Bez oklasków

Kamila Drecka-Anderman, Jan Englert
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Bez oklasków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Jan Englert mówi o sobie, że jest złożony z wielu Englertów. Jest romantyczny i analityczny, niegodziwy i szlachetny, bezwzględny i empatyczny, a jednocześnie pozbawiony – wydawałoby się niezbędnego w wypadku aktorstwa – szaleństwa.

Ponad pięćdziesiąt lat na scenie i piastowanie ważnych funkcji pozwoliło mu poznać dobrze własną naturę, nabrać dystansu do rzeczywistości i z ironią spojrzeć na siebie sprzed lat.

Do tej pory pisali o nim inni. Kamili Dreckiej jako pierwszej udało się nakłonić go do szczerej rozmowy. Jakiego Jana Englerta poznamy z ich dialogu?

Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 978-83-8135-130-0, 9788381351300
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 368
dodana przez: Vernau

Autor

Kamila Drecka-Anderman Kamila Drecka-Anderman Kamila Drecka jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w 1990 roku, pracując w poznańskim oddziale TVP. W tym okresie dziennikarka realizowała reportaże społeczne, film...

Pozostałe książki:

Świat nie jest taki zły Aktor musi grać, by żyć Każdy dzień jest cudem
Wszystkie książki Kamila Drecka-Anderman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Bez oklasków" - rozmowa z aktorem

5.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubię czytać biografie, wywiady i wspomnienia sławnych ludzi. Dlatego bez wahania sięgnęłam po tę pozycję. Jan Englert jest dla mnie głównie znany z roli Jerzego z serialu „Matki, żony i kochanki”, który oglądałam w dzieciństwie. I to wspomnienie jest u mnie najsilniejsze. Kolejne, to rola w kultowej polskiej komedii „Kiler” i postać senatora Ferd... {} Recenzja książki Bez oklasków

"Bez oklasków"

10.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Kiedyś czytałam bardzo dużo wywiadów ze znanymi ludźmi i nie chodzi mi tutaj o jakieś pseudo gwiazdki telewizji, ale o konkretnych ludzi, którzy mają coś mądrego do powiedzenia i wiele w życiu osiągnęli, czym mogą się pochwalić. Później poprzestałem sięgać po te książki, sama nawet nie wiem dlaczego, aż do teraz. Po przeczytaniu "Bez oklasków" ter... {} Recenzja książki Bez oklasków

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2021-10-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Wydawnictwo Otwarte

Jan Englert, bo o nim mowa opowiada o swojej przeszłości w niesamowicie ciekawy sposób, kiedy wraca do wspomnień opowiada tak wydarzenia przez co potrafi dostrzec wiele zachowań i pomaga mu to w późniejszych relacjach.

Aktor urodził się w 1943 roku, a odpowiadając na szczegółowe pytania Kamili Dreckiej odbywamy naprawdę odległy i ciekawy wgląd w historię życiową Englerta. Jest to interesująca i mocno analityczna osoba obdarzona specyficznym poczuciem humoru. Dowiemy się, jak wyglądało jego dzieciństwo oraz jego drogę kariery. Autor ceni sobie prywatność, dlatego jak możecie zauważyć nie istnieje na portalach społecznościowych.

Bardzo lubię biografię, poznawać z drugiej strony znane nam postaci, które towarzyszą nam podczas seansów czy słuchania muzyki. Widzimy przez to tylko rolę, zawód i umiejętności. Jednak to jaką jest osobą, możemy się tylko dowiedzieć czytając więcej o ich życiu osobistym. Wszystko i tak jest zależne od ofiarności 'spowiadanego' i informacji jakie będzie chciał udostępnić dla czytelników, pomimo to uważam, że jest to wspaniały dodatek do poznania bliżej znanych osobistości.

{}× 7 | link |
@papierowamagnoolia
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Etykietowanie siebie jest mi niepotrzebne. Zdarzało mi się w życiu być tchórzem. Zdarzało mi się w życiu robić rzeczy, których naprawdę się wstydzę."

Jan Englert - czołowy polski aktor, wykładowca akademicki, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego w Warszawie. To wszyscy o nim wiemy ale jaki jest prywatnie? Jaka jest jego historia? Co ciekawego ma do powiedzenia?

W pięknie wydanej i twardo oprawionej książce "Bez oklasków" Kamili Dreckiej znajdziemy wywiad rzekę z Janem Englertem. Jest to niezwykle bezpośrednia i szczera forma wywiadu, dzięki której mamy okazję poznać aktora jeszcze lepiej. Jan Englert ujawnia swoje przemyślenia na temat aktorstwa, kina, teatru, zdrowia oraz pewnych, bieżących wydarzeń w Polsce. Opowiada też o życiu tak po prostu ... O dzieciństwie, o Warszawie, o początkach swojej kariery, znajomych i bliskich. Można powiedzieć, że dostajemy dostęp do prywatnej sfery jego życia jakby zza kulis.

Wywiad został świetnie poprowadzony. Pytania dobrane tak, aby zapewnić różnorodność tematów. Podczas czytania czułam się jakbym uczestniczyła w tej całej rozmowie, niczym uroczym, kameralnym spotkaniu.

Uważam, że jest to ciekawa pozycja książkowa bo aktor ma coś ciekawego do powiedzenia. Jego refleksje są warte uwagi. I czyta się to wszystko bardzo dobrze. Brawa dla autorki, że udało jej się namówić Jana Englerta na tak długą rozmowę ❤️.

{} | link |
@wilczkowska82
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

{} | link |
MA
2021-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

{} | Komentarze (1) | link |
@daka_portal
2022-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@haudek
2022-01-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2021-Książki Ein
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2021-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@cherryladyreads
2021-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Bez oklasków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl