Czas w dom zaklęty

Katarzyna Enerlich
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Czas w dom zaklęty
Książka Czas w dom zaklęty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Autorka poruszyła swymi książkami serca wielu czytelników, którzy piszą do niej z całego świata, dzieląc się przeżytym dzięki jej książkom wzruszeniem, ale także swymi własnymi historiami. W książce ?Czas w dom zaklęty? Autorka opowiada niezwykłą historię Ruty, kobiety która spędziła młodość w senny mazurskim miasteczku, leżącym u podnóża krzyżackiego zamku. Dziewczyna pragnie zrealizować marzenie swego życia - zostać malarką. Mimo niewątpliwego talentu osiągnięcie celu nie będzie łatwe, a na wszystkim kładą złowrogi cień toksyczne relacje z sąsiadką, pod wspólnym dachem ponurego domu pod lasem. Z domem tym związana jest przedwojenna tajemnica, którą Ruta odkrywa w smutnych okolicznościach. Samotność, odejście bliskich, koniec pięknej miłości i niezrealizowane marzenia ? czy to całe zło, które ją dotyka ma korzenie w tamtej tajemniczej hi storii? Czy dom, w którym mieszka jest przeklęty? Ruta wkrótce stanie przed dylematem - czy wybaczyć sąsiadce i prześladowczyni w jednej osobie? Musi podjąć tę decyzję szybko, bo za chwilę może być za późno. Czy znajdzie w sobie siłę, by to zrobić ? szczerze i z przekonaniem? Jakie są granice ludzkiego wybaczenia? Duchowe wędrówki Ruty prowadzą Czytelników uliczkami krakowskiego Kazimierza do pewnej synagogi, a jej przewodniczką staje się miedzianowłosa Sara. Wkrótce na drodze Ruty stanie kolejna kobieta, Petra, z którą znajomość okaże się wielkim zwrotem w życiu bohaterki. ?Czas w dom zaklęty? to opowieść o wybaczeniu, zakazanej miłości i codziennej hipokryzji, której nie dostrzegamy ze zwykłego przyzwyczajenia. To również magiczne spotkanie ze sztuką, która jest doskonałym tłem dla powieści. Bogactwo symboli, jak żydowska modlitwa nad winem czy pogańska Noc Kupały nasuwa nam skojarzenie, że świat jest pełen uniwersalnych wartości. Przeplatają się ze sobą, jak dobro ze złem, i do nas należy decyzja, czy zapełnimy swoje serce?
Data wydania: 2010-06-29
ISBN: 978-83-61297-70-3, 9788361297703
Wydawnictwo: MG
Stron: 208

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Czas w dom zaklęty"

Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś swojego dziadka: -Co sądzisz o panującej na świecie sytuacji? Starszy człowiek zastanowił się chwilę i odpowiedział: -Gdy o niej myślę, czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa psy. Jeden jest pełen agresji i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość,... czytaj dalej »

MI
@miedzystronami

Wspaniała, mądra, ponadczasowa powieść.

Książkę zaczęłam czytać wczoraj wieczorem, usiadłam w fotelu, wygodnie i... wstałam dopiero kilku godzinach, jak skończyłam czytać. Książka pochłonęła mnie całkowicie. A ilości i rodzaju emocji, jakie mną zawładnęły nie da się zamieścić w żadnej recenzji. Tę książkę po prostu musicie przeczytać. Cz... czytaj dalej »

AN
@anetapzn

Moja opinia o książce

Opinie
@Honorata77
@Honorata77
2012-06-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2012-06-27)
CZ
@czytadelko
2011-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2011-11-09)
AN
@AnnaO
2011-06-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Co czytać po książce “Czas w dom zaklęty”- Katarzyna Enerlich

Książka Dobre geny
Dobre geny Hanna Cygler
{}5.8/10
Rok 2006. Marta Wenta, mocno poraniona przez życie, staje wr...
Książka Klątwa królów
Klątwa królów Victoria Holt
{}8.2/10
Koniec XIX wieku, wiktoriańska Anglia. Nieoczekiwany splot ...
Książka Dżuma w Breslau - audiobook
Dżuma w Breslau - audiobook Marek Krajewski
{}10/10
Ksiązka audio, 1CD/mp3, 537 minut Eberhard Mock powraca. Boh...
Książka Cajtfikser wehikuł czasu dla każdego
Cajtfikser wehikuł czasu dl... Ewa Zachara
{}9/10
Cajtfikser to przedmiot użytku codziennego, za którego pomoc...
Książka Nadciąga mrok t.4
Nadciąga mrok t.4 Frank Tallis
{}8/10
Wiedeń, rok 1903. Przed jednym z kościołów policja trafia na...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się