Azja. Opowieści podróżne

Andrzej Stasiuk, Marek Pernal, Max Cegielski, Paweł Smoleński ...
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Azja. Opowieści podróżne
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ta książka jest antologią najlepszych reportaży o Azji, jakie ukazały się na łamach Kontynentów w latach 2012-2017. Wśród wybitnych autorów są teksty między innymi: Andrzeja Stasiuka, Wojciecha Jagielskiego, Ziemowita Szczerka, Nataszy Goerke, Maxa Cegielskiego, Pawła Smoleńskiego i wielu innych, których dokładny spis znajduje się poniżej.
To antologia dla tych, którzy kochają Azję i są ciekawi świata. Nie straszny im tak różnorodny kontynent, na którym współistnieją największa demokracja świata, najszybciej rozwijające się państwo świata, nieskończona ilość bóstw i marzeń o przyszłości. 19 niesamowitych opowieści podróżnych pokazuje, jaka Azja jest, jaka była, ale także jaka będzie, w co wierzy, czego słucha i czym się szczyci. Zapraszamy w fascynującą i intrygującą podróż z Kontynentami po Azji.
Data wydania: 2018-08-20
ISBN: 978-83-943281-1-5, 9788394328115
Wydawnictwo: Magazyn Kontynenty
Kategoria: Reportaż
Stron: 266

Autor

Andrzej Stasiuk Andrzej Stasiuk
Urodzony 25 września 1960 roku w Polsce (Warszawa)
Polski prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia. We wczesnych latach 80. zaangażowany w działalność Ruchu Wolność i Po...

Pozostałe książki:

Mury Hebronu Dojczland Opowieści galicyjskie Jadąc do Babadag
Wszystkie książki Andrzej Stasiuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Azja. Opowieści podróżne nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2022-08-15
5 /10
Przeczytane Polscy autorzy ✿ Antologie / Zbiory Klimaty Orientu Podróżnicza/Reportaż

Antologia reportaży, których łącznikiem jest zaledwie Azja, a ta jest szeroka i długa jak sam kontynent, więc w praktyce reportaże od Sasa do lasa. Dodatkowo autorzy, co dziwić nie może, prezentują różnorodność stylów. I z jednej strony czytelnik jest świadomy z czym się zetknie, a z drugiej może poczuć frustrację ze względu na skakanie z tematu na temat i treści poszczególnych reportaży dotykają innego kraju. Wiele niewartych zapamiętania, inne lepsze, ale i tak mało szukać w nich pogłębienia tematu.
Uważam, że o ile nadają się jako felietony do czasopisma, to już jako zbiór literatury faktu zaprezentowany w jednym woluminie nie sprawdzają się. Choć mamy do czynienia z nazwiskami znanych podróżników piszących o krajach z tamtego rejonu świata, to trudno obronić się pojedynczą, skomasowaną historią. Poza tym dla kogoś, kto zna poszczególne nazwiska z tej antologii i czytał choćby jedna książkę z ich repertuaru może się zdarzyć, że tym razem będzie mieć do czynienia zaledwie z odgrzewanym kotletem.

× 13 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Azja. Opowieści podróżne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl