Człowiek, który spadł na ziemię

Walter Tevis
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Człowiek, który spadł na ziemię
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi - realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.
Data wydania: 2017-01
ISBN: 978-83-7480-683-1, 9788374806831
Wydawnictwo: MAG
Seria: Artefakty
Stron: 192

Autor

Walter Tevis Walter Tevis
Urodzony 28 lutego 1928 roku w USA (San Francisco)
Pisarz amerykański. Urodził się w San Francisco, wychował w Kentucky, a większość dorosłego życia spędził w Ohio, gdzie pracował jako wykładowca anglistki. Następnie przeniósł się do Nowego Jorku i poświęcił pisaniu. Jest autorem licznych opowiadań ...

Pozostałe książki:

Przedrzeźniacz Gambit królowej
Wszystkie książki Walter Tevis

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Człowiek, który spadł na ziemię aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@janusz.szewczyk
2021-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Artefakty 2017 Posiadam

Kolejna książka z serii Artefakty, prezentującej w założeniach interesujące pozycje klasycznej SF z drugiej połowy XX wieku. Książka krótka, jak zwykle elegancko wydana w twardych okładkach z wszytą zakładką.

Oryginał został wydany w 1963 roku i z anachronicznością oraz nietrafnością części wizji autora trzeba się po prostu pogodzić z założenia (zawsze uwielbiałem naukowców ery kosmicznej uparcie posługujących się suwakami logarytmicznymi). Początkowo w ogóle źle odebrałem tę książkę, głównie z powodu tego, że jak zupełny naiwniak uwierzyłem w bzdury wypisane przez wydawcę na okładce. Fabuła powieści opisuje na wizytę na Ziemię Thomasa Newtona, przybysza z Marsa, planety spustoszonej przez wojny i zasiedlonej przez dogorywającą w suszy i zimnie cywilizację, mającą z nami wspólnych przodków (mniej więcej). Cywilizacja ta, chociaż lepiej rozwinięta od naszej, wysyła na Ziemię swojego przedstawiciela ostatniej szansy żeby ukradkiem zdobył dla niej wodę. A przynajmniej tak głosi opis okładkowy. Mając go w pamięci, czytałem książkę z narastającym niedowierzaniem. Jak niby Newton miałby to zrobić pod względem logistycznym? Marsjanin na Ziemi zajmuje się początkowo kapitalistycznym zdobywaniem kasy przez potajemną sprzedaż patentów ze swojego rodzimego świata (to, że nie ma żadnych dokumentów nie przeszkadza mu w szybkim zbudowaniu superkorporacji). Za uzyskane miliony buduje statek. Nie bardzo wiedziałem po co, bo dość trudno byłoby mu wlać oceany do ładowni i wystrzelić j...

{} | link |
@adamkicza
2019-12-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam
@Wiesia
2019-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam 📚 fantastyka 🛸
@Chassefierre
2019-11-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Literatura amerykańska Science Fiction Fantastyka
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2018 ZZZ....oddane
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Człowiek, który spadł na ziemię. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl