Domek na końcu świata

Danuta Noszczyńska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Domek na końcu świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść o poszukiwaniu siebie, o tym, że możemy się odnaleźć zupełnie nie w tym obszarze i nie w tym kierunku, w jakim od zawsze zmierzało nasze życie. I o tym, że prawdziwe szczęście może zdarzyć się tam, gdzie właściwie nie powinno nas być… I tak bardzo obok życia, które prowadziliśmy do tej pory…

Opowiada o miłości, która, zdaniem „porządnych” ludzi, nie miała prawa się wydarzyć. Akcja dzieje się w środowisku prawniczym, młoda adwokatka zakochuje się w swoim kliencie, którego poznaje w areszcie śledczym. Łatwo oczywiście nie będzie, ale czy dla miłości istnieją jakieś przeszkody?


Data wydania: 2021-04-22
ISBN: 978-83-8234-100-3, 9788382341003
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 336
dodana przez: chudini0505

Autor

Danuta Noszczyńska Danuta Noszczyńska Ukończyła krakowskie Liceum Sztuk Plastycznych oraz studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje pasje realizuje w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Od kilku lat współpracuje z lokalnymi gazetami i Miesięcznikiem ...

Pozostałe książki:

Hormon nieszczęścia Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie Dopóki śmierć nas nie połączy Zła miłość
Wszystkie książki Danuta Noszczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Domek na końcu świata aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@monika8905
2021-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Domek na końcu świata" to idealna lektura na wiosenne czytanie w ogródku, przy herbatce 😉

Jest to powieść, która łamie stereotypy. Młoda pani adwokat, z dobrego domu oraz jej klient, który został oskarżony o morderstwo. Tych dwoje nie miało szans na przyszłość, ale czy na pewno?

"Człowiek nie zawsze jest w stanie zrozumieć samego siebie, przewidzieć własne reakcje na zdarzenia, których dotąd nie miał wpisanych w swoje doświadczenia".

Ojciec Igi miał dla niej inne plany na przyszłość, wybrał dla niej idealnego kandydata na męża. Jednak dziewczyna pokazała, że potrafi sama wybrać, co jest dla niej najlepsze.

Bardzo podobała mi się postawa Igi wobec bezwzględnego ojca, który dał jej jasno do zrozumienia, że to on rządzi, a córka ma go słuchać. Jedyne poparcie ma w matce, która z jednej strony wspiera córkę, z drugiej podporządkowuje się mężowi.

Główna bohaterka jest idealnym przykładem tego, że w życiu warto kierować się sercem i chociaż nie zawsze jest lekko i komorowo to w końcu po burzy wychodzi słońce.

Nie zabraknie również wzruszających momentów.

{}× 1 | link |
ME
2021-04-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

"Moim życiem od zawsze kierowały powinności, nie preferencje."
Iga Stono pochodzi z rodziny prawników.Dobrze sytuowanej i cenionej, ale... pozbawionej ciepła. Do wykonywania tego zawodu również ona była przygotowywana. Ale oprócz tego rozwijała też inne "talenty", zawsze pod dyktando rodziców.
Jako prawnik, adwokat, za sugestią ojca, podjęła się obrony z urzędu pewnego mężczyzny, który wywoływał w niej irytację, chociaż go nie znała osobiście a tylko z zapisu zeznań w aktach.
Wygląd Miłosza Korcza zupełnie odbiegał od wyobrażenia, jakie sobie stworzyła. A rozmowy z nim sprawiły, że inaczej zaczęła postrzegać całą sprawę i jego samego.
W międzyczasie, na branżowym spotkaniu, poznała Huberta. Zaczęli się spotykać. Dużo rozmawiali.
Marta, jej asystentka i koleżanka, była kolejną osobą, która otwierała jej oczy na życie.
"Iga, rób, co dyktuje Ci serce, ale dopuść też czasem do głowy rozum."

Czy Iga będzie potrafiła działać i żyć tak, jak sama chce a nie tak, jak wypada?
Czy postawi wszystko na jedną kartę, zaryzykuje?

Kobieta, często przypadkowo, dowiadywała się o sprawach, które burzyły wizerunek jej perfekcyjnej rodziny. Rodziny, której życie było teatrem. Pokazem. Grą. Skonstruowaną przez ojca (jak się okazało, nie bez powodu) przy cichym współudziale matki.

Długo zastanawiałam się, skąd taki a nie inny tytuł tej książki. Teraz już wiem i jeśli również chcecie wiedzieć to po nią sięgni...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Domek na końcu świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe