Demaskator

John Grisham
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Demaskator
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Przestępczy syndykat, skorumpowany sędzia, miliony dolarów przechodzące z ręki do ręki i sygnalista.
Uczciwi sędziowie są podstawą systemu prawnego w każdym kraju. Ale to tylko teoria, która nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w życiu.

Greg Myers, który stracił uprawnienia adwokackie, składa we florydzkiej Komisji Dyscyplinarnej Sędziów skargę przeciwko sędzi Claudii McDover. Działając w imieniu nieznanego sygnalisty, skrzętnie ukrywającego swoją tożsamość i nazywającego siebie kretem, Myers zarzuca McDover, że otrzymała od organizacji przestępczej miliony dolarów. Miały pochodzić z kasyna, które powstało dzięki jej werdyktom.

Dla pracującej w komisji prawniczki, Lacy Stoltz, po dziesiątkach nudnych spraw, którymi się zajmuje – jak nadużywanie przez sędziów alkoholu – ta wydaje się na tyle ciekawa, że decyduje się nią zająć. Zdaje sobie sprawę, że śledztwo będzie przekraczało jej kompetencje, ale nie ma pojęcia, jak wpływowi i niebezpieczni są ludzie, przeciwko którym wystąpi. A kiedy się zorientuje, będzie już w tym tkwiła po uszy.

Pierwsza powieść z Lacy Stoltz, florydzką prawniczką, która zajmuję się etyką zawodową sędziów i czasami trafia na wielkie afery.
Tytuł oryginalny: The Whistler
Data wydania: 2024-02-28
ISBN: 978-83-8361-081-8, 9788383610818
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Lacy Stoltz, tom 1
Stron: 416
dodana przez: Vernau
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

John Grisham John Grisham
Urodzony 8 lutego 1955 roku w USA (Jonesboro)
John Grisham – amerykański pisarz i prawnik, autor thrillerów prawniczych i kryminałów. Grisham urodził się jako drugi z pięciorga rodzeństwa. Jego rodzice byli baptystami o nowoczesnych poglądach. Ojciec pracował na budowie i uprawiał bawełnę, mat...

Pozostałe książki:

Raport Pelikana Firma Czas zabijania Darujmy sobie te święta Klient Zaklinacz deszczu Ława przysięgłych Ostatni sędzia Testament Bractwo Wezwanie Komora Obrońca ulicy Wspólnik Niewinny Malowany dom Wielki gracz Apelacja Wyspa Camino Młody prawnik Czuwanie Zawodowiec Kancelaria Król Afer Prawnik Wichry Camino Dzień rozrachunku Więzienny prawnik Bar pod kogutem Oskarżony Czas zapłaty Czas łaski Król pozwów Demaskator Góra bezprawia Uprowadzenie Aktywista Lista sędziego Oblicza sprawiedliwości Samotny wilk Powrót do Ford County: Opowieści z Missisipi Afera Calico Joe Zeznanie Adept Król afer. Ostatni sędzia. Wielki gracz Król odszkodowań Testament, Jesienna miłość, Zdrajca w Białym Domu, Śnieżny sokół Chłopcy Eddiego Uliczny adwokat, Ocean miłości, Lot orłów, Siostra Agnieszka Ułaskawienie Zbieg Sparring partners Werdykt
Wszystkie książki John Grisham

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Demaskator aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Meszuge
2020-10-18
6 /10
Przeczytane

Lacy Stoltz z Komisji Dyscyplinarnej Sędziów oraz jej współpracownik i partner, Hugo Hatch, przyjmują skargę przeciwko sędzi Claudii McDover. Autorem skargi oraz inicjatorem całej afery jest Greg Myers, adwokat pozbawiony uprawnień, pozyskujący informacje od tajemniczego „kreta”, osoby będącej blisko McDover. Myers zarzuca sędzi McDover korupcję, stronniczość, matactwa prawne, skazanie niewinnego człowieka, uwalnianie ewidentnie winnych i inne działania mniej lub bardziej powiązane z budową i działaniem wielkiego kasyna na ziemi należącej do plemienia Tappacola.

Przy okazji dowiedziałem się, że w Ameryce jest zarejestrowanych ponad 550 plemion, które na swoim terenie dysponują znaczną autonomią. Poza tym, że czerwonoskórzy nazywają sami siebie Indianami i wyśmiewają białych, którzy wymyślili określenie „rdzenny Amerykanin” i bardzo pilnują, żeby tylko takiego używać.

Lacy Stoltz, przez chwilę z Hatchem, a dalej już sama, zbiera dowody przeciwko bezwzględnej i cynicznej Claudii McDover, wykraczając często i niebezpiecznie poza kompetencje zatrudniającej ją instytucji. Po śmierci Hugo, partnera Lacy, ojca czwórki dzieci, kochającego męża itd., wiadomo już jest w zasadzie, jak potoczy się dalsza akcja powieści.

To mocno odmienna książka Grishama, różniąca się wyraźnie od „Firmy” albo „Klienta”. W „Demaskatorze” nie ma batalii sądowych, za to jest krwawa wojna ze zorganizowaną przestępczością i sko...

× 6 | link |
@marcelina.palasinska
@marcelina.palasinska
2021-07-31
7 /10
Przeczytane
SO
@sophyyy
2021-04-16
6 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2017-Książki
@ReaderX
@ReaderX
2019-11-18
7 /10
Przeczytane
PA
@Patrycja_2
2019-07-25
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Demaskator. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Lista sędziego
Lista sędziego
John Grisham
6.6/10
Thriller prawniczy i kryminał – z przewagą tego drugiego. Sędziowie są po to, by wymierzać spraw...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl