Recenzje książki "Cmętarz zwieżąt"

Dodaj swoją recenzję

SMĘTARZ DLA ZWIERZAKÓW

@horror.com.pl @horror.com.pl · 2009-12-14 21:58:47

"(....)Na skraju pola, gdzie kończył się trawnik a zaczynała wysoka, letnia trawa, wydeptana była ścieżka. Szeroka na cztery stopy, gładka i wygodna, prowadziła nieco pod górę, wijąc się pośród niskich zarośli brzozowego zagajnika, dalej ginęła z oczu. (....) Miejscowe dzieciaki dbają o tę ścieżkę, gdyż często jej używają. Przychodzą i o... czytaj dalej »

Cmętarz zwieżąt

@saruska @saruska · 2010-08-10 10:14:34

Stephena Kinga zna większość moli książkowych, albo kiedyś o nim słyszała. Mówią o nim: "Król horroru", po którego powieści chętnie sięgają reżyserzy. Dawno temu, po obejrzeniu genialnego filmu "Zielona Mila" musiałam przeczytać dzieło, na podstawie którego powstał. Tak poznałam Kinga, a do dziś (niestety) przeczytałam na razie jedynie dwie jego ks... czytaj dalej »

Cmętarz zwieżąt

@foolosophy @foolosophy · 2010-11-11 21:54:39

Zwracam hołd Kingowi, zwracam należne gratulacje tej książce, tej powieści. Coś, co było tylko namiastką mocnej grozy, okazało się mrożącą krew w żyłach historią. Czytanie szło mi dość mozolnie, prawie wcale książka mnie nie wciągała, owszem były moment, kiedy człowiek w pośpiechu przerzucał kartki(np. kiedy nieśli kota na cmentarz Micmaców). Jedna... czytaj dalej »

Cmętarz zwieżąt

@Maks @Maks · 2010-12-21 10:14:25

Pierwsze spotkanie z Kingiem, bardzo przyjemne, porywające i straszne (w pochlebnym tego słowa znaczeniu). Przyznam się że stojąc wśród półek bibliotecznych z lekką nie tyle niechęcią, co obawą wziąłem do ręki „Cmętarz Zwieżąt”. „[...]miejsce za domem, w lesie, pełne wzniesionych dziecięcymi rękami nagrobków, z napisem na bramie: CMĘTARZ ZWIEŻĄT ... czytaj dalej »

Cmętarz Zwieżąt

@magda87 @magda87 · 2011-12-27 18:56:41

Stephen King - autor, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mistrz horroru, który jednak nie ogranicza się tylko do tego jednego gatunku. W swoich książkach łączy elementy grozy, sensacji i literatury science fiction. Wiele z jego książek zostało zekranizowanych. Przeprowadzka rodziny Creedów do nowego domu w Ludlow miała być dla nich poc... czytaj dalej »

Cmętarz zwieżąt

@awiola @awiola · 2012-08-11 17:15:24

„Naprawdę dobre dni – dobre od początku do końca – są bardzo rzadkie, pomyślał. Możliwe, że nawet w najlepszych okolicznościach w życiu każdego człowieka znajdzie się w sumie miesiąc złożony z takich dni” Któż z nas, zapalonych bibliofilów nie zna Stephena Kinga. Mistrza grozy, który płodzi bestsellery od wielu lat, karmiąc kolejne pokolenia czyt... czytaj dalej »

Święto zmarłych

@Chidder @Chidder · 2012-11-04 11:16:34

Moją przygodę z "Cmętarzem zwieżąt" zacząłem od nie tej strony co trzeba: najpierw obejrzałem ekranizację (do której scenariusz zresztą napisał sam King), a dopiero później sięgnąłem za samą książkę. Teoretycznie więc nie powinno być żadnego zaskoczenia, nie mówiąc już o strachu - w końcu dokładnie wiedziałem co się stanie. Na szczęście powieść wci... czytaj dalej »

Cmętarz zwieżąt -Stephen King

@SemperFidelis @SemperFidelis · 2013-08-27 08:10:15

Stephana Kinga wszyscy już chyba znają. Jest to jeden z najpoczytniejszych pisarzy na świecie. Jego książki przekraczają już nakład 350 mln egzemplarzy. „Cmętarz zwieżąt” przeszedł do klasyki i właśnie dlatego, od tej książki zaczęłam poznawać tego autora. Jeśli ktoś ma ochotę na inne jego dzieła, to najlepszymi określa się „Lśnienie”, „Miasteczko ... czytaj dalej »

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"