Dom na Wygonie

Katarzyna Enerlich
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dom na Wygonie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Dalsze losy kobiet z rodziny, której korzenie sięgają drewnianej chaty w sercu Puszczy Białej. Stanisława, Marianna, Nadzieja… kto jeszcze pojawi się w ich życiu?

Ta część sagi rozgrywa się w latach 1973–1980 w małym mazurskim Mrągowie i okolicach. Tłem opowieści są prawdziwe wydarzenia, przewijają się autentyczne postaci. Kobiety, które chcą przeżyć swoje życie jak najbliżej Natury, zostają wrzucone w ciężkie realia PRL. Kolejki, kryzys, trudności ze zdobyciem czegokolwiek i lęk przed tym, co i komu można powiedzieć. Czy można zaufać komuś innemu niż członkom własnej rodziny?

W życiu Marianny pojawia się jasny promień – od śmierci męża, działacza partyjnego, samodzielnie stawiała czoło codzienności. Czy po tylu latach umie jeszcze kochać? Czy potrafi podzielić swoje życie na dwoje?

Akuszerka z Sensburga, Ziele Marianny i Dom na Wygonie to opowieści o trzech kobietach – bardzo różnych, a jednak tak samo silnych poprzez związek z Naturą. Jak ona – przetrwają każdy czas i zrobią wiele, by iść własną drogą.

Autorka zapowiada kontynuację cyklu.
ISBN: 978-83-7779-730-3, 9788377797303
Wydawnictwo: MG
Cykl: Akuszerka z Sensburga, tom 3
Stron: 262
dodana przez: ksiazkirabe

Autor

Katarzyna Enerlich Katarzyna Enerlich
Urodzona 15 lutego 1972 roku w Polsce
Studiowała w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. Obecnie jest twórcą niezależnym. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polsk...

Pozostałe książki:

Kiedyś przy Błękitnym Księżycu Prowincja pełna gwiazd Prowincja pełna marzeń STUDNIA BEZ DNIA Akuszerka z Sensburga
Wszystkie książki Katarzyna Enerlich

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świat pachnący ziołami i miłością

{} WYBÓR REDAKCJI
11.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Uwaga! To jest recenzja całego cyklu! Chcę Was zaprosić do innego świata. Jest to świat prostych ludzi, żyjących w zgodzie z naturą i tę naturę szanujących. Ten świat pachnie ziołami, lasem, kwiatami z domowego ogródka, ale przede wszystkim jest pełen zapachu miłości, przywiązania i szacunku. Prości ludzie są zazwyczaj bardzo twardzi i silni, ale... {} Recenzja książki Dom na Wygonie

@Nina@Nina {}× 26

Stanisława, Marianna, Nadzieja i... - "Dom na Wygonie" Katarzyna Enerlich

24.07.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Dom na Wygonie" Katarzyna Enerlich Mąż Marianny umiera. Osierocił nastoletnią Nadzieję, która coraz bardziej wymyka się spod kontroli matce. Matura, studia, koleżanki i chłopaki — to wszystko, czym obecnie zaprząta sobie głowę dorastająca dziewczyna. Marianna zaczyna obawiać się o przyszłość rodzinnego biznesu oraz o córkę, która ze wszystkich s... {} Recenzja książki Dom na Wygonie

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazka_w_pigulce
2021-08-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane


"Dom na Wygonie" to trzecia po "Akuszerce z Sensburga" i "Zielu Marianny" opowieść, w której pierwsze skrzypce gra saga silnych, niezłomnych niezależnie od wydarzeń historycznych kobiet. Katarzyna Enerlich z pietyzmem upartego ucznia tworzy ciepłą historię osadzoną w realnych wydarzeniach, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci w okolicach Sensburga, a dzisiejszego Mrągowa.

Po Stanisławie przychodzi kolej na dalsze losy Marianny i jej córki, a do tego stadka dołączy ktoś jeszcze, kto w posadach zatrzęsie sagą kobiet. Autorka nie wymyka się utartemu schematowi, jaki zaserwowała czytelnikom we wcześniejszych częściach, ale wychodzi jej to na dobre: historia jest pełna zawirowań, perturbacji uczuciowych - tych, po których pozostaje złamane serce i tych, przy których miłość kwitnie niezależnie od wieku i okoliczności. Bohaterki dzielą swój żywot na rozwój, rodzinę, walkę z przeciwnościami losu (w aktualnej części na świeczniku jest kryzys lat powojennych, puste sklepowe półki i czychający za rogiem rozwój technologiczny), często niełatwą miłość do mężczyzny. W ręku pani Enerlich jasno widać, jak życie zatacza koło i po upadku następuje wzlot oraz to, że kierując się pracą, uczciwością, szczodrością i dobrocią można zebrać po latach piękne owoce.

Cała saga trąci ciepłem, pozytywną energią i śmiało można porównywać ją do "Stulecia Winnych", gdyż schemat silnych kobiet, dźwigających na plecach codzienność, tak łatwo nie dających się p...

{}× 4 | link |
@Nina
2022-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane E-book 2022
@aneta.sawicka05
2021-08-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@sarzynskikacper
2021-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@ksiazkirabe
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2021 Posiadam Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka Dom na Wygonie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Akuszerka z Sensburga
Akuszerka z Sensburga
Katarzyna Enerlich
{}7.4/10
Stanisława, młoda kobieta z Mystkówca Starego w samym sercu Puszczy Białej, zbiera zioła i marzy o t...
Ziele Marianny
Ziele Marianny
Katarzyna Enerlich
{}7.8/10
Kontynuacja Akuszerki z Sensburga. Podobnie, jak pierwsza część, powieść jest wysycona zapachem zió...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl