Dom Jedwabny

Dom Jedwabny
4.82
Ocena 4.82 na 5 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Sherlock Holmes - ikona detektywistyki powraca! Najnowsza część przygód Sher...
Sherlock Holmes - ikona detektywistyki powraca! Najnowsza część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której wcześniej nie można było ujawnić ze względu na charakter sprawy i pozycję zamieszanych w nią osób. Gdy doktor Watson przybywa z kilkudniową towarzyską wizytą na Baker Street, nie s...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788375108156
Wydawnictwo: Rebis

Recenzje

Dom Jedwabny
Sherlocka Holmesa nie trzeba przedstawiać. Ten dystyngowany jegomość wykorzystując niesamowitą zdolność dedukcji potrafił rozwiązać każdą zagadkę kryminalną, zachowując się przy tym z gracją i klasą. W jego zmaganiach towarzyszył mu wierny druh, doktor Watson, przyjaciel na śmierć i życie. Postac...
"Dom Jedwabny"
Miarą popularności jest czas, w jakim człowiek utrzymuje się na szczycie. Przysłowiowe „pięć minut” może trwać kilka tygodni, miesięcy (najczęściej w przypadku piosenkarzy) czy nawet lat (głównie aktorzy i sportowcy, którym dopisuje szczęście). Jednakże niezaprzeczalnym fenomenem w tej dziedzinie...
Napisz swoją opinię

Opinie

@MarKo
@MarKo 2012-08-17
Przeczytane (2012-08-17)
Ostatnimi czasy popkultura upomniała się o postać Sherlocka Holmesa, a stało się to głownie za sprawą nowych ekranizacji przygód sławnego detektywa. Tak wersje kinowe jak i telewizyjny serial przeniesiony w realia współczesne zostały zrobione z dużym rozmachem i odniosły zasłużony sukces. Do tej kolekcji dołączyć można najnowszą część przygód Sherlocka Holmesa pióra Antony'ego Horowitza. „Dom jedwabny” to powieść, która zasługuje na miano prawdziwej literatury. Genialnie opowiedziana historia, która wciąga już od pierwszych stron i pozbawiona jest choćby jednego zbędnego słowa. Z każdą kartką zagadka komplikuje się coraz bardziej, natomiast Sherlock Holmes sprawia wrażenie jakby cały czas panował nad sytuacją wprawiając w osłupienie nie tylko doktora Watsona, ale i czytelnika. Prawdziwy majstersztyk. Autor w sposób idealny podrobił styl sir Artura Conan Doyla, za co zasługuje na najwyższe uznanie. "Gra rozpoczęta, Watsonie!" Warto razem z Holmesem i Watsonem dać porwać się tej grze!
@Natula
@Natula 2011-11-09
Przeczytane (2011-01-01)
„Dom Jedwabny” to książka ze świetną intrygą kryminalną, autor posługując się trendem typowym dla epoki, tworzy niepowtarzalne tło i klimat. Idealne wyczucie stylu pozwala mi stwierdzić, że jest to lektura doskonała i pasjonująca, doktor Watson – główny narrator – z specyficzną sobie zdolnością gawędziarską, podszytą lekko ironią, ale zawsze z doskonałym wyczuciem, prowadzi czytelnika przez arkana detektywistycznej pracy, sprawiając, że z wielkim zaangażowaniem wczuwamy się w fascynującą opowieść. W książce nie brakuje niespodziewanych zwrotów akcji, pokazów dedukcji, a także postaci, których opis sprawia, że cierpnie skóra. Świetna robota Panie Horowitz :)
@calamitas
@calamitas 2012-08-14
Przeczytane (2012-08-14)
Sięgając po książkę miałam mieszane uczucia. Z jednej strony powieść, której bohaterem jest Sherlock Holmes, nęci, z drugiej wzbudza obawę, że będziemy mieli do czynienia jedynie z marną imitacją. Z przyjemnością przyznaję - autorowi udało się sprostać moim oczekiwaniom mimo wysoko postawionej poprzeczki. Historia jest wciągająca, frapująca i arcyciekawa. Napięcie budowane jest niespiesznie, ale za to nieprzerwanie do samego końca. Przede wszystkim jednak autor znakomicie odmalował realia epoki, widać pracę ze źródłami. No i jak wspaniale widzieć Holmesa i Watsona w świetnej formie!
@Jjolka
@Jjolka 2014-09-19
Przeczytane (2014-09-19)
Wciągająca, intrygująca, wierna i godna tytułu "Nowego Sherlocka Holmesa". Choć w pierwszej chwili zapaliłam się na nową opowieść o Sherlocku to ogarnęły mnie wątpliwości. Bo czy ktoś poza Arthurem Conanem Doylem mógłby oddać ducha przygód przyjaźni Holmesa i Watsona? A jednak może... i choć nie jest dokładną kopią stylu Doyla, to przedstawiona historia oswaja i wciąga... A afera okazuje się być najokropniejszą przygodą Sherlocka i Johna... Osobiście czuję się nienasycona bo przeczytałam ją tylko w dwa dni, a chciałabym dłużej i więcej! Polecam :-)
@Betsy
@Betsy 2013-02-05
Przeczytane (2013-02-05)
A mnie jakoś ta książka nie przekonała;/ Niby o Sherlocku, co dobry umysł miał, a sama zdołałam domyśleć się, co będzie na końcu. Często powiewało nudą, co najbardziej mnie rozczarowało. Zdecydowanie wolę Holmesa w wydaniu Conana Doyla.
@madzia74
@madzia74 2012-02-03
Przeczytane (2012-02-03)
Książka rewelacyjna. Akcja bardzo dobrze poprowadzona. Czyta się fenomenalnie! Nie wieje nudą ani przez moment. SZACUNEK DLA AUTORA!
@zuzankawes
@zuzankawes 2012-04-12
Przeczytane (2012-04-12)
Lektura obowiązkowa dla fanów Holmesa. Dla fanów kryminałów wszelakich też :)
Współtworzący tą stronę
puchar @Natula @Natula pierwsza opinia