Cytaty z książki "Błękitna krew"

{} Dodaj nowy cytat
Nie wszyscy jesteśmy stworzeni do prostego życia, nawet jeśli go pragniemy.
Wybór idzie w parze z winą. Nie ma od niej ucieczki.
Kasa wprawia w ruch ten świat.
Żeglowanie na spokojnych wodach nie oznacza, ze nie wpadniesz na górę lodową.
Nie trzeba skakać do piekła, żeby wiedzieć, że jest tam gorąco.
Ludzie kochają zwycięzcę. Podziwiają go. Zachwycają się nim, więcej, wielbią. Opisują go, używając słów takich jak bohater, odwaga i wytrwałość. Garną do niego, chcą go dotykać. Pragną być tacy, jak on. Ale dlaczego? Jakie cechy zwycięzcy chcemy naśladować? Jego zaślepioną pogoń za czczą chwałą? Jego rozdętą samolubną obsesję, by zawiesić na szyi kawałek metalu? Gotowość poświęcenia wszystkiego, w tym ludzi, żeby w imię zdobycia tandetnej statuetki być lepszym od innych na sztucznej nawierzchni? Dlaczego oklaskujemy ten egoizm, tę miłość własną?
Brawo, bardzo smieszne. zapiszę to sobie, jak tylko skończę się śmiać. Zaczynam szukać pióra.Tak mnie rozbawiłeś,że pewnie zaraz się właduję na pierwszy z brzegu słup telegraficzny.Dobrze chociaż, że umrę z weselem w duszy.
Cykl pokoleniowy. Wprawdzie inne były: muzyka, filmy, język czy moda, ale zmiany dotyczyły zewnętrzności. Pod workowatymi spodniami i fryzurami, podkreślającymi tożsamość nastoletnich właścicieli kryły się te same co zawsze lęki, potrzeby i kompleksy.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl