Bez pożegnania

Harlan Coben
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 133 ocen kanapowiczów
Bez pożegnania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 133 ocen kanapowiczów

Opis

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa.


Tytuł oryginalny: Gone for good
Data wydania: 2004-12-01
ISBN: 978-83-87834-23-4, 9788387834234
Wydawnictwo: Albatros
Seria: W labiryncie kłamstw
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 416
dodana przez: jatymyoni
Mamy 11 innych wydań tej książki

Autor

Harlan Coben Harlan Coben
Urodzony 4 stycznia 1962 roku w USA (Newark)
Harlan Coben – amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki, etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. W książkach ...

Pozostałe książki:

Nie mów nikomu W głębi lasu Bez pożegnania Bez śladu Niewinny Krótka piłka Tylko jedno spojrzenie Najczarniejszy strach Błękitna krew Ostatni szczegół Zachowaj spokój Chłopiec z lasu Jeden fałszywy ruch Jedyna szansa O krok za daleko Bez skrupułów Już mnie nie oszukasz Klinika śmierci Na gorącym uczynku Nieznajomy Wszyscy mamy tajemnice Nie odpuszczaj W domu Sześć lat później Aż śmierć nas rozłączy Mów mi Win Tęsknię za tobą Obiecaj mi Zostań przy mnie Mistyfikacja Schronienie Zaginiona Kilka sekund od śmierci Brakujący element Odnaleziony Za wszelką cenę Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Nie mów nikomu / Bez pożegnania
Wszystkie książki Harlan Coben

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bez pożegnania

18.08.2023

Harlana Cobena chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To amerykański autor książek sensacyjnych, kryminałów i thrillerów, który zdobył światową popularność. Z jego twórczością zetknęli się niemal wszyscy wielbiciele gatunku. Największą rozpoznawalność ma jego cykl o Myronie Bolitarze. Napisał też wiele powieści nie wchodzących w skład żadnego cyklu... Recenzja książki Bez pożegnania

@iszmolda@iszmolda × 3

Jak mocna jest miłość braterska? Niewyobrażalnie ...

9.09.2021

Harlan Coben. Autor przenikliwych thrillerów. Zagadkowych. Ciekawych. Wstrząsających. Mistrz budowania i dozowania napięcia. Zawsze, gdy sięgam po jego powieść, liczę na ogrom emocji. I tak naprawdę nigdy dotychczas się nie zawiodłam. Czy również tak było w przypadku Bez pożegnania? A jak przewidujecie? Will Klein dowiaduje się od umierającej mat... Recenzja książki BEZ POŻEGNANIA

⭐RECENZJA⭐

31.08.2021

⭐RECENZJA⭐ Will chce odnaleźć swojego brata Kena. Przed jedenastoma laty ów mężczyzna został posądzony o zamordowanie dziewczyny brata. Czy wszystko jakoś się wyjaśni? Czy jednak nadal Will będzie żył w niewiadomej? 🤐 Nuda. Rozczarowanie. Pęknięte serce. ... Albo coś jest ze mną nie tak, albo pióro pisarza @Link ostatnimi czasy mi nie podchodzi..... Recenzja książki Bez pożegnania

@szpaczek444@szpaczek444 × 1

"Bez pożegnania", Harlan Coben

16.08.2019

Kiedy jesteś przekonany, że znasz doskonale swoich najbliższych, kiedy ufasz im bezgranicznie i nagle okazuje się, że to były tylko pozory. Nic nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać. I kiedy kłamstwa i tajemnice zawładną Twoim życiem, masz tylko jeden cel - POZNAĆ PRAWDĘ, nieważne jaka by ona nie była. Will Klein nie ma łatwego życia. Jego ro... Recenzja książki Bez pożegnania

@wez_przeczytaj@wez_przeczytaj

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@denudatio_pulpae
2022-02-28
6 /10
Przeczytane Legimi Thriller/kryminał/sensacja

Starszy brat Willa jedenaście lat temu zamordował jego dziewczynę i zaginął, prawdopodobnie nie żyje – na taką wersję wydarzeń wskazują wszystkie fakty. Kiedy Will zaczął sobie układać życie z nową partnerką Sheillą, jego umierająca matka zdradza mu sekret – jego brat ma się dobrze. Niedługo potem Sheilla znika. Czy to ma związek z wydarzeniami sprzed lat?

Ktoś, kto miał być martwy, nagle odnajduje się żywy? Czy ja już gdzieś nie czytałam czegoś podobnego?

Dobra historia, ale bez większych fajerwerków. Czytana w ciągu cobenowym wypada schematycznie.

× 20 | Komentarze (1) | link |
@coolturka104
2021-10-15
7 /10
Przeczytane

Plat­for­ma Net­flix za­war­ła z Har­la­nem Co­be­nem umowę, dzię­ki któ­rej w ciągu kilku naj­bliż­szych lat po­wsta­nie aż 14 ekra­ni­za­cji jego po­wie­ści! Z tego też powodu Wydawnictwo Albatros serwuje nam kolejne wznowienia jego książek z filmowymi okładkami. Liczba tych wznowień mówi sama za siebie - kochamy czytać Cobena!

Je­de­na­ście lat temu, w mia­stecz­ku Li­ving­ston w sta­nie New Jer­sey, dwu­dzie­stocz­te­ro­let­ni Ken Klein, bru­tal­nie zgwał­cił i za­mor­do­wał swoją są­siad­kę, Julie Mil­ler. W jej piw­ni­cy. Przy Cod­ding­ton Ter­ra­ce 47. To tam zna­le­zio­no jej ciało. Nie zo­stał schwy­ta­ny i uciekł w nie­wia­do­mym kie­run­ku, a po ja­kimś cza­sie lu­dzie uzna­li, że zgi­nął. Kiedy znika uko­cha­na Willa, She­ila, ten wie, że musi od­na­leźć brata.

Niesamowicie szybka i dynamiczna akcja nie pozwala na złapanie oddechu. Każdy rozdział kończy się w taki sposób, że po prostu nie masz wyjścia i musisz czytać dalej. Sprawa od początku jest bardzo tajemnicza i budzi wiele wątpliwości.
Główni bohaterowie, stwarzani przez autora, to samotni mściciele, o sercach po właściwej stronie. Kibicujemy im we wszystkich poczynaniach, bowiem mimo środków przymusu, po które zmuszeni są sięgnąć, zawsze robią to w dobrej wierze. Wszystkie książki autora zbudowane są na bardzo podobnym schemacie, lecz każda sprawa jest inna i napisana w taki sposób, że o nudzie nie może być mowy.
To książka idealna na długie jesienne wieczory.

Książkę...

× 6 | link |
@jatymyoni
2020-06-16
6 /10
Przeczytane Audiobook Bez zachwytu Kryminał, sensacja, horror L. amerykańska

Całkiem poprawny kryminał. Akcja wartka, zmieniająca kierunki. Dwóch braci i morderstwo sprzed lat. Starszy posądzony o morderstwo znika. Młodszy pragnie dowiedzieć się prawdy i odszukać swoją dziewczynę, która też znika. Zaskakujące rozwiązania. Dobrze się słuchało w kuchni, czytać bym nie czytała.

× 5 | link |
@katala
@katala
2019-11-18
8 /10
Przeczytane Trup się ściele

Planuję w najbliższym czasie nadrobić wykryte braki w literaturze Harnala Cobena.
Nie mam innego wyjścia. Choćby, aby przekonać się, że Bez pożegnania to wyjątek potwierdzający regułę, że Coben pisze średnio lub wręcz przeciwnie - Bez pożegnania to kolejna książka potwierdzająca że Coben dobrze pisze. Osobiście wolałabym drugą opcję z powodów czysto przyjemnościowych. Oczywiście o ile można o takich względach mówić w literaturze tego gatunku.
Szkoda, że nadeszła noc, a potem dzień w pracy. Jestem przekona, że gdyby nie te dwie rzeczy stojące mi na przeszkodzie, przeczytałabym od początku do końca za jednym posiędnięciem. A tu trzeba było i spać, i co gorsza pracować.
Pochłonęła mnie ta historia niemal od samego początku. Powolne odkrywanie tajemnic, zmiany punków widzenia, dorzucanie faktów jedynie podsycały chęć dowiedzenia się co będzie dalej. Z jednym nie było złudzeń – od początku wiadomo było, że nie będzie dobrze, że „święty brat głównego” bohatera to opcja niemożliwa. Jak wyszło? Warto dowiedzieć się samemu.
Końcówka? Mnie zaskoczyła. Ale muszę przyznać, że tak jak często lubię zastanawiać się kto, kogo i dlaczego, tym razem tego nie robiłam. Opcja samodzielne odkrywanie prawdy w moim przypadku tutaj akurat została wyłączona. Tak mam, w szczególności kiedy pochłonie mnie historia i w sumie nie mam czasu na nic innego.
Całość napisana bardzo zgrabnie, bez dłużyzn, ze stronami pełnymi niemal samych dialogów, ale zamiast tego bez poczucia zbywania czyt...

× 4 | link |
@klaudia.nogajczyk
2020-03-14
6 /10
Przeczytane

Will Klein stracił wiele ważnych osób w swoim życiu: począwszy od morderstwa na jego ukochanej ze szkolnych lat Julie Miller, ucieczki starszego brata Kena - podejrzewanego
o zamordowanie Julie, po śmierć ukochanej matki, lecz dzielnie się trzyma, ponieważ los daje mu drugą szansę na miłość w osobie Sheili Rogers, gdy po pogrzebie jego matki znika także ona, to zawala mu się cały świat. Na szczęście są osoby, które nie pozwalają na taki stan rzeczy, jak jego najlepszy przyjaciel Squaers, oraz młodsza siostra zmarłej Julie -Katy Miller. Wraz z nimi zacznie odkrywać tajemnice, które wywrócą jego na pozór pozbawione sensu życie do góry nogami.
Harlan Coben - autor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać w "Bez pożegnania" wprowadza czytelnika w świat: intryg, ciemnych interesów, kłamstw i zdrad, potrafi zaskoczyć czytelnika nieoczekiwanymi zmianami akcji, dozując emocje aż do ostatniej strony. Jest to moje drugie podejście do tej książki. Za pierwszym razem "Nie wchodziła mi" teraz "pochłonęłam ją" w dwie godziny.

× 2 | link |
@madziab86
2010-09-05
3 /10
Przeczytane Dla przyjemności :)

Chyba jestem jakaś dziwna, ale to druga książka Cobena, którą przeczytałam i nie podzielam zachwytu pozostałych kanapowiczów. Ta nie wciągnęła mnie wcale. Nie umiałam się odnaleźć kto jest kim, jakie mają powiązania. Zbyt zawiłe, przekombinowane. Zakończenie dziwne, zbyt zaskakujące i nieprawdziwe.

× 2 | link |
@suavemente
@suavemente
2009-06-04
10 /10
Przeczytane

Polecam! Przeczytanie tej książki skłoniło mnie do sięgnięcia po kolejne z dorobku Cobena. Świetnie poprowadzona akcja, do ostatniego momentu czytelnik wstrzymuje oddech. Zdecydowanie największym atutem jest niebanalne zakończenie. Naprawdę świetne.

× 2 | link |
MA
@Robinson_Cruzoe
2010-06-28
10 /10
Przeczytane

MIAZGA. Jedno słowo opisujące ta książkę świetna narracja, intryga. Zaskakuje dosłownie na każdej stronie do ostatniego momentu trzyma w napięciu. Nie wiadomo "kto jest kto" a "co jest co". Gorąco polecam!

× 2 | link |
ZA
@zaczytanaania
2021-12-29
7 /10

Netflix ostatnimi czasy rozchwytuje Cobena i tworzy z jego książek świetne ekranizacje. Ja jednak nadal wolę tradycyjną książkę. A Harlan Coben jest wirtuozem niesamowitych zwrotów akcji, które targają czytelnikiem na wiele stron po to, aby na ostatniej stronie i tak zrzucić bombę na czytelnika.
Rzadko sięgam ostatnio po sensacje czy kryminały, aż nadto mam ich w życiu codziennym. Jednak mam kilku autorów, którym staram się wiernie towarzyszyć, a Cobena odkryłam jakiś rok temu i co jakiś czas sięgam po jego twórczość. Jego książki to majstersztyk w literackim wydaniu. Książki tego autora nie nudzą, a jeśli już czytelnik ma wrażenie, że jednak niewiele się dzieje, to na następnej stronie czeka na niego z pewnością nie lada zaskoczenie.
Co znajdziemy w tej książce? Misternie uknutą intrygę z rządem i policją w tle. Zagadkową sprawę sprzed lat, która nie znalazła swojego finału. Zaginionych ludzi, których nie ma, a jednak są.
Ken Klein przed 11 laty został posądzony o gwałt i zamordowanie dziewczyny. Po latach Will dowiaduje się od swojej umierającej matki, że jego brat żyje. Postanawia więc rozwikłać zagadkę sprzed lat i na nowo scalić swoją rodzinę. Tymczasem w jego życiu również zaczynają się dziać dziwne rzeczy i zwykła chęć rozwikłania rodzinnej zagadki zamienia się w przymus ratowania także swojego życia.
Książkę czyta się rewelacyjnie! Kolejne wątki pozbawiają tchu, aby dopiero w finale połączyć się w logiczną całoś...

× 1 | link |
@_books_and_dog_
2021-09-30
6 /10
Przeczytane 2021

To już moja trzecia książka Harlana Cobena i też takie miejsce zajmuje, zaraz po "Chłopcu z lasu" i "W głębi lasu" wśród tych, które już przeczytałam. Sama historia przedstawiona w książce owszem jest ciekawa. Jednak dla mnie początek nie zachęcał. W pewnym momencie akcja przyśpieszyła żeby na końcu zmieniło się wszystko co było już wiadome. Bardzo dużo tutaj jest różnych zwrotów akcji.

Głównym bohaterem "Bez pożegnania" jest Will Klein. Jego matka na łożu śmierci wyznaje mu, że jego brat Kenn żyje. Kenn Klein jedenaście lat wcześniej został posądzony o zgwałcenie i zamordowanie pewnej dziewczyny. Zamordowaną dziewczyną była dziewczyny jego brata Willa. Jednak Kenn zniknął, nie pozostał po nim żaden ślad. Pomimo tego, że był poszukiwany przez FBI nie udało się go odnaleźć. Willowi trudno w to uwierzyć jednak zdjęcie zrobione przed dwoma laty nie pozostawia wątpliwości. Jego brat żyje. Will wraz ze swoim przyjacielem postanawia odnaleźć Kenna i w końcu poznać prawdę , co do tego co się wydarzyło te jedenaście lat wcześniej i dlaczego zginęła jego dziewczyna. Jednak teraz kiedy Will myślał, że jest szczęśliwy znika jego obecna dziewczyna Sheila. Czy jej zniknięcie ma jakiś związek z jego bratem? Czy to, że obie dziewczyny w akademiku mieszkały w jednym pokoju jest tylko zbiegiem okoliczności?

× 1 | link |
@Meszuge
2020-07-19
6 /10

Albo mnie się historie Cobena zaczynają przejadać, albo jest jakaś granica pokomplikowania fabuły, poza którą zaciekawienie zmienia się w znużenie i irytację.

Will Klein miał dziewczynę. Julia z nim zerwała. Znacznie później Julia została zamordowana. Podejrzanym był brat Willa, Ken, ale nie ma w tej sprawie nic pewnego, bo po śmierci Julii Ken zniknął na jedenaście lat; rodzina wręcz wątpi, czy jeszcze żyje.
Will Klein znalazł sobie nową dziewczynę, Sheilę, ale… została ona zamordowana. Niedługo później siostra jednej z ofiar zostaje napadnięta i prawie zamordowana. Podejrzenia koncentrują się na Willu. Okazuje się, że zamordowana nie była Sheilą, a Ken miał córkę… itd. itp. Momentami miałem tego dosyć.

Skomplikowana wielce zagadka rozwiązana zostaje na ostatnich kilku kartkach powieści – szast-prast i wszystko jasne. Jest nawet morał: nie wszyscy źli są całkiem źli i nie wszyscy dobrzy są tacy nieskazitelni, jak się wydaje. No i dobrze.

Prawdopodobnie, ale nie na pewno, gdyby to była pierwsza przeczytana przeze mnie książka Cobena, to bym się nie czepiał. Widać czas na zmianę…

× 1 | link |
@esclavo
2021-09-30
8 /10

Zawsze powtarzam, że moim ulubionym autorem jest Harlan Coben. I w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zdanie. Tym razem padło na "Bez pożegnania". Jest to wznowienie, ze względu na premierę serialu na podstawie powieści. Dla wszystkich fanów to świetna wiadomość.

Ale wracając do czytania - kolejny raz jestem zachwycona i kolejny raz dałam się nabrać. Coben namieszał, poplątał i pozwolił żyć złudzeniami. Od jakiegoś czasu podczas lektury nawet nie próbuję domyślać się jak to się zakończy, czytam i płynę z prądem. W czystej przyjemności. Książka czyta się sama, akcja przebiega wartko, z każdą stroną dowiadujemy się więcej, ale nie dajcie się zmylić, czarne nie zawsze jest czarne. Część kryminalna świetnie współgra z częścią obyczajową, bohaterzy są realni, prawdziwi, a całość spójna.

To taka książka, której nie można odłożyć, a gdy zmusi nas do tego życie, nie sposób przestać o niej myśleć. Liczę na to, że i serial jest równie wciągający i godny uwagi, ale wiadomo - najpierw książka, potem film. Bardzo polecam.

× 1 | link |
@malinka.a
@malinka.a
2019-12-30
9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Albatros Przeczytane w 2014 Kryminał/ thriller- przeczytane

Świetna! Coben w najlepszym wydaniu ;). Zaczyna się nudno i smutno. Ale już od zniknięcia Sheili "zabawa' rozpoczęła się na dobre. Mamy tutaj dobrze skonstruowana intrygę, policja kontra mafia i wysoko postawione osoby, korupcja. Dużo zagadek do rozwiązania, zagmatwane relacje, niewyjaśniona przeszłość, która dręczy rodzinę od 11 lat i dodatkowo szokujące fakty wychodzące na światło dzienne na każdej kolejne stronie to jest to :). Nie można być niczego pewnym czytając tą pozycję i nic nie jest takie jak z góry zakładamy. Nie wiadomo czy ktoś jest tylko winny/niewinny; żyje/umarł; jest mordercą/dobrym, pomocnym człowiekiem. Jedynie na minus mogą zasługiwać niektóre zbyt brutalne opisy. Bardzo polecam tę pozycję oraz inne Cobena, które nie są z cyklu o agencie sportowym-tam za bardzo autor skupia się na sporcie i przydługich opisach. Natomiast pozostałe wciągają do ostatniej strony, mamy wartką akcję z licznymi zwrotami sytuacji o 180 stopni.

× 1 | link |
@wfotelu
2022-06-27
6 /10
Przeczytane

Moje pierwsze spotkanie z Cobenem. Właściwie sama nie wiem jak dokładnie ocenić tę książkę. Mnogość wątków i bohaterów mnie przygniotła. Poziom zagmatwania sięgał zenitu. Okej - końcówki kompletnie się nie spodziewałam. Pomysł na historię również był ciekawy, jednak coś mi nie zagrało. Nie spodziewałam się też tego, że można zagmatwać historię do tego stopnia, jak zrobił to Harlan Coben.
Nie zrażam się, przeczytam jeszcze inne pozycje autora by zobaczyć, czy każda książka jest tak zawiła i poplątana jak motek wełny. Jednak nie teraz... ;)

(ze względu na brak połówek, podciągam ocenę do pełnej gwiazdki).

× 1 | link |
@boopoland
@boopoland
2008-08-18
10 /10

podchodzilam do tej ksiazki raczej sceptycznie. wczesniej mialam przyjemnosc z 2 ksiazkami cobena. jedna byla wspaniala a druga zanudzala mnie przy kazdym podejsciu.zaczelam czytac 'bez pozegnania', bo obiecalam te ksiazke komus na podaju no i chcialam miec to z glowy jak najszybciej. a ksiazka... ach... zaskoczyla mnie pozytywnie! ale jak! dawno nie czytalam tak wciagajacego thrillera. daje 5 i polecam wszystkim milosnikom gatunku. nawet tym, ktorzy moga byc lekko zniecheceni ;)

× 1 | link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Śpiewał, że możemy być tacy, jak oni, jak Romeo i Julia. Innymi słowy – martwi.
Może właśnie na tym polega odwaga – kiedy człowiek już o nic nie dba.
Żal wykańcza człowieka. Jeśli się przed nim nie bronisz, zmęczy cię tak, że przestanie ci zależeć na czymkolwiek.
Kiedy spada na ciebie taki tragiczny cios to jest jak koniec świata. Jakbyś znalazła się w głębinach oceanu podczas sztormu. Woda niesie cie, rzuca, przewala, możesz tylko starać się utrzymać na powierzchni. Jakaś cząstka twego umysłu-może nawet większa-nawet nie ma ochoty utrzymywać głowy nad wodą. Chciałabyś przestać walczyć i po prostu utonąć. Jednak nie możesz. Nie pozwala ci na to instynkt samozachowawczy . Tak czy inaczej, chcesz czy nie, utrzymujesz się na powierzchni.
To dusza i poczucie własnej tożsamości ulegają rozpadowi na ulicy.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl