor Dymitr odkrywają w środku zwłoki rodziny Badiców i ich ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-08-17
Przeczytane (2010-08-17)
"W szponach mrozu", kontynuacja Akademii Wampirów, na tle pierwszej części wypada wybornie. Często jest tak, że druga część nie wychodzi już tak dobrze, w porównaniu z pierwszą. Tutaj jednak książka ta sprostała moim oczekiwaniom. Więcej - wiele razy mnie zaskakiwała. Jest naprawdę dużo zabawnych momentów, które osadzone są na tle niebezpieczeństwa i groźby czyhającej na zewnątrz. W drugiej części jest już mniej kolorowo, choć humorem nie ujmuje ona Akademii Wampirów. Lekki i przyjemny język sprawia, że czyta się tę książkę płynnie, zupełnie zapominając o realnym świecie. Przynajmniej ja czytałam ją jak nieprzytomna. Myślałam tylko o tym, co właśnie dzieje się w czytanej przeze mnie książce lub co może się wydarzyć. Próbowałam odgadywać, przewidywać różne sytuacje, lecz nigdy mi się to nie udało. To właśnie sprawia, że książka ta jest tak ekscytująca. Nie sposób przewidzieć, co się później wydarzy.
@coconut
@coconut 2011-11-24
Przeczytane (2011-11-24)
Część lepsza od poprzedniej. Akcja jest co prawda szczątkowa, nierozwinięta i skupia się na tych wszystkich zawiłościach między bohaterami, ale co dziwne nie przeszkadzało mi to. Czytało się miło, szybko, przyjemnie i muszę przyznać, że mnie wciągnęło. Richelle Mead ma przyjemny dla oka styl i potrafi zainteresować czytelnika. Wbrew pozorom, bohaterki nie są starsznie płytkie, mają coś do powiedzenia, a także, mam tu na myśli głównie Rose, iskrę i świadomość popełnionych błędów. Konkretnie chciałam przez to powiedzieć, że pani Mead się starała zrobić z bohaterek coś więcej niż głupiutkie nastolatki. Najbardziej żałuję braku szybszej i bardziej ekstremalnej akcji. Ogólnie rzecz biorąc, dobre czytadło na wieczór.
@ola1709
@ola1709 2011-06-26
Przeczytane (2011-01-01)
Kocham, uwielbiam, ubóstwiam!!! Pierwsza część też oczywiście rozpaliła moje zmysły, ale to jest mistrzostwo. A co dopiero będzie w 3. części?! Namiętność, walka, seks, krew, poświęcenie, śmierć,... Znowu jest wszystko. Ale czy to możliwe, że więcej od wszystkiego? Widocznie tak! Jest niewielka grupa książek, po których czuję dreszcz, że mimo że jestem syta, chcę więcej. Ta oficjalnie zalicza się do tej grupy. Co więcej, ma w niej honorowe miejsce. naprawdę polecam, polecam, POLECAM!!! Jeśli szukasz spełnienia a jednocześnie niedosytu, sięgaj po nią! (Ale od razy ubezpiecz się w następną cześć!)
@blondevil
@blondevil 2011-02-11
Chcę przeczytać (2011-01-30)
Nie wiem dlaczego, ale miałam przeczucie, iż kolejna część będzie naciągana, ale mile zdziwiłam się, gdy wcale tak nie było! Podobała mi się cała akcja i sposób w jaki pisze Mead. Niby prosty i lekki, a jednocześnie wcale nie taki łatwy ;) Po kolejne części sięgnę z wielką przyjemnością. Polecam. ;)
@okularnicamaggie
@okularnicamaggie 2013-03-27
Przeczytane (2013-03-30)
Wciaga, trzyma w napięciu i nie można przerwać, trzeba ją po prostu przeczytać od deski do deski. Ciekawe postacie, i na pisana jest w bardzo fajnym stylu. Przeczytałam wszystkie części...Poleciłabym każdemu, kto jeszcze jej nie przeczytał;)
@Xtacy
@Xtacy 2011-07-14
Przeczytane (2011-07-14)
Cudowna część. O północy skończyłam pierwszą, a już po 20 godzinach (nie wliczając snu i innych obowiązków) pochłonęłam W szponach lodu. Boska książka, końcówka oczywiście najlepsza. Zaraz biorę się za następną. Gorąco polecam!!!
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2011-12-15
Przeczytane (2011-12-15)
Zdecydowanie lepsza od części pierwszej! Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw i poprowadzenia niektórych wątków. Przeczytałam praktycznie w jeden dzień i już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejną część.
@natkawes
@natkawes 2010-05-02
Przeczytane (2010-01-01)
Uwielbiam tę książkę. Na polskie wydanie jeszcze trzeba poczekać ale ja mam już tą pozycję za sobą. Ta akcja, uczucie pomiędzy Rose i Dymitrem. Ta książka jest zachwycająca. Jeszcze lepsza niż Akademia Wampirów.
@Micki
@Micki 2012-02-07
Przeczytane (2012-02-07)
Ah! Wydarzenia pod koniec wprowadziły mnie w szok, ale także w miłe zaskoczenie. Akcja rozwinęła się dopiero pod koniec, ale warto było czekać! 5
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2011-04-29
Przeczytane (2011-01-01)
Równie dobra jak pierwsza część. Bardzo wciągająca. Oczywiście najlepsze są cztery ostatnie strony, czekałam na nie całą książkę :)
Autorzy
Richelle Mead
Richelle Mead należy do czołówki młodych amerykańskich autorek paranormalnych komedii romantycznych i urban fantasy. Jest autorką serii "Akademii wampirów". Rozpoczęła cykl przygód miłosnych Georgi...
Inne książki:
Książka Akademia wampirów
Książka Akademia Wampirów
Książka Akademia wampirów
Książka Podboje Sukuba
Książka Akademia Wampirów. W szponach mrozu
Współtworzący tą stronę
puchar @natkawes @natkawes pierwsza opinia