Przysięga krwi

autor: Mead Richelle
Przysięga krwi
4.58
Ocena 4.58 na 5 możliwych
Na podstawie 45 ocen kanapowiczów
Są dni, kiedy budzę się z nadzieją, że wszystko, co ostatnio zaszło, to tyl...
Są dni, kiedy budzę się z nadzieją, że wszystko, co ostatnio zaszło, to tylko sen. Jestem Śpiącą Królewną, a koszmar, jaki przeżywam, lada moment się rozwieje i będę mogła poślubić ukochanego księcia, a potem żyć z nim długo i szczęśliwie. Tymczasem nic w mojej najbliższej przyszłości nie zapo...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788310119490
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Recenzje

Przysięga krwi
Tak wiele się mówi i słyszy o tym, iż od miłości ważniejsza jest przyjaźń, że miłość odejdzie, a przyjaźń pozostanie na wieki. Ja nigdy nie wybierałam żadnego stanowiska w tej kwestii, ponieważ nigdy nie kochałam, a na przyjaźni zawiodłam się tyle razy, że prawie straciłam wiarę w jej magiczną i ...
Przysięga krwi
Richelle Mead jest autorką bestsellerowej serii „Akademia wampirów”, którą podbiła serca czytelników. „Melancholią sukuba” rozpoczęła inną serię – „Sukub”. Poza tym niedawno wydano „Córkę burzy”, która także otwiera nowy cykl. Jej powieści są pełne lekkości, poczucia humoru, napięcia i miłości. I...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Nessnej
@Nessnej 2011-08-05
Przeczytane (2011-08-05)
Podoba mi się, że książka trzyma poziom wcześniejszej części. Dużo się dzieje, a "Przysięga krwi" przynosi wiele nowych informacji, przez co seria nie staje się nudna. Rose - uzależniona od endorfin, Dymitr - strzyga, która pragnie władzy, jak widać autorka nie oszczędza postaci, ale to dobrze. Nie są bez wad, upadają, a przyjemniej czyta się o takich bohaterach, którzy nie mają ciągle z górki. Początek sprytnie zawierał wspomnienia o Dymitrze i urywki historii Lissy, by nie skupiać się tylko na Rose i tym samym nie zanudzić, czy przegapić jakiś wydarzeń. Zakończenie należy do tych złośliwych, po których nie ma się wyjścia jak sięgnąć po kolejną cześć.
@Kobra94
@Kobra94 2011-06-01
Przeczytane (2011-07-06)
Stanowczo trzeba przyznać, że Richelle Mead, autorka m.in. Akademii Wampirów, nieźle się wybiła, tu, w Polsce, od czasów mody na wampiry. Niektórzy twierdzą, że jest lepsza od pani Mayer, bo stworzyła sagę nie tak płytką, jednocześnie romantyczną, wciągającą i pełną akcji. Ja również potwierdzam, że nie mogłam doczekać się, aż Przysięga Krwi, czwarty tom fascynującej serii, trafi w moje łapki. A więcej w recenzji :)
@kasia.kolataj
@kasia.kolataj 2012-01-25
Przeczytane (2011-12-30)
"Przysięga krwi" to zdecydowanie moja ulubiona część. Akcja pędzi przez całą książkę, mnóstwo zaskakujących momentów nie pozwala przerwać czytania ani na chwilę. Czasem tak bardzo chciałam poznać dalsze losy Rose, że nie nadążałam z przewracaniem kartek! I są też chwile, podczas których można się wzruszyć - jednym słowem powieść jest świetna. Wciągająca, chwilami pełna napięcia, a czasem i zabawna. Polecam ;)
@Xtacy
@Xtacy 2011-07-21
Przeczytane (2011-07-21)
Trzeba przyznać, że autorka umie budować napięcie. Nie takiego rozwoju wydarzeń bym się spodziewała. Trochę nudny początek, ale rozumiem, że Rose rozpaczała i musiała o tym przypominać na każdej stronie. Za to później akcja goni akcję i znów zostałam pozostawiona przed wielkim znakiem zapytania, czekając na kolejną część... Cudne. Polecam PS. Wolę Adriana ;)
@blondevil
@blondevil 2011-02-11
Przeczytane (2011-02-11)
Przeczytałam i jak zwykle jestem zadowolona z talentu jaki posiada Richelle. Z każdą częścią nie jest ani odrobinę nudno, jest wręcz przeciwnie! Współczuję Rose, bo nie wiem czy kiedykolwiek zmusiłabym się by wyruszyć w taką przygodę. Cóż, Dymitr w tej części... no cóż, jak zwykle fenomenalny, chociaż przerażał mnie... ;)
@coconut
@coconut 2015-02-10
Przeczytane (2015-02-10)
Nie zachwyciło mnie. Powieść jest bardzo monotematyczna, bohaterka po prostu nie jest w stanie myśleć o czymkolwiek poza dwoma rzeczami, co jest strasznie nużące. Całość średnio ciekawa, mało wciągająca, miejscami irytująca, bardzo przewidywalna, mało emocjonująca, dość banalna.
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2012-01-25
Przeczytane (2012-01-24)
Jak dla mnie właściwa akcja rozpoczyna się dopiero od połowy lektury, jednakże całość trzyma dobry poziom poprzednich części. Podobało mi się to, że autorka poprowadziła wątki w zupełnie nieprzewidywalnym kierunku, przez co nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za kolejną część.
@Lady_Bunny
@Lady_Bunny 2011-05-26
Przeczytane (2011-05-26)
Były momenty gdy chciałam by Rosa porzuciła swoje przekonania i dawne życie... Niesamowicie wciągająca część, niekończąca się akcja i wiele zaskakujących momentów. Tęsknię za pewnym osobnikiem, ale nie zdradzę nic więcej. Czekam z niecierpliwością na kolejną część.
@nieprzewidywalna
@nieprzewidywalna 2011-07-10
Przeczytane (2011-07-10)
Nie bardzo wiem, jak mam ubrać w słowa odczucia, które towarzyszą mi po przeczytaniu "Przysięgi krwi". Z pewnością się nie zawiodłam. Uwielbiam akcję i klimat, jaki tworzy pani Mead. Ponadto nie mogę oderwać myśli od Dymitra... Och ;).
@Enigma
@Enigma 2011-04-02
Przeczytane (2011-04-02)
Książka mnie zachwyciła, trzyma w napięciu i aż się prosi żeby czytać kolejne rozdziały. I koniec okazuje się zaskakujący. Świetna :)
Współtworzący tę stronę
puchar @tycia @tycia pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Mead Richelle
Inne książki:
Książka Akademia wampirów
Książka Podboje Sukuba
Książka Akademia Wampirów. W szponach mrozu
Książka Akademia Wampirów. W szponach mrozu