Czterdzieści zasad miłości

Elif Şafak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Czterdzieści zasad miłości
Książka Czterdzieści zasad miłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Co może wyniknąć ze spotkania rozczarowanej życiem Amerykanki z trzynastowiecznym perskim poetą? Ella Rubinstein ma wiele powodów, by uważać swoje życie za porażkę. Właśnie skończyła czterdzieści lat, jej małżeństwo się rozpada, a dzieci, które dorosły, już jej nie potrzebują. Jakaż pustka... Wszystko się zmieni gdy zatrudniona w agencji literackiej Ella dostanie do rąk maszynopis powieści opowiadającej o życiu słynnego mistyka i poety, Rumiego. "Jak kochać właściwie? Dzięki "Czterdziestu zasadom miłości" możemy otworzyć serce, wyrwać się ze skostniałej rutyny, potajemnie się zakochać i odnaleźć głęboką radość z tego, że udało się nam oswobodzić." / Jack Kornfield, autor "The Wise Heart. A Guide to the Universal Teachings of Buddhist Psychology" "W "Czterdziestu zasadach miłości" Elif Safak snuje cudowną opowieść o miłości i duchowej tęsknocie, wnikliwie ukazując powszechne pragnienie bliskiej więzi, zarówno z drugą osobą, jak i z Bogiem. Książka prowokuje, ale w najlepszym sensie tego słowa, skłaniając do refleksji nad mistycznym pierwiastkiem opromieniającym naszą codzienność. Ta niespotykanej urody powieść łączy błyskotliwą inteligencję z głosem serca i mądrością, która przenika każdą jej stronicę." / Roland Merullo, autor "A Little Story" oraz "Breakfast "
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-08-04853-5, 9788308048535
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Autor

Urodzona 25 października 1971 roku w Turcji

Elif Şafak – turecka powieściopisarka, felietonistka, nauczycielka akademicka i feministka, uznawana za najlepszą współczesną pisarkę turecką, jedna z najpopularniejszych tureckich autorek obok Orhana Pamuka, który nazwał ją „najlepszą turecką pisar...

Książki Elif Şafak

Wszystkie książki Elif Şafak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polecam.

Jednym zdaniem...doskonałe, mądre czytadło na bardzo wysokim poziomie z magią Bliskiego Wschodu i minionych wieków w tle:) Ale po kolei... Bohaterką jest na oko ok. 42-45-letnia, zmęczona codziennym domowym kieratem, matka dzieciom Ella Rubinstein. Według opinii otoczenia i rodziny kobieta nie ma na co narzekać, dzieci dorosłe nie sprawiające problemów, dostatnie życie u boku tego samego mężczyzny...czego chcieć więcej...no właśnie czego... Początkowo Ella sama nie wie czego chce, ulegając presji otoczenie czuje, że nie spełnia oczekiwań ponieważ nie jest szczęśliwa, czegoś jej brakuje, tylko ... czytaj dalej »

AN
@anetapzn

Moja opinia o książce

Opinie
@Babi
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2013 Bliski Wschód i Bałkany Posiadam
@BagatElka
2019-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2019 Posiadam
@iska40
@iska40
2012-06-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@kasandra
@kasandra
2012-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Czterdzieści zasad miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}