Czas na miłość, czas na śmierć

Agnieszka Pietrzyk
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Czas na miłość, czas na śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Są polowania, w których to człowiek staje się ofiarą. Zora Radke nie miała łatwego życia. Pochodząca z rozbitej rodziny, trafiła do więzienia za kradzież. Zdołała jednak stanąć na nogi, w dużej mierze dzięki przyjaźni z Niedźwiedziem, byłym policjantem. Teraz z powodzeniem prowadzi w Elblągu strzelnicę i internetowy sklep myśliwski, a razem z Niedźwiedziem trudni się pewną nielegalną, niebezpieczną, ale bardzo dochodową działalnością. Na jednym z przyjęć poznaje przystojnego Sebastiana, aktora i muzyka, który robi na niej ogromne wrażenie. Zora czuje, że spotkała mężczyznę swojego życia, ale niebawem okazuje się, że Sebastian również ukrywa mroczne tajemnice. A to, co nielegalne z jednej strony i tajemne z drugiej, prowadzi do zaskakującego i nieprzewidywalnego finału.
Data wydania: 2017-07-05
ISBN: 978-83-8062-215-9, 9788380622159
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 352
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Agnieszka Pietrzyk Agnieszka Pietrzyk Urodzona w Elblągu, z wykształcenia jest historykiem literatury, studia doktoranckie w zakresie literaturoznawstwa ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2008 roku powieścią grozy „Obejrzyj się Królu”. Jej druga książka „Pałac tajemnic...

Pozostałe książki:

Pałac tajemnic Zostań w domu Nikt się nie dowie Kto czyni zło Las zaginionych
Wszystkie książki Agnieszka Pietrzyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najdłuższy tytuł?

26.04.2022

Nic nie jest w stanie przekonać mnie do jakiejś książki bardziej niż nazwisko jej autora. Jeżeli będę miała do wyboru taką z intrygującym opisem oraz taką napisaną przez kogoś, kogo twórczość znam i cenię, to w pierwszej kolejności sięgnę po tę drugą. Jasne, uwielbiam debiuty i często u mnie goszczą, ale ogromną przyjemność sprawia mi też towarzys... Recenzja książki Czas na miłość, czas na śmierć

Moja opinia o książce

Opinie

@zaczytanaangie
2022-04-26
6 /10
Przeczytane

Nic nie jest w stanie przekonać mnie do jakiejś książki bardziej niż nazwisko jej autora. Jeżeli będę miała do wyboru taką z intrygującym opisem oraz taką napisaną przez kogoś, kogo twórczość znam i cenię, to w pierwszej kolejności sięgnę po tę drugą. Jasne, uwielbiam debiuty i często u mnie goszczą, ale ogromną przyjemność sprawia mi też towarzyszenie pisarzom w ich dalszej zawodowej drodze.
Z Agnieszką Pietrzyk było u mnie inaczej niż zwykle, bo zaczęłam czytać jej dzieła od końca, dlatego staram się wracać do tych wcześniejszych. Był już "Pałac tajemnic", przyszła pora na "Czas na miłość, czas na śmierć". Przyznaję, że nie kojarzę żadnego równie długiego tytułu, więc przez to z pewnością zapadł mi on w pamięć. Fabuła oczywiście też się wyróżnia, jednak tym razem nie zachwyciła mnie ona tak jak inne tej autorki. To była naprawdę dobra powieść, niczego w niej nie brakowało, po prostu jej tematyka jakoś mnie nie przekonała.
Zawsze podkreślałam, że podziwiam to jak oryginalne pomysły spisuje Agnieszka Pietrzyk, jednak ten był chyba zbyt wymyślny, a przede wszystkim za mało prawdopodobny, zwłaszcza w naszych polskich realiach. Mimo to wciągnęłam się w niezwykle skomplikowaną historię Zory i śledziłam jej losy z zaciekawieniem. A działo się naprawdę dużo, momentami można było odnieść wrażenie, że to nie tyle kryminalna, co sensacyjna opowieść. Podobał mi się początek, zakończenie również, pasowało do tego, co wydarzyło się pomiędzy, a także do charakteru głównej boh...

× 1 | link |
@sandrajasona
2019-11-06
6 /10
Przeczytane Sensacja Przeczytane w 2017

Trudno mi sprecyzować typ, trochę z sensacji, trochę mroczny, trochę romansu.
Fabuła mnie zaciekawiła: mamy skorumpowanego byłego glinę, mamy byłą więźniarkę, którzy prowadzą strzelnicę (ciekawi mnie jak dostali pozwolenie :-p), sklep dla myśliwych i pewien "biznes" dość osobliwy.
Zora poznaje Sebastiana, swojego przyszłego męża, Niedźwiedź (policjant) ma młodą żonę (Paulinę), o którą jest zazdrosny, a której losy dziwnie, ale splatają się z losami męża Zory, Sebastiana, który nie jest osobą, za którą się podaje..
Tyle jeśli chodzi o fabułę, mamy romans, mamy śmierć, mamy tajemnice całej czwórki. Początek zapowiadał się inaczej, sądziłam, że autorka rozwinie wątek "biznesu", a naprawdę, po raz pierwszy się z taką formą zarabiania na życie spotkałam. Mamy dość zgrabnie opisany ten wątek, ale potem pisarka poszła w formę, zdrady i miłości. Nie wiem czy wyszło to książce na dobre, te fragmenty nie do końca mi odpowiadały, miałam wrażenie, że któraś część nie do końca się pani Pietrzyk udała.
W całości, należą się pisarce brawa za pomysł, wciągnięcie czytelnika w intrygę, spojrzeć na całość jak na rozrywkę, która się może podobać, albo nie. Nastawić się jednak należy, że to, ani kryminał, ani do końca sensacja/thriller.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas na miłość, czas na śmierć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl