Czas na medytację

Christophe André
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Czas na medytację
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposób

Medytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy, jak zwolnić, cieszyć się życiem, stawiać czoła codziennym trudnościom. Dzięki niej możesz odnaleźć wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę, o które coraz trudniej w dzisiejszym świecie.

Christophe André, znany francuski psychiatra i psychoterapeuta, na przykładzie własnych doświadczeń oraz potwierdzonych badań naukowych pokazuje, jak użytecznym i niosącym korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. W prostych, jasnych słowach objaśnia jej tajniki. Tłumaczy również, czym jest praktyka, co ma do powiedzenia na jej temat nauka, z jakich tradycji się wywodzi, jakie są jej korzyści i ograniczenia. Pokazuje, jak zacząć i jak doskonalić jej technikę.

Ta książka przekaże Ci wszystko, co powinieneś wiedzieć o medytacji – znajdziesz tu zarówno wyjaśnienia teoretyczne, jak i praktyczne ćwiczenia, które już dziś możesz zacząć wprowadzać w życie, aby uczynić je lepszym.


Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-8143-603-8, 9788381436038
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 208
dodana przez: chudini0505

Autor

Christophe André Christophe André
Urodzony 12 sierpnia 1956 roku we Francji (Montepellier)
Christophe André jest lekarzem psychiatrą w Szpitalu Św. Anny w Paryżu. Wszystkie jego książki cieszą się wielkim powodzeniem: "Psychologie de la peur", "Vivre heureux", "L'Estime de soi", "La Force des émotions", "Comment gérer les personnalités di...

Pozostałe książki:

Trzy minuty medytacji Medytacja dzień po dniu, wydanie 2 I nie zapomnij być szczęśliwy Medytacja dzień po dniu Jak dobrze być razem. Więzi, dzięki którym żyjemy szczęśliwie
Wszystkie książki Christophe André

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas na medytację

23.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Hejo hej! Ktoś z Was pracuje nad formą? A może ćwiczycie też swoje umysły, hmmm😏😉 Mam dla Was propozycje świetnej książki, która Wam w tym pomoże 😋 „Czas na medytację” Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposób. Medytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy, jak zwolnić, cieszyć się życiem, stawiać czoła codziennym trudnościom. Dz... {} Recenzja książki Czas na medytację

Moja opinia o książce

Opinie

@edyta.kyziol
2021-05-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Sięgnęłam po książkę "Czas na medytację" z czystej ciekawości. Nigdy nie medytowałam, nie znałam nawet podstawowych zasad rządzących tym treningiem. Moja niewiedza sprowadzała się do tego, że uważałam, iż medytacja to nic innego jak siedzenie na podłodze z zamkniętymi oczami. I tyle.
Po przeczytaniu książki zrozumiałam, że medytacja to trening umysłu. W czasach, w jakich przyszło nam obecnie żyć, gdzie ze wszystkich stron napływają do nas informacje, niekoniecznie pozytywne, gdzie stres jest na porządku dziennym, wyciszenie się, wsłuchanie we własne ciało jest nie lada sztuką, jest niezbędne. Higiena umysłu jest tak samo ważna, jak higiena ciała. Trening umysłu jest równie ważny, co trening ciała.
Nie jestem jeszcze ekspertką od medytacji. Ale to nie o to chodzi.
Ta książka to podręcznik, do którego stale trzeba zaglądać i wykonywać kolejne ćwiczenia, żeby nasze życie stało się pełniejsze.
Czego nauczyłam się po przeczytaniu tej książki?
Wiem, że po całym dniu pracy, kiedy projekt goni projekt, szef coraz więcej wymaga, klient ciągle dzwoni, stres towarzyszy mi nawet podczas lunchu, muszę usiąść, wsłuchać się w siebie i pomyśleć, za co dziś jestem wdzięczna. I nagle okazuje się, że tych rzeczy jest mnóstwo. Jest to słońce na niebie, kawa w ulubionym kubku, rozmowa z mężem, sms od córki, spacer o zachodzie słońca z psem. Jestem wdzięczna za to, że przeżyłam kolejny dzień, że jestem zdrowa, że zaplanowałam wakacje, że przeczytałam kolejną ciekawą książ...

{}× 1 | link |
@su.wiktoriaa
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Miałam przyjemność już z książkami Jona Kabata Zinna zapoznać się z terminem uważność i co ono oznacza. Christophe Andre jednak wszystkie zagadniena związane z medytacją skupia w tej krótkiej książce, która zawiera też płytkę Cd. Uważam, że jest ona może jeszcze lepszym przewodnikiem w tej drodze skupienia, niż wielkie książki, które opisują ciągle to samo.

Skupianie się na obecnej chwili i jej przeżywanie - to w najprostszy sposób wytłumaczone słowo “uważność”. Brzmi bardzo interesująco, ale na początku każdej takiej książki mam myśli - ale ja jestem obecna ! Okazuje się, że jednak większość z nas nie zdaje sobie sprawy co dzieje się w danej chwili, zamiast przeżywać ją całym sobą. Czasami wystarczy zatrzymać się na chwile i posłuchać, co dzieje się wokół nas. Można wtedy zauważyć, jak wielu dźwięków nie słyszymy, gdy nie próbujemy się skupić.

,, Czas na medytację “ w dokładny sposób wprowadza nas w zagadnienie medytacji, i jak zacząć stosować ją w codziennym życiu. Nie bądźcie sceptyczni i dajcie szanse medytacji, ponieważ naprawdę efekty, jakie daje, są zniewalające.

{}× 1 | link |
@_alex_sandra_mama_
2021-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Czas na medytację" od Wydawnictwa Czarna Owca to poradnik w którym autor Christophe André, znany francuski psychiatra i psychoterapeuta przekazuje swoje doświadczenia i przemyślenia związane z medytacją. Ukazuje odbiorcom, że medytacja to nie, (jak wielu się wydaje) sztywna poza, bez ruchu ale w uduchowienie, zwolnienie i odnalezienie równiwagi psychicznej jak również fizycznej przez osobę praktykującą.
W książce można również znaleźć praktyczne ćwiczenia zgłębiające medytację. Jeśli ten temat jest Ci zupełnie nieznany a ciekawi Cię on to myślę, że książka przypadnie Ci do gustu 🙂

{} | link |
@book_na_kanapie
2021-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas na medytację. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl