Czarownice z Salem Falls

autor: Picoult Jodi
Czarownice z Salem Falls
4.21
Ocena 4.21 na 5 możliwych
Na podstawie 28 ocen kanapowiczów
Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wy...
Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia – musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374696616
Wydawnictwo: Prószyński i Sk-a

Recenzje

Czarownice z Salem Falls - Jodi Picoult
Jest wiele życiowych prawd, wiele aforyzmów, które mówią nam, jak żyć, jednak czy w każdej chwili się one sprawdzają? W życiu nie unikniemy problemów, nawet jeśli nie wiem jak bardzo byśmy się starali. One zawsze nas dopadną. Możemy żyć w różowych okularach i udawać, że wszystko jest OK, ale może...
„Rzecz w tym, że w świecie nie sposób się połapać, ponieważ nie ma w nim sensu, ani logiki...”
O samej Jodi Picoult nie będę dużo pisała. Jest jedną z moich ulubionych autorek, którą odkryłam naprawdę przypadkiem, było to wręcz zakochanie od pierwszego przeczytania. Rok temu do mojej biblioteczki dołączyła jej kolejna powieść: Czarownice z Salem Falls i dopiero teraz doczekała się przeczyt...
Napisz swoją opinię

Opinie

@inulec
@inulec 2011-07-20
Przeczytane (2011-07-20)
“Życie Jack'a St. Bride'a, nauczyciela w prywatnej szkole dla dziewcząt, legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Wkrótce między właścicielką restauracji,w której znajduje pracę a Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami...” Kolejna wciągająca książki Jodi Picoult ukazująca siłę ludzkich uprzedzeń oraz ich konsekwencje. Autorka przedstawia nam drugą stronę stereotypu według którego to zawsze mężczyzna jest winien sytuacji związanych z wykorzystaniem seksualnym. Jednocześnie podkreśla, że sprawy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają na pierwszy rzut oka i ważne jest bezstronne zapoznanie się z faktami.
@Lena173
@Lena173 2010-07-18
Przeczytane (2010-07-18)
Obiektywnie rzecz biorąc książka jest bardzo fajna, jednak nie potrzebnie narobiłam sobie uprzedzeń. Wszystko dzieki grupce dziewczyn występujących w dziele Jodi Picoult. Strasznie nie lubię małolat, które wyobrażają sobie zbyt wiele, a potem chowają się za swoimi rodzicami tylko po to by wyjść z danej sytuacji z twarzą. Moim zdaniem powinno się brać pełną odpowiedzialność za swoje czyny, a nie obraczać nią innych. Z drugiej strony nie podobają mi się również sytuację, w których ludzie nie potrafią zrozumieć tragedii innych ludzie. W tej powieści strasznie było mi szkoda Addie. Strata dziecka jest czymś strasznym i życzę tego nawet najgorszemu wrogowi. "Czarownice z Salem Falls" zostały napisane ładnym stylem i pod tym względem na pewno się nie zawiedziecie.
@MyFault
@MyFault 2010-07-02
Wciągnęła mnie już po 10 stronach, byłam ciekawa co bd dalej, jednorazowo mogłam przeczytać do 100 stron, bo szybko to szło, jednak mniej więcej w połowie stwierdziłam, że dalej już mi się nie chce. Tak po prostu. Wiedziałam jak się skończy [tzn. były to tylko przypuszczenia i jak się okazało, trafne], więc dałam ją do przeczytania mamie, bo ona również lubi tę autorkę i powiedziała mi co było dalej. Jak na razie "Czarownice z Salem Falls" i "Bez mojej zgody" to jedyne książki Jodi Picoult, które przeczytałam. Oczywiście "Beż mojej zgody" o wiele lepsza i oczywiście przeczytana do końca ;)
@makomt
@makomt 2011-03-17
Przeczytane (2011-01-01)
Kolejna dobra książka Picoult. Po raz kolejny Jodi porusza trudny temat. Chociaż niejednokrotnie czytając odkładałam na bok książkę, nie mogąc znieść bezsilności w odniesieniu do głupoty zachowania nastolatek, to jednak po chwili znowu po nią sięgałam, żeby sprawdzić czy jednak "dobro zwycięży"... Przerażające jest to, że tak naprawdę taka sytuacja mogłaby spotkać kogoś z naszej rodziny lub otoczenia. I jak wtedy my byśmy postąpili?
AN
@AnnaA 2011-03-20
Przeczytane (2011-03-20)
Skuszona przeczytanymi "nakanapie" recenzjami czytelniczek, sięgnęłam po tę książkę i nie rozczarowałam się. To dobre czytadło, świetna lektura na nieco leniwy weekend. Jest w niej jednocześnie kilka tematów - sensacyjny, miłosny, obyczajowy, prawniczy. No i trochę czarnej magii, której przecież w miejscowości mającej w nazwie Salem nie może zabraknąć. Polecam.
@Sky
@Sky 2016-01-17
Przeczytane (2016-01-17)
bardzo dobra książka. interesujący był tu dla mnie wątek nastoletnich dziewczyn, zajmujących się czarami... mimo że zakończenie trochę nie takie, jakiego się spodziewałam, jeżeli chodzi o osobę Jacka, to i tak historia bardzo mi się podobała. Trochę przewidziałam związek Gillian i Duncana. No i koniec jednak daje nam nadzieję, że magia istnieje naprawdę.. ;)
@malaCzarna
@malaCzarna 2010-01-27
Przeczytane (2008-04-17)
Ciekawa, wciągająca. Pokazuje jak można skrzywdzić drugiego człowieka. Szybko się czyta. :)
@Betsy
@Betsy 2012-12-04
Przeczytane (2012-12-04)
Uwielbiam Picoult, a to kolejna jej książka, która mnie urzekła.Fantastyczna:D
@Vienna
@Vienna 2012-01-23
Przeczytane (2012-01-23)
Ciekawa, wciągająca i warta przeczytania jak wszystkie książki pani Picoult.
@narratorka
@narratorka 2012-08-22
Przeczytane (2012-08-22)
Mimo, że grubaśna, czyta się szybko, wprost nie można się oderwać ^^
Współtworzący tę stronę
puchar @Doszka @Doszka pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Popraw tę książkę
Autorzy
Picoult Jodi
Inne książki:
Książka W imię miłości
Książka MY SISTER'S KEEPER(PB)
Książka Picture Perfect
Książka CHANGE OF HEART