Rage

Richard Bachman
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów
Rage
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 22 ocen kanapowiczów

Opis

W miasteczku Placerville w stanie Maine, chłopiec o imieniu Charles Decker przetrzymuje pod bronią 24 uczniów po uprzednim zastrzeleniu dwójki nauczycieli. Opowiada im o ważnych aspektach życia i doprowadza do sytuacji gdy większość z nich wyznaje pozostałym swe "brudne sekrety".
ISBN: 978-0-451-19193-9, 9780451191939
Język: angielski
Wydawnictwo: A Signet Books
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Stephen King Stephen King
Urodzony 21 września 1947 roku w USA (Portland)
Stephen Edwin King urodził się w Portland w stanie Maine w 1947 roku jako drugi syn Donalda i Nellie Ruth Pillsbury King. Po tym, jak jego rodzice rozstali się, gdy Stephen był małym dzieckiem, on i jego starszy brat, David, byli wychowywani przez m...

Pozostałe książki:

Zielona Mila Lśnienie Carrie Cmętarz Zwieżąt Miasteczko Salem Misery To Wielki marsz Komórka Sklepik z marzeniami Dolores Claiborne Pod kopułą Cztery pory roku CHRISTINE Cujo Podpalaczka Ręka mistrza Dallas '63 Desperacja Ostatni bastion Barta Dawesa Roland Joyland Martwa strefa Instytut Bezsenność Dziewczyna, która kochała Toma Gordona Worek kości Rok wilkołaka Gra Geralda Później Stukostrachy Nocna zmiana Pan Mercedes Chudszy Outsider Uniesienie Uciekinier Oczy smoka Marzenia i koszmary Powołanie trójki Czarna bezgwiezdna noc Łowca snów Serca Atlantydów Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści. Mroczna połowa Blaze Doktor Sen Szkieletowa załoga Czarnoksiężnik i kryształ Znalezione nie kradzione Rose Madder Historia Lisey Wilki z Calla Ziemie jałowe Cztery po północy Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika Buick 8 Colorado Kid Mroczna wieża Pieśń Susannah Talizman Bazar złych snów Bastion Baśniowa opowieść Po zachodzie słońca Koniec warty Sztorm stulecia Billy Summers Przebudzenie Pudełko z guzikami Gwendy Regulatorzy Śpiące królewny Czarny dom Jest krew... Danse Macabre Rage Dłonie Coffeya Coffey na Mili Stephen King na wielkim ekranie Zła śmierć Eduarda Delacroix Holly Wiatr przez dziurkę od klucza Ballada o celnym strzale Dwie martwe dziewczynki Elektryzujące opowieści Skazani na Shawshank W wysokiej trawie Mysz Francuza Lśnienie w ciemności. Dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library Ostatnia misja Gwendy Laurie Ciało Pakiet: Colorado Kid + Szkieletowa załoga Tygrys tu, tygrys tam... 17 podniebnych koszmarów Mroczna Wieża: Długa droga do domu Ręka mistrza cz.2 Historia Lisey cz.2 Opowieści makabryczne Ręka mistrza cz.1 Amerykański wampir Jest Legendą Legendy Sklepik z marzeniami cz.1 Twarz w tłumie Zdolny Uczeń. Lato zepsucia. Biblioteczny policjant Der Katzenkrimi: Die besten Stories von... Nebula '92 Czwarta po północy tom 1 Czwarta po północy tom 2 Historia Lisey cz.1 Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Początek podróży Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Siostrzyczki z Elurii Mroczna Wieża 3. Zdrada Sprzedawca strachu Trylogia. Pan Mercedes / Znalezione nie kradzione / Koniec warty Doktor Sen. Część 2 Im mroczniej, tym lepiej Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Bitwa o Tull Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Człowiek w czerni Mroczna Wieża - Rewolwerowiec: Przydrożny zajazd Mroczna Wieża: Bitwa o Jericho Hill Mroczna Wieża: Upadek Gilead Nocna Wyprawa Sara Sklepik z marzeniami cz.2 TRANSGRESSIONS 2 The Stand: American Nightmares The Stand: Captain Trips The Stand: Hardcases The Stand: No Man's Land The Stand: Soul Survivors The Stand: The Night Has Come
Wszystkie książki Stephen King

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Gniew

10.06.2020

Na temat książki można znaleźć przeróżne opinię, od zachwytów po totalną porażkę. Oczywiście z samej ciekawości zapoznałam się ze zdaniem innych czytelników, jednak nie zniechęciły mnie one do jej przeczytania. Z drugiej strony jest to przecież książka Kinga, musiałam więc ją przeczytać. Ba.. musiałam mieć ją na swoim regale! Na pierwszy rzut ... Recenzja książki Rage

@karolkaczyta@karolkaczyta

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mikakeMonika
2020-05-11
7 /10
Przeczytane

"W każdym z nas musi przebiegać granica, bardzo wyraźna, jak ta, która oddziela oświetloną stronę planety od ciemnej."
Brutalna.
Gdzieś w zakamarkach naszych umysłów nosimy żale do naszych rodziców. Może dzięki przeczytaniu tej opowieści spróbujemy się pozbyć tych żali tak po prostu. Bo po co je pielęgnować. Możemy skrzywdzić kogoś, kto już dawno nie jest tym, który krzywdził nas... teraz potrafimy sobie wytłumaczyć różne rzeczy. Ale kiedyś... dziecko zupełnie inaczej odbiera świat. I pamięta. Chyba o tym jest ta książka. I o tym jak okrutni potrafią być ludzie. Dzieci. Młodzież.
Mnie ona wytłumaczyła w pewnym sensie niektóre zachowania, agresję w stosunku do najbliższych. I pozwoliła na przepracowanie we własnej głowie pewnych niepotrzebnych myśli i żali.
"Dotarło do mnie, że człowiek, którego naprawdę chciałem skrzywdzić, stał bezpiecznie z dala ode mnie, oddzielony zasłoną lat."
A może jest ona o bólu dorastania? Niektórych boli już na zawsze.
"W wieku dziesięciu lat tylko pochlipujesz. Ale kiedy kończysz piętnaście, zaczynasz zjadać zatrute jabłka, rosnące na twoim wewnętrznym drzewie bólu."

Książka na pewno warta polecenia. Na pewno dla fanów Kinga. Na pewno pouczająca. Na pewno wciągająca.

× 11 | Komentarze (1) | link |
@denudatio_pulpae
2019-11-27
5 /10
Przeczytane

Fani Kinga na pewno znają historię tej książki, która obrosła już swego rodzaju legendą. Zakaz publikowania w końcu tylko pobudza naszą wyobraźnię. Jest jednak mały problem, skąd mamy wytrzasnąć „Rage”? W księgarni nie kupisz (nawet tej złej, niedobrej, internetowej), zagraniczne wydania też nie są osiągalne dla każdego. Normalnie prawie jak jakiś Biały Kruk. Można próbować gdzieś dorwać „The Bachman Books”, nie szczędząc czasu, nerwów i pieniędzy może się uda. Tylko czy gra jest warta świeczki?

Klimat opowiadania przypominał mi trochę „Wielki Marsz”, który również nie doczekał się wtedy wydania i przeleżał razem z „Rage” (a dokładniej wtedy jeszcze "Getting It On") swoje w szufladzie. Dlaczego więc ocena wystawiona przeze mnie jest niższa?

Nie zadziałał na mnie fenomen zakazanego owocu. Albo po prostu spodziewałam się czegoś bardziej wgniatającego w fotel, wydawałoby się, że przecież nie bez powodu autor zabiegał, żeby wycofano tę książkę i nigdy nie wznawiano w druku.
Okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Historia Charlesa Deckera to nie krwawa jatka, to historia chłopca w trudnym wieku, z problemami, które postanowił rozwiązać w średnio akceptowalny przez ogół społeczeństwa sposób.
Nie zaprzeczam, że konstrukcja opowiadania jest bardzo ciekawa, zamknięta klasa pełna uczniów, a jeden z nich ma broń, której nie zawahał się już użyć. Jednak dla mnie czegoś tam zabrakło, po skończeniu czułam niedosyt. Całość jest głównie pesymistyczna (co oczywiśc...

× 3 | Komentarze (1) | link |
@dustderouver
@dustderouver
2019-12-01
6 /10
Przeczytane Posiadam

Charlie Decker to chłopiec, który nie dość, że miał już poważny konflikt z prawem, to na dodatek jest uważany za niezrównoważonego, ma paskudne relacje z ojcem i cierpi na wieczne problemy z żołądkiem. Pewnego dnia wezwano go do gabinetu dyrektora, a po kłótni z nim chłopak zostaje wydalony. Charlie jednak nie przejmuje się tym za bardzo. Podpala rzeczy w swojej szafce, a następnie wraca do klasy, strzela do nauczycielki, zamyka się z pozostałymi i tak zaczyna się główny wątek.

Cała historia wydaje się wręcz groteskowa, bo mamy tu delikatną mieszankę tragizmu z komizmem. Szczególnie na początku. Widać absurdalne reakcje bohaterów, gdy, np. jeden z nauczycieli wydaje się nie rozumieć, że został oddany strzał w jego stronę i w dalszym ciągu mówi o alarmie pożarowym. Jest tu masa zachowań, które w rzeczywistości nie miałyby racji bytu, ale czytelnik wie, że to celowe.

Wraz z postępem historii zaczyna być ona coraz bardziej dramatyczna, bo o ile są tu niewiarygodne reakcje bohaterów, to opowiadane przez nich smutne historie jak najbardziej mają racje bytu. Uczniowie mają swoje problemy, swoje koszmary, z którymi ukrywali się aż do teraz.

Gdybym nie wiedziała, że Bachman to King, to powiedziałabym, że ten Bachman ma bardzo podobny styl do Kinga. Ma wręcz te ‘’kingowskie opisy’’. Ciężko o tej książce mówić od strony fabularnej, bo nie sądzę, żeby fabuła sama w sobie była tutaj najważniejsza. Nie wszystko jest tu powiedziane wprost. Przedstawione jest to w...

× 1 | link |
@Miodzio007
@Miodzio007
2019-12-11
7 /10
Przeczytane

 "Gniew" przeczytać trzeba. Bez dwóch zadań! I nie interesuje mnie cała afera z zakazami wydania itp., itd. To po prostu książka. Jak na Kinga powiedziałabym nawet PRZECIĘTNA. Z jednym "ALE" - CHARLES DECKER! Ten chłopak to absolutna perełka wśród psychopatów maści wszelakiej. King od zawsze był dla mnie "królem portretów psychologicznych" swoich bohaterów i tym razem również "dał popalić". Można mówić, że akcja taka..hmmm.. niedorobiona, że sceneria.. żadna, że uczniowie... tacy głęboko amerykańscy.. ale młody prześladowca, swoim zachowaniem, pozbawionym wszelkich skrupułów, nieobliczalnym i szalonym robi ze swoimi zakładnikami coś niesamowitego. Odpala ich najgorsze strony i zmusza do swoistego oczyszczenia. I właśnie ten punkt sprawia, że "RAGE" (czy raczej GNIEW) po prostu trzeba przeczytać. Trzeba się jedynie DOBRZE wczytać, żeby w przeciętnym, ciągnącym się gniotku dostrzec to, co dostrzegł pewnie sam autor - bohatera tak złego, że gdyby ktoś chciał go naśladować to... BOŻE ZMIŁUJ SIĘ NAD NASZYMI POCIECHAMI W SZKOŁACH! Więc może to i dobrze, że jednak ZAKAZANA! 

× 1 | link |
DA
@Damian11
2024-04-04
7 /10
Przeczytane
@jupi2328
2023-03-13
6 /10
Przeczytane Stephen King 2023
@MotaKaja
2021-10-05
6 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2020-Książki Ain Alibro
@maniak1315
@maniak1315
2020-05-23
6 /10
Przeczytane
@karolkaczyta
@karolkaczyta
2020-06-10
6 /10
Przeczytane
@Adam84
2020-01-05
7 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
MO
@monsy12
2017-09-14
10 /10
KR
@kris.grzelak
2017-09-10
10 /10
SE
@sewilczek
2017-09-06
10 /10
JA
@jasirek
2017-09-01
10 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Rage. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl