Cmętarz zwieżąt

autor: Stephen King Braiter Paulina (tłum.)
Cmętarz zwieżąt
4.49
Ocena 4.49 na 5 możliwych
Na podstawie 133 ocen kanapowiczów
Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów sta...
Zazwyczaj przeprowadzka to początek nowego życia, ale dla rodziny Creedów stała się początkiem ich końca. Mistrz horroru Stephen King zaprasza czytelników na wycieczkę do piekła i z powrotem! Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie dobrym miejsc...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788376481241
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Recenzje

Cmętarz zwieżąt
„Naprawdę dobre dni – dobre od początku do końca – są bardzo rzadkie, pomyślał. Możliwe, że nawet w najlepszych okolicznościach w życiu każdego człowieka znajdzie się w sumie miesiąc złożony z takich dni” Któż z nas, zapalonych bibliofilów nie zna Stephena Kinga. Mistrza grozy, który płodzi bests...
Święto zmarłych
Moją przygodę z "Cmętarzem zwieżąt" zacząłem od nie tej strony co trzeba: najpierw obejrzałem ekranizację (do której scenariusz zresztą napisał sam King), a dopiero później sięgnąłem za samą książkę. Teoretycznie więc nie powinno być żadnego zaskoczenia, nie mówiąc już o strachu - w końcu dokładn...
Napisz swoją opinię

Opinie

@vivien
@vivien 2010-01-30
Przeczytane (2007-07-28)
świetna, świetna, świetna! mega wciągająca, nie dłuży się ani przez sekundę. i ten niesamowity klimat... aż żałuję, że już mam ją za sobą. czasem autor sprawia, że napięcie rośnie powoli, czasem wali czymś znienacka jak młotem, a czasem po prostu w jednym zdaniu spokojnie oznajmia, że zdarzyło się to, to i to, a tobie włosy stają dęba. to pierwsza książka King'a, którą dane mi było przeczytać. już sam tytuł bardzo mnie zachęcił i nie zawiodłam się. polecam gorąco. po raz pierwszy w życiu podczas czytania książki autentycznie miałam dreszcze. 5/5.
@Nancy
@Nancy 2009-12-04
Przeczytane (2007-07-28)
Książka jest dobra (nawet bardzo), szybko ją się czyta i jest wciągająca. Mam jednak wrażenie, że ulubionym motywem Kinga w jego książkach jest zabijanie któregoś z głównych bohaterów (szczególnie dzieci), co bardzo często powoduje moją niechęć do jego twórczości. I na dodatek to całe szaleństwo, jak się to czyta, to ma się wrażenie, że cokolwiek zrobimy to i tak przegramy. Książki Kinga są dobre, ale jakoś chyba nie dla mnie, bo mam po nich dziwny humor...
@Maynard
@Maynard 2010-01-18
Przeczytane (2008-08-18)
Miałem tu pisać liczne wywody na temat głębi powieści, typowo "męskiej", psychologicznej lekturze z umiejętnie dawkowaną grozą, tajemnicą i wmiatającej w fotel poincie. Miałem napisać o wspaniałym klimacie, wyższością powieści nad filmowym gniotem oraz tragedii bohaterów. Napisze tylko: JEDYNA dobra książka w dorobku autora. Reszta na podpałkę. Pan zawiódł mnie i rozczarował, więcej nie przeczytam już żadnego z jego wyrobniczo-rzemieślniczych produktów.
@Drrim
@Drrim 2012-04-01
Przyznam, iż troszeczkę się zawiodłam, bo czytając opinie liczyłam na coś... z większym dreszczykiem. Nie powiem, były momenty trzymające w napięciu, ale mnie bardziej podchodziło to pod fantasty, a to jeden z gatunków literackich, którego nie trawię. Mimo to uważam, że jest to nieodłączna pozycja na liście książek klasyki King'a i uważam, że każdy fan tegoż oto autora powinien książkę przeczytać. : )
@Chidder
@Chidder 2012-11-04
Przeczytane (2012-10-03)
Powieść bardzo dobra, ale rozkręcająca się powoli. Gdy jednak pierwiastek nadprzyrodzony zacznie odgrywać większą rolę, wtedy zobaczymy Kinga takiego jakiego najbardziej kochamy. Cieszy fakt, że powieść posiada kapitalne zakończenie - a przecież wszyscy wiemy, że z tym mistrz horroru niekiedy miał pewne problemy. Co do wydania: kilka błędów do tekstu się wkradło - nic wielkiego ale jednak.
@hyorohyoro
@hyorohyoro 2014-01-12
Przeczytane (2014-01-09)
Książka jest dosyć ciężka, powiedziałabym, że wręcz męcząca. Smutny wątek śmierci, przewijający się przez ponad pięćset stron może zmęczyć (szczególnie zimą). Chciałoby się odłożyć książkę na później, odpocząć od tej przygnębiającej i przerażającej aury nad domem Creedów, a tu klapa - nie da się. Dlatego polecam czytać latem, gdy dni są dłuższe, a cmentarze... jakby jaśniejsze. ;)
@litrmleka
@litrmleka 2012-10-19
Przeczytane (2012-10-19)
Jedna z pierwszych książek Kinga jakie przeczytałam. Uważam że lektura ma klimat. jak zwykle King wprowadza w niej w swój własny niepowtarzalny klimat wraz z magicznymi stworzeniami i nutką grozy. Jednym minusem było to że książka po kilkunastu stronach zaczynała robić się przewidywalna, jednakże nie straciła przez to w moich oczach. Polecam gorąco!:)
@camaieu
@camaieu 2013-09-06
Przeczytane (2013-09-06)
Pierwsza książka Kinga, którą czytałam trochę z przymusem. Fabuła ciekawa, jednak opisy niektórych zdarzeń - bądź przedłużanie tych mało istotnych - doprowadzały mnie do szału. Mimo tego uważam, że warto przeczytać i zobaczyć, co człowiek może zrobić z miłości do najbliższych.
@Jjolka
@Jjolka 2015-11-09
Przeczytane (2015-11-09)
Nie tego się spodziewałam. Nie potrafiłam odnaleźć się w tej historii. Ale przyznam, że wizja cmentarza oczami Louisa mocno znięchęciła mnie do lektury tuż przed spaniem. Mimo to chcąc ukończyć jednak czytywałam nocą bo niestety, nie miałam już się czego bać.
@zafrina
@zafrina 2011-07-04
Przeczytane (2011-01-01)
To pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam i na pewno sięgnę po kolejne. Choć to niby horror a jak dla mnie nie były wcale straszny... Mam nadzieje że przy kolejnych pozycjach tego autora przejdzie mnie dreszczyk strachu... ;)
Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar @gosiaw @gosiaw pierwsza opinia