Córy ziemi

Alaitz Leceaga
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Córy ziemi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Przeklęta ziemia

Hiszpański region La Rioja, 1889 rok. Plotka głosi, że winnice Las Urracas zostały obłożone klątwą, bo od lat dręczy je susza. Kiedy sąsiednie posiadłości rosną w siłę, Gloria może tylko bezradnie patrzeć, jak mija kolejny rok bez zbiorów w winnicy jej ojca.

Kobieta, która chce walczyć o władzę

Nadchodzi czas, kiedy Gloria będzie musiała stanąć na czele rodzinnego interesu. I zdecyduje się wypowiedzieć wojnę innym właścicielom winnic, którzy nie wyobrażają sobie, że mogliby konkurować z kobietą. Tym bardziej taką, która śmie kwestionować ich władzę.

Tajemnica, która musi zostać wydobyta z cienia

Z pomocą swoich sióstr Gloria podejmie walkę o przywrócenie dawnego blasku rodzinnemu majątkowi. Aby to zrobić, będzie musiała poznać sekrety od lat ukryte w zamkniętych sypialniach domostwa i na martwych polach winnic.

To powieść o kobietach, które w cieniu przekleństwa walczą o należne im miejsce.

„Istnieje coś, czego mężczyźni pragną bardziej niż pieniędzy – to władza. Niektórzy ją mają, inni marzą o niej przed snem, a jeszcze inni o nią walczą. Ty, Glorio, zagrażasz władzy, ponieważ nie jesteś posłuszna. I jesteś kobietą. Władza zawsze będzie szukała sposobu, by cię zniszczyć. Dlatego zawsze musisz być gotowa na cios”.

fragment książki

Od lat czekaliśmy na taką autorkę jak Alaitz Leceaga. Przeczytaj tę książkę jak najszybciej.

„El Mundo”

Powieść o silnych, niezależnych kobietach, których przeznaczeniem jest trzymać los w swoich rękach.

„El Periódico”

Alaitz Leceaga jest obecnie bardzo gorącym nazwiskiem. Zapamiętaj je – usłyszysz je jeszcze wiele razy.

„Cosmopolitan”

Data wydania: 2021-05-05
ISBN: 978-83-8215-417-7, 9788382154177
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 545
dodana przez: ilona_m2

Autor

Alaitz Leceaga Alaitz Leceaga
Urodzona w 1982 roku w Hiszpanii (Bilbao)
Pisarka, wielbicielka tajemnic, thrillerów i fikcji. Twórczą karierę rozpoczęła od publikowania w Internecie krótkich historii, którymi zaskarbiła sobie sympatię czytelników. Jej powieść „Las zna twoje imię” w miesiąc podbiła listy bestsellerów

Pozostałe książki:

Córy ziemi Las zna twoje imię
Wszystkie książki Alaitz Leceaga

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rude sroki

15.07.2021

„[…] było o wiele łatwiej wierzyć w demony o szpiczastych palcach, niż pogodzić się z tym, że własna rodzina oczekuje, że będziesz cierpieć bez słowa skargi.” „Córy ziemi” to wspaniała historia pełna symboliki i tajemnic, pośród winnic hiszpańskiego regionu La Rioja. Powieść z postaciami kobiecymi, które robią wrażenie, dużo większe niż nie jedn... Recenzja książki Córy ziemi

@gala26@gala26 × 22

CÓRY ZIEMI

22.05.2021

Nigdy nie wybieram książki po okładce, ale ta przyciąga wzrok, budzi zainteresowanie, zdecydowanie wyróżnia się wśród innych książek. Okładka intrygująca, ale czy książka zachwyci swoją treścią? „Córy ziemi’’ Alaitz Leceaga-trzy siostry Gloria, Teresa i Verónica z rodu Veltrán-Belasco – z dwoma krukami w nazwisku. Wszystkie trzy mają ogniste włos... Recenzja książki Córy ziemi

@ela_r22@ela_r22 × 12

Córy ziemi

2.10.2023

„ Oto prawdziwe zło, którym jesteśmy obarczone : okrucieństwo.” (str.122) Jest to przepiękna słodko- gorzka historia sióstr zamieszkałych z zrujnowanym zamku, w którym wraz z nimi mieszkały demony i upiory, straszące siostry na każdym kroku. To historia o opętanych kobietach, „ wiedźmach o ognistych włosach” nad którymi ciążyła klątwa. Cioteczn... Recenzja książki Córy ziemi

@asach1@asach1 × 11

Przepełniona mrokiem opowieść o sile kobiet

20.05.2021

Trzy siostry o włosach rudych niczym ogień, posiadające niezwykle zdolności zapraszają w progi hiszpańskiej winnicy. Zanim tam dotrzecie musicie przekroczyć skrzyżowanie, na którym czatuje sam diabeł. Stamtąd już widać posiadłość Las Urracas z dziwnym wiatrowskazem w postaci trzech srok. Przekraczając progi tej tajemniczej willi odetchnięcie od up... Recenzja książki Córy ziemi

@ilona_m2@ilona_m2 × 4

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@coolturka104
2021-07-06
8 /10
Przeczytane

Urzekła mnie przepiękna okładka i wiadomość, że to kolejna z powieści hiszpańskiej pisarki Alaitz Leceagi.

Trzy siostry żyją z ciężarem klątwy, w którą wierzą wszyscy na około, więc i one.
Nastrój tej opowieści jest magiczny i nieoczywisty, budzi też duży niepokój. Zwłaszcza zachowanie brata, który twierdzi, że cokolwiek by uczynił dobrego czy też złego, to niczego nie zmieni, bowiem to wszystkie kobiety z rodu Veltràn - Belasco noszą w sobie demony i to właśnie one odpowiadają za całe zło.

Tak jak urzekły mnie wszystkie trzy dziewczęta z rodu: piękna, lecz naiwna (do czasu) Gloria, racjonalna i praktyczna Teresa, uzdolniona muzycznie i wrażliwa Veronica, tak bardzo nie mogłam znieść zadufanego w sobie Rafaela oraz oschłej ciotki Angeli. Straszne to były czasy, straszne dla kobiet w ogóle, a szczególnie okrutne dla trzech sióstr naznaczonych klątwą. Współczułam im całym sercem i po cichu kibicowałam.
Ze zgrozą i fascynacją wkroczyłam w ich świat. Zachwyciła mnie wymarła dolina Las Urracas, spalona bezlitosnym słońcem i smagana wiatrem, tak bardzo spragniona kropli życiodajnej wody. Magiczna i niezwykła, wzbudziła we mnie nostalgię, niczym zasuszona staruszka, która kiedyś była prawdziwą pięknością.

"Córy Ziemi" to piękna i poruszająca opowieść o sile siostrzanej miłości, sile kobiet oraz o książkach, które mogą stać się wybawieniem i ucieczką.

Historia sióstr Veltràn - Belasco nikogo nie pozostawi obojętnym.

× 7 | link |
@paulaczyta
2021-05-11
7 /10
Przeczytane

Tajemnicza, piękna estetycznie okładka i równie intrygujący tytuł, a co w środku? Przeklęta ziemia, kobieta, która chce walczyć o władzę i tajemnica, ktora musi zostać wydobyta z cienia.

Akcja dzieje się w hiszpańskim regionie La Rioja w 1889. Lubicie gdy akcja dzieje się w przeszłości? Przyznam, że nie czytam wiele takich książek, więc nie jestem też wielką fanką, ale z ciekawością otwieram się na nowości.

Winnice Las Urracas męczy susza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sąsiadujące posiadłości nie rosły w siłę, a plotki nie obwiniałby za zły stan, córek właściciela, na których podobno, jak na całej żeńskiej części tej rodziny ciąży klątwa.

Tajemnicza sprawa, prawda? Biedna, Gloria, najstarsza z sióstr ledwo znosi patrzenie na ten niedostatek, a później los również wcale jej nie oszczędza. Musi być silna, odważna i odpowiedzialna, w końcu zostaję główą rodziny. Jak zareagują na to inni? Jak można by się domyśleć, w tamtych czasach nikt nie akceptował kobiet u władzy, więc pozostali właściciele winnic nie są w stanie wyobrazić sobie konkurencji z kobietą, tym bardziej że Gloria ma czelność kwestionować ich władzę i wypowiadać wojnę.

Bardzo mi się podoba, że wplątano tu wątki równouprawienienia kobiet, a przecież po akcji w wieku XIX ciężko się tego spodziewać. Bardzo cenie sobie wszelkie książki, które pokazuje, że kobiety są silne i także mogą rządzić. Ta odważna i dzielna postawa Glorii jak najbardziej zyskuje moja aprobate. To p...

× 3 | link |
@ladypasja
2021-05-25
9 /10

Dziś o niezwykłej książce, której okładka przykuła mój wzrok na długo przed premierą i której historia zostanie ze mną na długo.

„Córy ziemi” autorstwa Alaitz Leceaga to wyborny klimat, wspaniali, wyraziści bohaterowie, chore relacje rodzinne, moce, demony i ludzie… i to ludzie czynią całe zło.

Rudowłose siostry, rozbudzająca wyobraźnię klątwa, wyschnięta ziemia i umierająca winnica to sceneria, która pochłania nas od pierwszych stron. Siła kobiet górująca ponad podziałami społecznymi, ponad królującą władzą pieniądza, ponad wykluczeniem społecznym.

W 1889 Gloria przejmuje nadzór nad hiszpańskimi winnicami… to nie jest czas, gdy kobiety mogły w spokoju zarządzać rodzinnym biznesem. Reakcja sąsiadów była jednoznaczna… zaczyna się walka. Książka o walce kobiet, bohaterkach zrywających kajdany poniżenia, przerywających łańcuchy męskiej dominacji i niszczących ograniczające je kraty tajemnic. Głos kobiet jest donośny, ma w sobie siłę i determinację niszczącą ramy społeczne tamtych czasów.

To opowieść niezwykle dojrzała, głęboka i zostająca w pamięci na długo. Gorąco polecam Wam lekturę książki o wyjątkowych kobietach końca XIX wieku… o kobietach, które walczą o swoje prawa i władzę, a ich zasięg działania zwiększa się z biegiem przeczytanych stron. To wspaniała opowieść o walce z męskim światem, ze złem, ze stereotypami.

„Istnieje coś, czego mężczyźni pragną bardziej niż pieni...

× 3 | link |
@esclavo
2021-06-29
8 /10
Chcę przeczytać

Hipnotyzująca okładka tej książki jest równie tajemnicza i przyciągająca jak treść. Dawno nie czytałam czegoś tak baśniowego, sentymentalnego, pełnego emocji, a równoczenieśnie konkretnego i z jasnym celem.

Zabrałam się za czytanie, mając w głowie wrażenia, jakie towarzyszyły mi podczas lektury wcześniejszej książki tej autorki. "Las zna twoje imię" zachwycił mnie, a teraz zachwycają "Córy ziemi". To powieść o sile kobiet, utrzymana w hiszpańskim klimacie, w tle historycznym. Mimo "magiczności" jest tu dużo realizmu i prawdziwości. Polubiłam bohaterki, chociaż miały swoje lepsze i gorsze momenty.

To oryginalna powieść pełna niezwykłości, niepowtarzalnej atmosfery i mająca w sobie to "coś". Długa, treściwa, ale warta każdej chwili spędzonen na czytaniu.

× 3 | link |
@tomzynskak
2021-05-25
8 /10

Lubicie czytać książki opowiadające o sile kobiet? Ja uwielbiam! Kobiety kryją w sobie niezwykłą się i jest to fakt niezaprzeczalny. Często są niedoceniane i uważane za płeć słabszą. Owszem, może i fizycznie bywamy słabsze, ale drzemie w nas siła mocniejsza niż u niejednego mężczyzny! Zgadzacie się z tym?

„Córy ziemi” to powieść o kobietach, które w cieniu przekleństwa walczą o należne im miejsce. To powieść o kobietach, które chcą walczyć o władzę i nie boją się tego robić. Książka urzekła mnie już od swych pierwszych stron. Autorka stworzyła niesamowity klimat, który pozwala przenieść się do książki i przeżywać wszystkie wydarzenia z bohaterkami. Wspólnie z nimi przeżywałam każde wydarzenie, walczyłam, marzyłam o zemście i rozdrapywałam stare rany, które strasznie bolały, ale i pozwalały poznać poznać tajemnice. Jest to jedna z niewielu książek jakie przeczytałam z tak ogromną ilością mroku. W książce przelewa się duża ilość krwi, mrok przeplata się z magią, demonami i niezwykłym czarem roślin. Dzieje się tutaj wiele złego. Dzięki temu książka potrafi pochłonąć, działając na wyobraźnie czytelnika i trzymając go w ogromnym napięciu. Wszystko łącznie z bohaterkami jest bardzo wyraziste i realne.
Powieść została dopracowana co do najmniejszego detalu, a wątki łączą się w jedną spójną całość. Przenosi nas do Las Urracas, daje do myślenia i pozwala poczuć zapach lasu oraz starego domu.
„Córy ziemi” to życiowa powieść, w której k...

× 2 | link |
@asiazaleska
2021-10-25
8 /10
Przeczytane

Mroczny nastrój,klątwa ciążąca na kobietach z rodziny Veltran-Belasco,winnica,która nie rodzi owoców,to wszystko z lekką nutką realizmu magicznego.Czytając kolejną powieść Alaitz Leceagi czułam wpływy hiszpańskiej magii i wierzeń ludowych.Czy rude siostry są faktycznie czarownicami,czy to może mężczyźni stworzyli tę legendę aby uzależnić kobiety od siebie i nie pozwolić samodzielnie myśleć i decydować.
W powieści mamy świetnie poprowadzoną intrygę,ogromną ilość sekretów i tajemnic.Demoniczny brat,demoniczny burmistrz rządzący małym miasteczkiem usiłują walczyć z bohaterkami,ale czy im się to uda??
Hiszpańskie powieści zapadają w pamięć,mam nadzieję że nie długo będę mieć przyjemność przeczytać kolejną.Polecam!!

× 1 | link |
@asach1
2023-10-02
8 /10
Przeczytane
DO
@donka
2024-01-30
4 /10
Przeczytane
@Przemek
@Przemek
2021-12-26
8 /10
Przeczytane E-booki Posiadam 2021
@magdag1008
2021-10-11
9 /10
Przeczytane
@walczakmonis
2021-10-08
10 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2021-09-06
7 /10
Przeczytane 2021 Z biblioteki Romans/obyczajowe/sensacja
IR
@Irys
2021-08-19
7 /10
Przeczytane Legimi
MO
@m.trzesala
2021-10-08
8 /10
Przeczytane
@gala26
2021-07-15
8 /10
Przeczytane 2021 Moja prywatna biblioteczka Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Mówią, że każda kobieta jest piękna, gdy ma pieniądze[...]
[...] jaką naprawdę mają moc powieści: moc zmieniania naszego sposobu rozumienia świata.
Nie wszystko na tym świecie da się wyjaśnić[...]. Przez szczeliny bólu przenika także czasem coś dobrego.
Nawet jeśli zdołasz uciec z tej klatki, zdasz sobie sprawę, że poczucie więzienia wszędzie ci towarzyszy.Jest w tobie.
Cierpienia są jak pory roku[...]. Myślimy, że zostaną z nami na zawsze, ale w końcu przemijają.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl