Droga bogów

Krystian Gadomski
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Droga bogów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Historia o zdradzie ludzi i końcu wierzeń pogańskich nie zawiera widowiskowych bitew, nie tworzy też bohaterów. Zdrada i tchórzostwo pojawiały się często i niespodziewane, a jedynym wygranym ostatecznie został chrześcijański bóg.
Przez stulecia naszym przodkom towarzyszyli różni bogowie. Legendy i mity o nich z biegiem czasu odeszły w zapomnienie. Główny bohater Aron podejmuje wysiłek uratowania pamięci o dawnych bogach. Bo oni przecież istnieją – dopóki tylko mają wyznawców. Chłopak rusza w nieznane, aby mogli przetrwać i powrócić do świata. W swej podróży spotyka postacie historyczne, bohaterów legend, mitów i przedchrześcijańskie bóstwa, a każdy z nich kształtuje jego dalsze losy.
Przygoda Arona zaczyna się w szeregach Welesa – słowiańskiego boga magii, bogactwa i piorunów. Nieoczekiwany zbieg okoliczności powoduje, że bohater przybiera jednak postać kitsune i jako lisica przechodzi w służę bogini Inari. W jej chramie znajduje dom i rodzinę, ale zachowuje też dwie niezwykłe twarze – w jednej chwili jest Aronem, a w drugiej Aari. Nękany wewnętrznymi rozterkami wciąż szuka swojej tożsamości.
„Droga bogów” prowadzi nas nie tylko po świecie dawno zapomnianych istot i przeżyciach bohatera, ale również w sposób szczególny pokazuje magiczny okres w dziejach Japonii. Legendy tego kraju towarzyszyły autorowi przez wiele lat, bo opisują wspólne życie ludzi i bogów – a według znanych do dziś przekazów rolą bogów było pomagać ludziom.
„Jak ja lubię nocne niebo. Patrzenie na nie zawsze uświadamia mi, jacy jesteśmy mali i niezauważalni. Innych napawa to strachem, mnie chyba spokojem. Może dlatego, że czuję się wtedy częścią tego wszystkiego. Wiem, że w ten sam księżyc i gwiazdy patrzyli, patrzą lub będą patrzeć miliony ludzi. Każdy z nich ma własne życie, problemy i – tak jak ja – snuje pseudofilozoficzne dywagacje o rzeczach, które w zasadzie nie mają sensu”
Data wydania: 2023-09-01
ISBN: 978-83-67539-65-4, 9788367539654
Wydawnictwo: BookEdit
Kategoria: Fantasy
Stron: 322
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odnajdź swoje kulturowe dziedzictwo!

WYBÓR REDAKCJI
16.11.2023

Od czasów szkolnych uczymy się o bogach. Mamy mitologię grecką i rzymską. Mitologię nordycką i starodawne wierzenia, niejednokrotnie spisane przez różnych Autorów. Oczywiście również z ich własną interpretacją. Czy jednak poruszenie tematu, że te wierzenia upadają i ktoś próbuje je ocalić, pojawiały się już na polskim rynku? Osobiście nie spotka... Recenzja książki Droga bogów

„Czuję powiew wiatru spoza granic czasu” [4]

8.11.2023

Bogowie to istoty o ogromnej mocy, jednak nie są niezniszczalni. Ich żywot zależy od wiary ich wyznawców. Kiedy prześledzimy historię wierzeń różnych rejonów Ziemi znajdziemy mnóstwo istot, których imię odeszło w niebyt. Bohater powieści (a właściwie cyklu książkowego, bo opowiadam wam o otwierającym go tomie) „Droga bogów”, o znamiennym imieniu A... Recenzja książki Droga bogów

Oryginalna mitologiczna fantastyka

29.12.2023

Hej Czytasz wstęp w nowej książce czy pomijasz i lecisz do fabuły? Zdarzyło Ci się czytać książkę, do której wstęp napisał ktoś inny niż sam autor? Ja w młodości zawsze pomijałam, teraz lubię rzucić okiem, co tam autor chce mi przekazać zanim poznam całą historię. W przypadku "Drogi bogów" Krystiana Gadomskiego, wydanej nakładem Wydawnictwa BookEd... Recenzja książki Droga bogów

Bogowie byli, ale już ich nie ma

21.11.2023

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Książka opowiada przede wszystkim o szeroko rozumianej podróży bohatera na dwóch płaszczyznach. Zarówno fizycznej wędrówki w celu pokonania kawałka świata jak i wewnętrznej podróży w głąb siebie. Nie jest to tylko typowa podróż w dalekie ziemie lecz również wędrówka w poszukiwaniu czegoś ulotnego, ... Recenzja książki Droga bogów

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Chwila_pauli
2023-11-15
7 /10
Przeczytane Recenzenckie

#współpracabarterowa

Ciężka to była dla mnie książka, ojjj.. ciężka. Jakoś nie mogłam się w nią wciągnąć. Od początku jakoś tak mi nie szła.
Ilustracje choć są zachowane w mrocznym klimacie to muszę przyznać, że były interesujące i były przedstawione dokładnie w momencie, w których zdążyłam przeczytać o danej sytuacji.

Została tutaj przedstawiona sytuacja Aarona, który wyrusza w podróż w czasie. Podróż podczas której wspomina różnych bogów. Na swojej drodze spotyka różne postaci i bogów, niektórzy są mu mili, inni niezbyt. W trakcie tej swojej podróży zyskuje pewną moc, a jest nią nieśmiertelność. Nic, ani nikt nie jest w stanie go zabić, ani nie czuje zadawanego mu bólu. Jednak czas oczekiwania na "odrośnięcie" kończyn jest dosyć długi.
W trakcie tej swojej podróży Aaron często mówi o sobie, że jest pechowcem i nie wierzy, że coś może mu się udać i pójść dobrze.
Książka przedstawia jakby wewnętrzną walkę, jaką przechodzi każdy z nas, kiedy wątpimy w swoje możliwości. Bo w każdym z nas kryje się trochę z takiego pechowca, który sam podcina sobie skrzydła.

| link |
@chomiczek71
2023-12-29
6 /10
Przeczytane
@Utopia
2023-11-21
6 /10
@Rozchelstana_Owca
2023-11-16
8 /10
Przeczytane
@asiaczytasia
2023-11-08
6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Droga bogów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat