Domek na końcu świata

Danuta Noszczyńska
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Domek na końcu świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść o poszukiwaniu siebie, o tym, że możemy się odnaleźć zupełnie nie w tym obszarze i nie w tym kierunku, w jakim od zawsze zmierzało nasze życie. I o tym, że prawdziwe szczęście może zdarzyć się tam, gdzie właściwie nie powinno nas być… I tak bardzo obok życia, które prowadziliśmy do tej pory…

Opowiada o miłości, która, zdaniem „porządnych” ludzi, nie miała prawa się wydarzyć. Akcja dzieje się w środowisku prawniczym, młoda adwokatka zakochuje się w swoim kliencie, którego poznaje w areszcie śledczym. Łatwo oczywiście nie będzie, ale czy dla miłości istnieją jakieś przeszkody?


Data wydania: 2021-04-22
ISBN: 978-83-8234-100-3, 9788382341003
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 336
dodana przez: chudini0505

Autor

Danuta Noszczyńska Danuta Noszczyńska Ukończyła krakowskie Liceum Sztuk Plastycznych oraz studia na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje pasje realizuje w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Od kilku lat współpracuje z lokalnymi gazetami i Miesięcznikiem ...

Pozostałe książki:

Pod dwiema kosami czyli przedśmiertne zapiski Żywotnego Mariana Pola. Wnuczka wariatki Zła miłość Luizę pilnie sprzedam Futra, perły i łzy jak piołun gorzkie Blondynka moralnego niepokoju Hormon nieszczęścia Harpia Nigdy nie jest za daleko Wszystkiemu winni są faceci Alina. Wnuczka wariatki Dopóki śmierć nas nie połączy Farbowana blondynka Jesteś tylko dla mnie Wszystkie życia Heleny P. Carmen Domek na końcu świata Historia nie Magdaleny Mogło być gorzej Nieświęta rodzina Ten jeden jedyny Zobaczyć gdzie indziej Kufer babki Alicji Nigdy nie mów na zawsze
Wszystkie książki Danuta Noszczyńska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zamieszkam na końcu świata.

11.09.2021

"Domek na końcu świata"to piękna, bajkowa opowieść z rodzaju takich ,które można pochłonąć za jednym razem, tym bardziej, że nie jest długa. Mnie oczywiście skusiła jak zwykle okładka tej książki oraz dość intrygujący tytuł. I tym razem nie zawiodłam się, gdyż bardzo mnie wciągnęła ta historia. Iga jest trzydziestoletnią prawniczką, pochodzi z tak... Recenzja książki Domek na końcu świata

@maciejek7@maciejek7 × 17

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2021-09-11
8 /10
Przeczytane romans Legimi

"Domek na końcu świata" to bardzo dobra lektura, skłaniająca do przemyślenia nad życiem, w którym rządzi całym twoim życiem ojciec, chcąc układać wszystko po swojemu.

× 9 | link |
@monika8905
2021-04-29
7 /10
Przeczytane

"Domek na końcu świata" to idealna lektura na wiosenne czytanie w ogródku, przy herbatce 😉

Jest to powieść, która łamie stereotypy. Młoda pani adwokat, z dobrego domu oraz jej klient, który został oskarżony o morderstwo. Tych dwoje nie miało szans na przyszłość, ale czy na pewno?

"Człowiek nie zawsze jest w stanie zrozumieć samego siebie, przewidzieć własne reakcje na zdarzenia, których dotąd nie miał wpisanych w swoje doświadczenia".

Ojciec Igi miał dla niej inne plany na przyszłość, wybrał dla niej idealnego kandydata na męża. Jednak dziewczyna pokazała, że potrafi sama wybrać, co jest dla niej najlepsze.

Bardzo podobała mi się postawa Igi wobec bezwzględnego ojca, który dał jej jasno do zrozumienia, że to on rządzi, a córka ma go słuchać. Jedyne poparcie ma w matce, która z jednej strony wspiera córkę, z drugiej podporządkowuje się mężowi.

Główna bohaterka jest idealnym przykładem tego, że w życiu warto kierować się sercem i chociaż nie zawsze jest lekko i komorowo to w końcu po burzy wychodzi słońce.

Nie zabraknie również wzruszających momentów.

× 1 | link |
ME
@menia71
2021-04-28
8 /10
Przeczytane

"Moim życiem od zawsze kierowały powinności, nie preferencje."
Iga Stono pochodzi z rodziny prawników.Dobrze sytuowanej i cenionej, ale... pozbawionej ciepła. Do wykonywania tego zawodu również ona była przygotowywana. Ale oprócz tego rozwijała też inne "talenty", zawsze pod dyktando rodziców.
Jako prawnik, adwokat, za sugestią ojca, podjęła się obrony z urzędu pewnego mężczyzny, który wywoływał w niej irytację, chociaż go nie znała osobiście a tylko z zapisu zeznań w aktach.
Wygląd Miłosza Korcza zupełnie odbiegał od wyobrażenia, jakie sobie stworzyła. A rozmowy z nim sprawiły, że inaczej zaczęła postrzegać całą sprawę i jego samego.
W międzyczasie, na branżowym spotkaniu, poznała Huberta. Zaczęli się spotykać. Dużo rozmawiali.
Marta, jej asystentka i koleżanka, była kolejną osobą, która otwierała jej oczy na życie.
"Iga, rób, co dyktuje Ci serce, ale dopuść też czasem do głowy rozum."

Czy Iga będzie potrafiła działać i żyć tak, jak sama chce a nie tak, jak wypada?
Czy postawi wszystko na jedną kartę, zaryzykuje?

Kobieta, często przypadkowo, dowiadywała się o sprawach, które burzyły wizerunek jej perfekcyjnej rodziny. Rodziny, której życie było teatrem. Pokazem. Grą. Skonstruowaną przez ojca (jak się okazało, nie bez powodu) przy cichym współudziale matki.

Długo zastanawiałam się, skąd taki a nie inny tytuł tej książki. Teraz już wiem i jeśli również chcecie wiedzieć to po nią sięgni...

| link |
@asiazaleska
2022-08-24
8 /10
Przeczytane

Iga,główna bohaterka od dziecka żyła pod dyktando rodziców,wybierano jej co ma czytać,czego się uczyć,w końcu co ma studiować.Dziewczyna zostaje prawnikiem i zaczyna prowadzić własną kancelarię.Pewnego dnia musi z urzędu bronić mężczyzny oskarżonego o ciężkie przestępstwo.
Los sprawia że wbrew wszystkim Iga zakochuje się w swoim kliencie.
"Domek na końcu świata" nie jest kolejną sielską opowieścią o przeprowadzce na koniec świata,ale ciekawą i mądrą powieścią o rodzinnych tajemnicach.

| link |

Cytaty z książki

Mój dom, tak zwany dobry dom, od zawsze był moją enklawą, przystanią, złotą klatką.
Moim kapitałem był umysł, nie uroda.
Każda sprawa ma inną specyfikację, każdy klient, każdy podsądny to oddzielne doświadczenie. Tak inne, jak bardzo ludzie mogą się od siebie różnić.
Taka patriarchalna rodzina, nie tylko z prawniczymi tradycjami, ale i hołdująca starym, zaskorupiałym zwyczajom w relacjach między członkami. Pan domu był jednocześnie panem pani domu, nawet jeśli poza jego murami w hierarchii społecznej było zupełnie odwrotnie.
Dziś myślę, że rodzaj domowego zwierzęcia odzwierciedla w jakiś sposób stosunek jego właściciela do ludzi, określa jego potrzeby uczuciowe, towarzyskie, społeczne.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl