Beata Tyszkiewicz. Portret damy

Anna Augustyn-Protas
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Beata Tyszkiewicz. Portret damy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Jaka ona jest? Pamiętam, jak pytałam o to przypadkowe osoby. Zawsze pojawiał się zachwyt – że piękna, że z klasą i że ma cudowne poczucie humoru. Zdumiewało mnie, jak żywe reakcje i jaką czułość wywołuje w innych kobietach.

Ale prawdziwie zaskakujące okazały się rozmowy z jej znajomymi. Powszechnie znany portret wielkiej damy nabrał dodatkowego kolorytu. Postać z niego okazała się nadspodziewanie barwna. Nieszablonowa. A do tego jej fascynujące życie samo mogłoby być kanwą dla filmowego scenariusza.

Ta książka to nie jest typowy, biograficzny zapis faktów z życia słynnej aktorki. To opowieść rozpisana na głosy. Nieznane dotąd fakty przytaczają między innymi Daniel Olbrychski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlovič. Przypominają zdarzenia, obrazy i słowa, które rzucają nowe światło na tę niezwykłą osobę. Kobietę, która dostała od losu urodę i talent. Ale – proszę mi wierzyć – nie tylko to.

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-8053-797-2, 9788380537972
Wydawnictwo: Burda Książki
Kategorie: Biografia, Wspomnienia
Stron: 240
dodana przez: Asamitt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Beata Tyszkiewicz. Portret damy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@polokokta
2021-03-19
8 /10
Przeczytane 2021

Niektórzy powiedzą, że opinia znajomych i przyjaciół Pani Beaty Tyszkiewicz jest wyidealizowana. Inni, że przesłodzona i naciągana. Być może. Być może rzeczywiście obraz jest podkoloryzowany, bo nawet wady opisane są jako zalety. Na początku lektury nawet trochę mnie to drażniło. Jednak im dalej w las... tym byłam coraz bardziej zauroczona lekturą.
Już dawno odrzuciło mnie od mediów w których załatwia się głównie interesy władzy lub tych co władzę chcą przejąć. Zwykły człowiek jest tylko potrzebny by służyć za mięso armatnie do małych wojenek. Zrezygnowałam też z uczestnictwa, a nawet przeglądania dyskusji na różne tematy w internecie, bo okazało się, że tych małych wojenek jest tysiące. Nie ważne, że nie o politykę już chodzi. Wszechobecna krytyka, zajadłość, złośliwość i nienawiść stała się codziennością. Obśmiewa się ugotowany obiad, za długą spódnicę, wykastrowanie psa, wycieczkę w góry itd. itp. A tu nagle trafiłam do innego świata. Bohaterowie przepełnieni są pozytywnymi emocjami. Potrafią dostrzec piękno, dobro, inteligencję, dowcip... Czytając widzę oczami wyobraźni jak uśmiechają się opowiadając o Pani Beacie. Dlatego nawet jeżeli opowieści, które snuli są podkoloryzowane to nie mam pretensji. Lepiej tak niż wywlekanie afer, brudów.
Polecam, bo warto budować się szczęściem i dobrocią niż karmienie się cierpieniem i nienawiścią.

| link |
@teskonieczna
2022-02-11
8 /10
Przeczytane
@Konstancja
2021-02-07
8 /10
Przeczytane Legimi e-book O-KIMŚ
@piechota23
2021-01-21
3 /10
Przeczytane
@witwona
2020-11-28
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nigdy nie skarż się, jak ci jest żle. Nie opwoadaj ludziom swoich smutnych historii. O swoich bolączkach opowiedz jednej przyjacióce.”
#
“Szanujmy uczucia, które włożylimy w kogoś. Nie przekreślajmy czasu, który był dobry. Nie dajmy miłości zmienić się w coś okropnego. I pozwólmy sobie w odpowiednim momencie wyjść z przyjęcia”
#
“Dama nie okazuje złego humoru. Nie sprawia sobą kłopotu. Umie się taktownie zachować w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jest ciekawa człowieka, z którym rozmawia, a przynajmniej sprawia t...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl